Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] 1.9 TD wskaźnik poziomu paliwa

gozdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 06 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Krasnystaw

[B4] 1.9 TD wskaźnik poziomu paliwa

Post autor: gozdi » 12 kwie 2008, 17:50

Witam ma problem ze wskaźnikiem paliwa, nie wskazuje dokladnie poziomu, gdy zapale silnik po chwili pokazuje stan paliwa, za jakis czas juz wskazuje mniej, a po chwili znowu pokazuje porzedni stan paliwa i tak w kolko. co moze bys uszkodzone czy moze to jest normalna rzecz ??????
i co powiecie o tym silniku 1.9 TD jestem od nie dawna posiadaczem tego auta. moze macie jakies uwagi co do użytkowania???

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 12 kwie 2008, 18:33

Kolego o tym silniku poczytaj m.in tu:https://audi80.pl/viewtopic.php?t=8441

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 12 kwie 2008, 19:25

Jesli wariuje Ci w czasie jazdy to wszystko jest w pozadku, a jesli tyko na postoju to wygladało by to na chwilwa utrate sygnału albo jakiś spadek napiecia, co do silnka to dobry wybór. <ok>

gozdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 06 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: gozdi » 13 kwie 2008, 11:34

Aha. a moze wie ktos jaki jest stan paliwa na rezerwie, chodzi mi o poszczegolne czerwone kreski. ??

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 13 kwie 2008, 12:22

Na całej rezerwie (całe czerowne pole) masz około 6-7l w zboironku, pod waruynkiem ze wskaznik jest prawidłowo skalibrowany, ja teraz mam ustawiony tak ze nawet jak lezy na 0 to mam jeszcze 10l w zbiorniku (ale to był manewr wykonany do prawidłowego skonfigurowania BC) :-D

szkodnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 294
Rejestracja: 21 sty 2007, 23:01
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: szkodnik » 13 kwie 2008, 14:08

Solskier pisze:Jesli wariuje Ci w czasie jazdy to wszystko jest w pozadku, a jesli tyko na postoju to wygladało by to na chwilwa utrate sygnału albo jakiś spadek napiecia, co do silnka to dobry wybór. <ok>

czemu twierdzisz ze jesli podczas jazdy warjuje to jest ok. Pytam bo od czasu do czasu dzieje mi sie tak.

afro

Post autor: afro » 13 kwie 2008, 14:46

solskierowi chodzi chyba o to ze jesli autem wejdziesz szybciej w zakret to paliwo sie przelewa na jedna czesc zbiornika i wskaznik chwilowo wtedy oszukuje pokazujac mniej lub wiecej paliwa niz jest w baku zalezy w ktora strone przechylisz auto

gozdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 06 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: gozdi » 13 kwie 2008, 15:39

wczoraj wlalem jakies 6litrow na pusty zbiornik i wychylila sie wskazowka tylko na druga kreske, czyli albo zle wskazuje albo u mnie jest wieksza rezerwa :/

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 13 kwie 2008, 15:42

afro pisze:solskierowi chodzi chyba o to ze jesli autem wejdziesz szybciej w zakret to paliwo sie przelewa na jedna czesc zbiornika i wskaznik chwilowo wtedy oszukuje pokazujac mniej lub wiecej paliwa niz jest w baku zalezy w ktora strone przechylisz auto
Dokładnie o to mi chodziło :mrgreen:
gozdi pisze:wczoraj wlalem jakies 6litrow na pusty zbiornik i wychylila sie wskazowka tylko na druga kreske, czyli albo zle wskazuje albo u mnie jest wieksza rezerwa :/
W takim razie musisz wyjac licznik i podkrecić niec rezerwe do góry, albo zapmietać sobie ze na tej drugiej kresce zrobisz przykładowo jeszcze 100km <ok>

gozdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 06 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: gozdi » 13 kwie 2008, 15:48

no lepiej wybiore ten drugi wariant bo rozkrecac sie nie chce :/ a jakie macie spalanie na 100km ???? ja jeszcze nie mierzylem ale musze to zrobic bo jakos strasznie duzo mi pali :( znacznie wiecej niz w starej audi no ale to bez porownania silniki :)

Awatar użytkownika
jasiekddd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:02
Lokalizacja: Biała Podl

Post autor: jasiekddd » 13 kwie 2008, 16:04

nie trzeba rozkrecac licznika zeby skalibrowac wzkaźnik. mozna to zrobic tym ""pickiem" wystajacym z szybki wzkaźników. tym schowanym po prawej. trzeba wyciagnac z niego zaslepke (najlepiej delikatnie kombinerkami bo tam jest plastik na wcisk) i wtedy malutkim imbusem (nie pamiietam wielkosci, mozeT-6) kreci sie tym precikiem.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 13 kwie 2008, 16:09

jasiekddd pisze:nie trzeba rozkrecac licznika zeby skalibrowac wzkaźnik. mozna to zrobic tym ""pickiem" wystajacym z szybki wzkaźników. tym schowanym po prawej. trzeba wyciagnac z niego zaslepke (najlepiej delikatnie kombinerkami bo tam jest plastik na wcisk) i wtedy malutkim imbusem (nie pamiietam wielkosci, mozeT-6) kreci sie tym precikiem.
I to tak jest stworzone przez fabryke (ma taka funkcje) czy to tylko taki patent na skróty?? Co by nie bylo to jest szybsze od wyciagania licznka, moze nie duzo ale szybe i wygodniejsze ;-)

gozdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 06 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: gozdi » 14 kwie 2008, 10:33

a w jaki sposob jest mierzony poziom w zbiorniku ???moze u mnie zawiodl wlasnie ten mechanizm ???

Awatar użytkownika
jasiekddd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:02
Lokalizacja: Biała Podl

Post autor: jasiekddd » 14 kwie 2008, 11:37

Solskier, to jest fabryczne. sam kiedys sie zastanawialem do czego jest ten wcisniety precik i gdzies na tym forum znalazlem ze on właśnie sluzy do kalibracji wzkaźnika paliwa. jest polączony kołem zębatym ze wzkazówką.
gozdi pisze:a w jaki sposob jest mierzony poziom w zbiorniku ???moze u mnie zawiodl wlasnie ten mechanizm ???
hmm. dokladnie nie wiem, ale myśle ze jest to tak:
oczywiście plywak na ramieniu przyczepionym do gory zbiornika plywa sobie na wierzchu paliwa ,na tym rsamieniu jest styk dotykajacy ciagle prostego ukladu elektrycznego jakim jest potencjometr ( czyli cos co zmienia napiecie wychodzace z ukladu w zaleznosci od polozenia stykow- powoduje to cewka znajdując sie w srodku). plywak zmieniajac swoje polozenie w zbiorniku powoduje zmiane polozenia styku, co z kolei powoduje zmianę napiecia na wyjsciu potencjometru. wzkaźnik paliwa jest woltomierzem wyskalowanym w litrach/czesciach zbiornika(1/2, 1/4 itd) ;-)

jesli pisze bzdury prosze o poprawienie mnie, bo ta teorie wymyslilem na poczekaniu, ale zdaje mi sie, ze to moze byc prawda, tym bardziej ze ten wzkaznik jest na pewno zalezny od regulatora napiecia. jesli regulator pada to wzkaźnik szaleje.

1.9 TD - prosty, trwały, podatny na mody. szkoda ze nie TDI.

[ Dodano: 2008-04-14, 11:40 ]
co do spalania w rodzinie mam 1.9 TD to pali 6-7. zeby to chcialo sie zwawo ruszac to trzeba cisnac albo zwiekszyc dawke paliwa, bo w serii to ciutke mulasty jest

gozdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 06 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: gozdi » 16 kwie 2008, 10:00

wczoraj zagladalem do zbiornika i jeszcze bylo z litr paliwa, a wskaznik jest ponizej ostatniej czerwonej kreski, chcial bym teraz wykalibrowac licznik, czyli wleje 4 litry paliwa i chce ustawic tak zeby 4 litry byly na drugiej kresce czerwonej na wskazniku, jak to ustawic???? tym pickiem, wyjmowalem tak jak wyzej koledzy pisali ale nie moglem nic wyjac tzn tej niby zawleczki??? jak to wykalibrowac bez rozbierania zegarow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga