Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 B4] Licznik kilometrow nie działa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartpoz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2011, 11:03
Lokalizacja: Poznań

[b4] Zepsuty licznik - nie liczy kilometrów

Post autor: bartpoz » 22 kwie 2011, 14:48

Witam
Mam pytanie co może być powodem nie liczenia km dziennych jak i ogólnych w liczniku od Audi 80 B4 ABK. W weekend będę go wykręcał i nie wiem na co mam patrzeć, czy jest możliwość naprawienia go czy lepiej wymienić na inny?

no name
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1561
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń

Post autor: no name » 22 kwie 2011, 14:50


Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 22 kwie 2011, 16:20

Albo szlag trafił zębatkę, albo (co bardziej prawdopodobne) masz zimne luty przy silniczku który napędza naliczanie przebiegu. Niestety w obu przypadkach skończy się rozebraniem prędkościomierza włączając w to demontaż wskazówki i tarczy :roll:
Masz licznik VDO, czy UN4 ? Jak VDO to naprawisz bez problemu, z UN4 może być kiepsko. Wskazówkę sciągaj powoli i delikatnie kręcąc ją w lewo, jak już poczujesz że idzie lekko, to podniesiesz do góry i po kłopocie. Odkręcasz tarczę prędkościomierza, a potem taki plastik który jest pod nią, potem możesz bez problemu odkręcić płytkę z elektroniką prędkościomierza i będziesz miał widok na zębatkę. Jeśli jest cała, to weź lutownicę i popraw lutowanie silnika od napędu nabijania przebiegu.

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 23 kwie 2011, 00:39

no name pisze:prawdopodobnie padlo taka zebatka http://allegro.pl/tryb-licznika-km-volv ... 40894.html
Też tak myślę.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 23 kwie 2011, 09:40

A ja się nie zgadzam i to wcale nie z przekory. Równie dobrze mogą być zimne luty przy silniku który napędza nabijanie przebiegu i wtedy niepotrzebny będzie zakup nowej zębatki. Jakkolwiek by nie było póki kolega bartpoz nie rozbierze swojego prędkościomierza to nie będziemy wiedzieli cóż się tam popsuło :roll:

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 23 kwie 2011, 10:08

pawelrybak15 pisze:A ja się nie zgadzam i to wcale nie z przekory. Równie dobrze mogą być zimne luty przy silniku który napędza nabijanie przebiegu i wtedy niepotrzebny będzie zakup nowej zębatki. Jakkolwiek by nie było póki kolega bartpoz nie rozbierze swojego prędkościomierza to nie będziemy wiedzieli cóż się tam popsuło :roll:
Zgadza się... bez rozebrania prędkościomierza się nie obędzie. Jednak będę uparty... i sprawdzanie proponuję zacząć od tej zębatki, a w drugiej kolejności luty <lupa>
Na fotce widać uszkodzoną <ok>
Obrazek
bartpoz, Znajduje się tu <ok>
Obrazek

[ Dodano: 2011-04-23, 10:19 ]
bartpoz, Jak okaże się, że zębatka jest ok. to sprawdzaj luty widoczne w tle na płytce na pierwszej fotce... tak jak pisał kolega pawelrybak15 <piwo>
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 23 kwie 2011, 11:13

Kolego Andi77, pisanie co najpierw sprawdzić to tak jak debata nad wyższością jednych świąt nad drugimi :-P
Do jednego i drugiego trzeba rozebrać speedometer, pozatym akurat zimne luty widać albo od razu, albo pod lupą bez potrzeby odkręcenia płytki :-)

Awatar użytkownika
bartpoz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2011, 11:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartpoz » 23 kwie 2011, 23:27

Mam do was pytanko, jak to wygląda z rozbieraniem licznika, w jakiej kolejności najlepiej się zabrać, na co uważać i czy mogę coś jeszcze bardziej pogrzebać nie znając się?

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 23 kwie 2011, 23:45

No cóż, jeśli totalnie się nie znasz, to możesz narobić gorszego kłopotu niż już masz. Ale ogólnie rzecz biorąc rozbiórka licznika nie jest trudna, wyjmujesz go z samochodu (chyba wiesz jak :-)), odkręcasz wszystkie śruby które mocują płytę główną do obudowy, następnie 4 śruby na wkrętak krzyżowy z tyłu prędkościomierza, trzymając całość by się nie rozleciała kładziesz na podłodze lub na stole szybą do góry i zdejmujesz obudowę. Następnie łapiesz prędkościomierz i delikatnie wyciągasz do góry, powinien wyjść bez problemów. Następnie chwytasz za wskazówkę (nie za jej koniec, tylko złap ją jaknajbliżej początku) i okręcasz ostrożnie i powoli w lewo, jak już zacznie lekko się obracać to pociągasz do góry - powinna bez problemu zejść. Następnie odkręcasz 2 śruby mocujące tarczę prędkościomierza (uważaj by ich za mocno nie podrapać bo będzie to szpetnie wyglądać) a potem kolejne dwie mocujące ten plastik rozpraszający światło który znajduje się pod tarczą. Odkręcasz 2 śruby trzymające płytkę z elektroniką prędkościomierza i wyciągasz ją. Wtedy masz na wierzchu zębatkę i wiesz już czy to ona jest przyczyną, czy zimne luty przy silniku który napędza nabijanie przebiegu. Zimne luty poprawiasz przez podgrzanie ich lutownicą, warto dodać tam więcej cyny, bo akurat w tym miejscu fabryka poskąpiła :evil:

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 24 kwie 2011, 04:50

pawelrybak15 pisze: Następnie chwytasz za wskazówkę (nie za jej koniec, tylko złap ją jaknajbliżej początku) i okręcasz ostrożnie i powoli w lewo, jak już zacznie lekko się obracać to pociągasz do góry - powinna bez problemu zejść.
Pod warunkiem, że to licznik VDO. Z UN4 może być problem.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 24 kwie 2011, 11:09

W UN4 wyjęcie wskazówki w prędkościomierzu w 99% przypadków powoduje jego uszkodzenie :evil:
Ale opis usterki w 100% pasuje do licznika VDO, bo w UN4 praktycznie nie zdarzają się takie awarie <ok>

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 11 maja 2011, 22:06

Jak ktoś jest zainteresowany, to posiadam części liczników VDO (benzyna, diesel) ... bardzo atrakcyjne ceny.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

Szymon_Zy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 12 gru 2008, 22:25

Post autor: Szymon_Zy » 12 maja 2011, 09:39

pawelrybak15 pisze:W UN4 wyjęcie wskazówki w prędkościomierzu w 99% przypadków powoduje jego uszkodzenie :evil:
Ale opis usterki w 100% pasuje do licznika VDO, bo w UN4 praktycznie nie zdarzają się takie awarie <ok>
Nic nie powoduje, wazne zeby sciagac ja rozsadnie. Przelozyc za ogranicznik (ten slupek na dole skali) i podwazac rownomiernie dwoma np. nozami i scigac do gory. Wazne zeby zapamietac pozycje, w ktorej byla przed zdjeciem zeby potem licznik nie przeklamywal. Mam luzny sprawny predkosciomierz od 4 cylindrow UN4. Wszystko zlicza i dzienne i ogolne km. Wskazuje tez poprawnie (tzn. wg gps przy 100kph zawyza o jakies 7-8 kph). Mam prawie cale UN4 (bez obrotka i wskaźnika temp) na czesci, płytę z VDO etc.

Awatar użytkownika
Maciekkk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2008, 14:24
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Maciekkk » 16 maja 2011, 15:06

Mam podobny problem, też nie lecą mi kilometry na licznikach ale pokazuje mi prawidłowo prędkość - więc chyba to licznik a nie czujnik speedometer.
Może ktoś potwierdzić.
Mam VDO.

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 16 maja 2011, 17:06

Zimne luty na płytce z elektroniką w prędkościomierzu lub rozwalona zębatka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga