Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Problem z zegarami oraz świałami przednimi :/

ODPOWIEDZ
william
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: Białystok

[80 B4] Problem z zegarami oraz świałami przednimi :/

Post autor: william » 06 lip 2008, 22:12

Witam wszystkich, to mój pierwszy post, także proszę o wybaczenie ewentualnych błędów :oops: Mam problem od pewnego czasu padł mi obrotomierz, razem z nim kontrolki, po przekręceniu zapłonu nic się sie świeci. Prędkościomierz, wskaźniki temp oraz paliwa działają, licznik kilometrów też. Teraz dodatkowo podświetlenie zegarów stało się bardzo słabe, również tych od temp oleju ciśnienia oleju oraz ładowania, w tym samym momencie lampy przednie zaczęły słabiej świecić (co nie jest winą żarówek, są nowe) a ładowanie skoczyło do prawie 16v :shock: Proszę o pomoc i w miare możliwości łopatologiczne wyjaśnienie przyczyny, z góry dziękuję :-) pozdrawiam!

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 07 lip 2008, 13:44

Skoro miałbyś ładowanie 16 wolt-to przednie lampy świeciłyby bardzo mocno i pewnie krótko,bo przy takim napięciu szybko przepaliłyby się.Najpierw uporaj się z ładowaniem,potem szukaj dalej.Kontrolka ładowania nie świeci -pewnie spaliła się podczas gdy poszło za duże napięcie w instalacje i w tej chwili prawdopodobnie nie ma ładowania-gdyż ta kontrolka wytwarza tzw.prąd startowy ładowania - minimalny ale wystarczający na podmagnesowanie wstępne wirnika,aby zastartował na większych obrotach.Kilka razy stwierdziłem naocznie,że przy spalonej lampce nie było ładowania,mimo,że teoretycznie alternator jest obcowzbudny :shock:
1.Zmierz napięcie na akumulatorze w spoczynku-powinno być 12,4-12,8 V(po dłuższym postoju)
2.zmierz napięcie w instalacji podczas pracy silnika -dla pewności na obrotach około 2000/min
3.użyj porządnego miernika(nie takiego za 15 zł z bazaru)
4.akumulator też może być uszkodzony
AUDI i wszystko jasne

william
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: Białystok

Post autor: william » 07 lip 2008, 21:37

Ładowanie wzrosło w tym samym momencie gdy lampy i podświetlenie zegarów stały się słabe, także to musi mieć jakić związek. Jeżdzę na światłach i jak narazie żarówki są całe a ładowanie cały czas prawie 16v :-| Akumlator kupiony miesiąc temu, więc też powinien być ok. Nie wiem o jakiej kontrolce ładowania piszesz, nigdy mi się taka nie świeciła, wogóle nie wiem czy jest :?: Mi chodziło o kontrolkę oleju po przekręceniu zapłonu, ta padła dokładnie razem z obrotomierzem także o przepaleniu się nie ma mowy. Z tego co wiem to może być uszkodzenie jakiejś ścieżki na płycie licznika, no ale to sprawdzi elektryk w nast tygodniu, najbardziej mnie denerwują te słabe lampy i podświetlenie zegarów...

jerry
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 64
Rejestracja: 16 sie 2007, 01:54
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: jerry » 08 lip 2008, 00:13

Bywa że najprostsze przyczyna najtrudniej wykryć. No ale to co opisałeś musi być powiązane bo taka seria usterek... aż Cię szkoda. Ja bym stawiał na akumulator nie sugeruj sie bardzo tym że jest prawie nowy, albo na regulator napięcia.
Ale chyba elektryk Cię czeka. Napisz jak dojdziesz co to.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 08 lip 2008, 22:04

william pisze:Z tego co wiem to może być uszkodzenie jakiejś ścieżki na płycie licznika,
,gdyby uszkodziła się ścieżka na płycie -podczas zwarcia np.w podświetleniu nie byłoby podświetlenia,bo ścieżka nie wytrzymuje tego.Jeszcze mnie zastanawia włącznik świateł,on włącza i światła i podświetlenie ,może tam jest przyczyna.Z alternatorem i układem ładowania sprawa jest poważna-przy napięciu 18 Volt może ci szlag trafić komputer,a blisko jest tej granicy.
AUDI i wszystko jasne

ppawlo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:06
Lokalizacja: Różan/Wawa

Post autor: ppawlo » 09 lip 2008, 08:15

Ładowanie 16V i słabe świecenie świateł wykluczają się wzajemnie. Do sprawdzenia przewody: główny masowy i 12V, może gdzieś coś zaśniedziało. Do wymiany regulator napięcia na alternatorze, nie powinien podać napięcia wyższego niż 15V, a dokładniej 14,8V.

denis44
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 388
Rejestracja: 12 lip 2007, 13:50
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: denis44 » 09 lip 2008, 08:22

dokładnie, jeżeli napięcie jest takie wysokie to sprawdź regulator napięcia... a może przy tak wysokim napięciu poszły bezpieczniki? powinny się zjarać szybciej niż ścieżki na płytce z liczników....

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 09 lip 2008, 09:32

słaba świecenie może być również jeśli w układzie jest zwarcie :-?
Było b3 3A + blos
jest:
--------Vectra A C20NE----------
------- Omega 3.0 MV6 x30XE----------

ppawlo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:06
Lokalizacja: Różan/Wawa

Post autor: ppawlo » 09 lip 2008, 09:50

Gdyby było zwarcie to alternator nie podawałby 16V. Ja obstawiam zaśniedziałe styki.

william
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: Białystok

Post autor: william » 09 lip 2008, 11:39

denis44 pisze:dokładnie, jeżeli napięcie jest takie wysokie to sprawdź regulator napięcia... a może przy tak wysokim napięciu poszły bezpieczniki? powinny się zjarać szybciej niż ścieżki na płytce z liczników....
Oddzielmy dwie awarie od siebie: obrotomierz i kontrolki padly juz sporo czasu temu i przyczyną tego jak mówił elektryk (miał już identyczny przypadek) jest przerwana ścieżka na płycie i to w nast tygodniu zrobi. Druga awaria zdarzyła się przedwczoraj i raczej z pierwszą nie ma nic wspólnego i tu chodzi o słabe podświetlenie i lampy oraz kosmiczne ładownie :/

ppawlo, które styki? Gdzie mam ich szukać? Jak pisałem jestem laikiem w tych sprawach... :-|

ppawlo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:06
Lokalizacja: Różan/Wawa

Post autor: ppawlo » 09 lip 2008, 14:45

Wszystkie połączenia grubych przewodów wychodzących z akumulatora. Do obejrzenia też klemy na akumulatorze. Jeśli gdziekolwiek przy połączeniach zobaczysz zielonkawy bądź niebieskawy nalot to należałoby to rozkręcić, przeczyścić i psiknąć jakim kontaktem lub czymśkolwiek do konserwacji styków.
A czy możesz uruchomić z kluczyka auto?

william
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: Białystok

Post autor: william » 09 lip 2008, 17:14

Trafiłeś ppawlo <piwo> , przewód masowy był zaśniedziały, wyczyściłem i ładowanie wróciło do normy :mrgreen: Do rozwiązania pozostają słabe lampy i podświetlenie zegarów, a czy wpływ na to może mieć przekaźnik w skrzynce bezpieczników?

jerry
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 64
Rejestracja: 16 sie 2007, 01:54
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: jerry » 15 lip 2008, 23:55

Może znowu trzeba rozdzielić problemy? Może ktoś Ci pokręcił pokrętłem regulacji podświetlenia? To by Ci pozostawiało tylko z problemem słabych świateł... Tu bym stawiał na przyśniedziałe styki w przełączniku zespolonym. Nie będę sie o nim rozpisywał bo mam b3, u Ciebie jest inny. Zapuść szukajkę. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga