Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3 '89r. 1,8] gasnący samochód

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
lapti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:06

[80 b3 '89r. 1,8] gasnący samochód

Post autor: lapti » 13 kwie 2007, 00:43

Witam serdecznie!
Mam taki problem: podczas jazdy rozbujam się (powiedzmy) do 80 km/h i zaczynam hamować (powód nie ważny - zakręt rower rów) i tak przy prędkości 20-30 km/h zapalają się wszystkie cztery kontrolki (hamulec [czerwony wykrzyknik], od temperatury oleju, akumulator, taka jak lampa naftowa/alladyna) i samochód zdycha - ja gaz, a tam cisza. Silnik przestaje działać i koniec zabawy - jak stanę to nie odpalę, a jak jadę to 3 i kluczyk - jadyma dalej. Nie ma znaczenia na, na którym biegu jest samochód (bo dzieje się tak przy jednocześnie wbitym luzie i naciśniętym sprzęgle - kiedyś sprawdzałem). Nie ma też znaczenia czy silnik jest zimny, czy ciepły :)
Wydaje mi się, że to może być jakiś problem z elektryką, bo jak kiedyś tak stanął, to pomógł mi odjechać jakiś miły kierowca z kablami do akumulatora :) Wymieniłem akumulator, ale to nic nie pomogło :( nie wiem co jest nie tak i jaki jest powód tego dziwacznego zachowania :)
Przypuszczam jeszcze, że to może coś z olejem/benzyną, że w tym momencie się coś gdzieś przelewa (w jakimś zbiorniczku) i przestaje tego płynu zasysać :/

ehh pragnę również przypomnieć, że się nie znam ni w ząb na samochodach, więc proszę o odpowiedzi łopatologiczne w języku polskim/obrazkowym:)

pozdrawiam i z góry dziękuję za porady - jestem zdesperowany, bo jutro na 7 mam do roboty :/

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 13 kwie 2007, 08:02

Jaki masz wtrysk, bo nie jest napisane?
KorNoLio

lapti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:06

Post autor: lapti » 13 kwie 2007, 08:33

nie mam wtrysku - mam gaźnik
kurcze jeszcze do roboty nie pojechałem :/
gadałem z jednym kolegą teraz to mówił, bym odpiął klemy z akumulatora podczas pracy silnika - wtedy zobaczę, czy mam sprawny alternator :P

[ Dodano: 2007-04-13, 22:18 ]
nikt nie zna odpowiedzi?

Awatar użytkownika
kilerek 23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2007, 16:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kilerek 23 » 13 kwie 2007, 23:08

myśle że mysisz jechać na regulacje gaźnika i poowinno sie uspokoić .... kumpel miał podobnie w golfie2 1.3b i napewno spalanie też ma pewnie jakieś nietakie jak powinien????
kilerek

lapti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:06

Post autor: lapti » 13 kwie 2007, 23:47

spalanie? On wlewa paliwo w siebie jak #%$@@! - na 7 l w mieście zrobie jakieś 35-40 km
natomiast w trasie zrobiłem 270 km na 19l :/ [trasa 2x 130km + trochę miasta]

chlopasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 177
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:54

Post autor: chlopasek » 15 kwie 2007, 01:03

jak odepniesz kleme akumulatora na zalaczonym silniku to spalisz alternator nie wiem czy to kolega jak ci tak radzil?

dziku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2006, 16:32

Post autor: dziku » 15 kwie 2007, 01:49

nic nie spalisz. wez miernik napiecia i sprawdz napiecie na klemach przy wlaczonym przynajmniej 5 min silniku. z wlaczonymi swiatlami powinienes miec kolo 14.2 V. w pierwszej kolejnosci sprawdz stan wszystkich plynow, potem napiecie na klemach. 3 w kolejnosci szukalbym przyczyny w gazniku.

Awatar użytkownika
kilerek 23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2007, 16:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kilerek 23 » 15 kwie 2007, 12:39

jeżeli tyle ci pali to radziłbym abyś pojechał z tym gaźnikiem do mechaniora bo żadne ładowanie niema nic wspólnego ze spalaniem a tymbardziej na gaźniku!!! a na marginesie to jak zdejmiesz kleme podczas pracy silnika to jeżeli alternator ładuje to silnik nie zgaśnie a jeżeli nie to zgaśnie ale dokładniej to lepiej zrobić to miernikiem bo ściąganie klemy to taki sposób domowy i napewno nic nie spalisz jak ją zdejmiesz! ;-)
kilerek

lapti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:06

Post autor: lapti » 15 kwie 2007, 13:07

dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
umówiłem się na jutro z mechanikiem - zobaczy co boli ten samochód...
nie wiem czym jest podyktowane tak duże spalanie w mieście :( - może moja noga i pisk opon? Ale ostatnio jeździłem "normalnie" i spalanie jakie było takie jest :(
mam nadzieje, że to z gaźnikiem nie będzie kosztowne - bo pomału zaczynam żałować, że kupiłem samochód :(
jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi :)

[ Dodano: 2007-04-19, 13:05 ]
No więc wczoraj, po oględzinach mechanika mogę powiedzieć:
-miałem świece krzywo wkręconą, przez co musiałem gwintować tą dziurę od nowa :/
-było przebicie z kabli wysokiego napięcia - wymienione na nowe + wyczyszczona kopułka
-napięcie przy zgaszonych światłach na klemach to 13,9 V [pasek naciągnięty, a alternator trzeszczy]

zauważyłem, że jak jadę na długich i wcisnę hamulec to mi światła ciemnieją ;(

nadal samochód zamiera momentami... Wczoraj dla porównania zwolniłem przed zakrętem i zapaliły się te cztery kontrolki, ale nie zgasł mi od razu -wcisnąłem gaz do oporu :/

co może być przyczyną takiego zachowania?

Awatar użytkownika
megtom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2007, 23:36

Post autor: megtom » 29 kwie 2007, 23:47

I co, czy znalazłeś już przyczynę, udało ci sie rozwiązać ten problem ? Jestem ciekaw bo u mnie występują te same objawy i samochód gaśnie np przed skrzyżowaniem. Najgorsze jest wtedy że muszę sie siłować z kierownicą bo wspomaganie się wyłącza. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł gdzie leży przyczyna ?

ezis
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2007, 14:21
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: ezis » 01 maja 2007, 09:12

U mnie kiedyś rozwaliła się stacyjka i działo się podobnie. Raz stykało innym razem nie. Następnie mi ją źle założyli (lekki ruch kierownicą i samochód gasł). Inny podobny problem miałem z łapaniem lewego powietrza przez uszczelkę pod wtryskiem. A sprawdzić to można lekko ruszając obudową filtra powietrza. Jak jest duży luz to może być właśnie wyrobiona uszczelka.

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 02 maja 2007, 22:45

Sprawdź przewody wysokiego napięcia , a szczególnie wychodzący z cewki czy ma dobry styk z obu stron , czy napięcie gdzieś nie ucieka - to najlepiej widać nocą w ciemnym garażu , jak widzisz jażenie na przewodach , czy kopułce to trzeba je wymienić .
AUDI SPORT

lapti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:06

Post autor: lapti » 02 maja 2007, 23:36

wybaczcie, że nie odpisywałem, ale miałem problemy z netem i samochodem :)
co do wymiany przewodów - wymieniłem razem ze świecą i filtrem powietrza
uzyskałem efekt: mniejsze spalanie i dalej gasnący silnik :)
ostatnio rozmawiałem z kolegą i twierdzi, że to może być coś z mieszanką paliwową ;)

nie wiem co to może być, bo mam problemy również z prądem (albo i nie bo chyba mu przeszło :)
pozdrawiam :)

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 03 maja 2007, 02:28

Jakiego koloru masz świece i końcówke rury wydechowej?
mokre czy suche?
AUDI SPORT

artel4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 18 gru 2006, 21:50
Lokalizacja: Kraków piaski n.

Post autor: artel4 » 04 maja 2007, 11:45

witaj, mialem podobny problem lecz u mnie byla to pompa paliwa(mechaniczna do bloku przykrecana) po rozebraniu okazalo sie ze wypadla jakas sprezynka ktorej zadaniem bylo otwieranie zaworu puszczajacego bezynke. Po chwili postoju (30s-1minuta) autko odpalalo normalnie pompka tloczyla... Warto sprawdzic

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga