Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8] gaśnie

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
rafaolo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2006, 00:19
Lokalizacja: Łódź

[80 B3 1.8] gaśnie

Post autor: rafaolo » 29 lis 2006, 00:32

witam wszystkich :-D ostatnio ujeżdżam audi B3,i ma ono taką przypadłość -jade sobie i ni z tego ni z owego gaśnie np na środku skrzyżowania,i nie odpala mad.gif [ sprawdzałem -brak iskry] minie troszke czasu i jest wszystko ok pali i jedzie dalej,ki diabeł? a silniczek 1.8 bez gazu.Dzięki za :-D odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 12 gru 2006, 21:36 przez rafaolo, łącznie zmieniany 1 raz.

koko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2006, 18:00
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: koko » 30 lis 2006, 20:28

siema. miałem kiedyś podobny problem w swojej wcześniejszej B3 tylko ze ona była 1,6 +GAZ na jakimś gażniku elektronicznym(nie wypał jak siema) i miałem podobny problem do opisanego przez Ciebie.Po długiej drodze doszedłem iz przyczyną tego całego zamieszania był silniczek krokowy -który pracował ale nie tak jak powinien. po wymianie silniczka na nowy problem znikną. ale to jeszcze nie wszystko ostatnio nabyłem b4 na jedno punktowym wtrysku i tez pojawił sie problem "gaśnięcia" . Również po długiej drodze doszedłem iz przyczyna była padnieta Sonda Lambda-od tamtej pory chodzi jak PSZCZUŁKA :mrgreen: pozdrawiam

szogun0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 24 lis 2006, 18:34
Lokalizacja: Okolice Strzyżowa

Re: B3 gaśnie

Post autor: szogun0 » 01 gru 2006, 18:39

rafaolo pisze:witam wszystkich :-D ostatnio ujeżdżam audi B3,i ma ono taką przypadłość -jade sobie i ni z tego ni z owego gaśnie np na środku skrzyżowania,i nie odpala mad.gif [ sprawdzałem -brak iskry] minie troszke czasu i jest wszystko ok pali i jedzie dalej,ki diabeł? a silniczek 1.8 bez gazu.Dzięki za :-D odpowiedzi
Jakie masz oznaczenie silnika. Generalnie w audi przede wszystkim odpowiedzialne za takie czary są: padająca cewka zapłonowa lub padający czujnik Halla. Czasem, zależnie od modelu silnika może to być moduł zapłonowy na słupku.

rafaolo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2006, 00:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rafaolo » 02 gru 2006, 21:02

podejrzewam Halla,oznaczenia sprawdze w poniedziałek i podam

[ Dodano: 2006-12-05, 00:13 ]
i tak: sprawdziliśmy miernikiem aparat i nic nie pokazało(walnięty aparat)-wymieniony i nic nie pali,cewka sprawdzona i nawet druga podłączona i nic NIE PALI,podmieniony moduł i jw wszystko podłączane osobno i razem , na koniec sprawdziliśmy jeszcze raz cewke do przewodu świeca na mase i dzieje sie takie dziwo-przy tzw.gaszeniu przeskakuje iskra a w trakcie kręcenia nie ma jej koleżce szczena spadła i całej reszcie też może ktoś sie spotkał z takim dziwnym objawem? pozdrawiam
a prąd jest ,masa też czyli niby ok
ps;tak sie wqr... że zapomniałem sprawdzić nr

edex42
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2007, 22:21

Post autor: edex42 » 03 lut 2007, 22:38

prosze powiedzcie gdzie znaleść (dokładnie ) moduł zapłonu w b3 bo już mnie trafia :evil:

goldwinger
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 138
Rejestracja: 13 sty 2007, 15:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: goldwinger » 04 lut 2007, 12:59

z przodu od strony kierowcy przy słupku należy zdjąć plastykowy boczek
przykręcony jest do nadwozia

edex42
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2007, 22:21

Post autor: edex42 » 04 lut 2007, 20:18

dziękuje goldwinger sprawdze i dam znać :-D :-D :-D

[ Dodano: 2007-02-07, 16:26 ]
rafaolo pisze:witam wszystkich :-D ostatnio ujeżdżam audi B3,i ma ono taką przypadłość -jade sobie i ni z tego ni z owego gaśnie np na środku skrzyżowania,i nie odpala mad.gif [ sprawdzałem -brak iskry] minie troszke czasu i jest wszystko ok pali i jedzie dalej,ki diabeł? a silniczek 1.8 bez gazu.Dzięki za :-D odpowiedzi
ja tam odrazu wymienił bym moduł zapłonu sam to przerabiałem kurde mele pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl