Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nieodpala 2.0 ABT: brak zaplonu, pompy paliwa, i zasilania na krokowcu oraz wtryskiwaczu

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
BLUE 80B4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 184
Rejestracja: 30 sty 2019, 15:12
Imię: Jakub
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Krzywiń

Nieodpala 2.0 ABT: brak zaplonu, pompy paliwa, i zasilania na krokowcu oraz wtryskiwaczu

Post autor: BLUE 80B4 » 01 gru 2021, 15:49

Tak jak w temacie , w trasie auto zgasło i juz nieodpala, nawet na lpg (nie swieci sie centralka) brak zasilania na cewce ,krokowym oraz wtryskiwaczu
Stacyjka wymieniona na nowa oem
Przekaznik pompy paliwa załacza pompe po recznym zwarciu go
Rozrzad ustawiony prawidlowo
Brak immo
Bezpieczniki całe
Komputer pokazuje tylko blad halla
Bład 1314 i 1190
Help gdzie szukac sterownik podmieniony dalej to samo

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: Nieodpala 2.0 ABT: brak zaplonu, pompy paliwa, i zasilania na krokowcu oraz wtryskiwaczu

Post autor: Pieterb » 01 gru 2021, 17:22

a sprawdziłeś czy w ogóle masz zasilanie na ecu? bo 1314 to brak komunikacji a nie hall , więc obstawiam że mogła paść kostka stacyjki np.
WRC is for boys.
Group B was for men.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4657
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Nieodpala 2.0 ABT: brak zaplonu, pompy paliwa, i zasilania na krokowcu oraz wtryskiwaczu

Post autor: maciek889 » 01 gru 2021, 17:30

Cewka jest zasilana z plusa po zapłonie sprawdź bezpieczniki te doczepione przy krawędzie skrzynki szczególnie te dwa pod klapką z napisem motor.
Zasilanie wtryskiwacza idzie z przekaźnika pompki paliwa a krokowego bezpośrednio z ECU.
Ja bym stawiał na wypalone połączenie w skrzynce bezpieczników. Zobacz czy jak da sie plus na zacisk 15 cewki albo przewód zasilający cewkę to czy zacznie odpalać.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: Nieodpala 2.0 ABT: brak zaplonu, pompy paliwa, i zasilania na krokowcu oraz wtryskiwaczu

Post autor: Pieterb » 01 gru 2021, 19:06

maciek889 pisze:
01 gru 2021, 17:30
Cewka jest zasilana z plusa po zapłonie sprawdź bezpieczniki te doczepione przy krawędzie skrzynki szczególnie te dwa pod klapką z napisem motor.
Zasilanie wtryskiwacza idzie z przekaźnika pompki paliwa a krokowego bezpośrednio z ECU.
Ja bym stawiał na wypalone połączenie w skrzynce bezpieczników. Zobacz czy jak da sie plus na zacisk 15 cewki albo przewód zasilający cewkę to czy zacznie odpalać.
w sumie i tak może być bo akurat na schematy nie patrzyłem ot tak strzeliłem z głowy.
WRC is for boys.
Group B was for men.

BLUE 80B4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 184
Rejestracja: 30 sty 2019, 15:12
Imię: Jakub
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Krzywiń

Re: Nieodpala 2.0 ABT: brak zaplonu, pompy paliwa, i zasilania na krokowcu oraz wtryskiwaczu

Post autor: BLUE 80B4 » 01 gru 2021, 20:07

Wiec tak podmienilem sterownik na taki sam bez immo i nadal bylo to samo sprawdziłem te bezpieczniki na krawedzi ktore jak sie okazalo ktos tam kombinowal bo byly schowane pod deska praktycznie i jeden bezpiecznik byl przepalony ... Wlazł mi jakiś gryzon i pogryzł kable poszla zwara po zrobieniu kabli i nowy bezpiecznik 20 A wstawilem wrócilo audi do zycia... Macie pomysl jak zamocować te bezpieczniki by niechowaly sie ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga