Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Paliwo sączy się z wtrysku 2.0 ABT Benzyna+LPG

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
musialowy123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2022, 16:50
Imię: musialowy
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Kłaj, małopolskie

Paliwo sączy się z wtrysku 2.0 ABT Benzyna+LPG

Post autor: musialowy123 » 27 sie 2023, 19:00

Witam, sprawa wygląda następująco. Odpalę bestie, na benzynie chodzi ładnie. Przełączę na gaz i silnik zaczyna chodzić nierówno, obroty falują. Raz 800rpm, raz 2500, czasem zgaśnie.na dodawanie gazu też różnie reaguje. po wstępnych oględzinach doszedłem do tego że z wtrysku (dokładniej z pod tej metalowej miseczki trzymanej blaszką na czterech torxach) sączy się paliwo. i tu mam dwa pytania:
1. czy da się gdzieś kupić samą membranę (jest na niej lekkie przetarcie i najprawdopodobniej przez nie paliwo przecieka)
2. czy wtrysk z 1.8E podejdzie i jeśli tak czy wpłynie jakoś na osiągi (pytam bo znajomy sprzedaje swoją 1.8E na części i byłby wtrysk pod ręką)
Z góry dziękuje za każdą pomoc.

musialowy123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2022, 16:50
Imię: musialowy
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Kłaj, małopolskie

Re: Paliwo sączy się z wtrysku 2.0 ABT Benzyna+LPG

Post autor: musialowy123 » 27 sie 2023, 21:20

Pospieszyłem się i założyłem wtrysk z 1.8E i jest na odwrót tzn. Na benzynie na wolnych chodzi elegancko ale przy próbie dodania gazu muli ją i potrafi zgasnąć. Na LPG chodzi jak dawniej (przed usterką wtrysku) bo już jej nie zalewa. Teraz pojawia się pytanie nr.3 czy jakbym przełożył membranę na stary wtrysk (z 2.0 ABT) i go z powrotem założył byłoby lepiej?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Paliwo sączy się z wtrysku 2.0 ABT Benzyna+LPG

Post autor: maciek889 » 29 sie 2023, 10:11

Raczej to nie było prawdziwe 1.8E, bo one były tylko w B3 i miały mechaniczny wtrysk więc nic by ci się spasowało. A te membrany do regulatora ciśnienia paliwa do monowtrysku idzie kupić; https://www.google.com/search?channel=f ... bosch+mono
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga