Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0ABK] po wymianie palca i kopułki nie odpala

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
dawciocolin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 lis 2019, 18:02

[80 B4 2.0ABK] po wymianie palca i kopułki nie odpala

Post autor: dawciocolin » 11 lip 2020, 17:01

Witam panowie i panie :D
Z miesiąc temu zakładałem temat tłuczenia i klepania po przegazowaniu oraz braku mocy. Okazała sie uszczelka pod głowicą, dwa dni i operacja się udała :D ale teraz co sie odwaliło to przeszło moje najśmielsze oczekiwania xD otóż po złożeniu silnika prawie wszystko było dobrze, samochód odpalał ale po przejechaniu się brakowało mu mocy, postanowiłem ze wymienie odrazu palec i kopułkę skoro mam już zakupioną to można odrazu zmienić. Stary palec byl tak zapieczony ze poprostu sie rozpadł (może inaczej, pomogłem mu sie rozpaść bo nie chciał wyjść, zaspawała się normalnie blaszka w palcu xd) wyczyściłem to miejsce, założyłem nowy palec, nową kopułkę a samochód przestał odpalać :(((. Iskra jest, więc pierwsze podejrzenia, przestawiony zapłon? Ale zanim za to sie wezmę chciałbym się dowiedzieć od was bo nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi, jak sprawdzić cewkę czy nie jest uszkodzona? Jak mocna powinna byc iskra na swiecy? Jeżeli winowajcą jest zapłon, to jak ustawić aparat zeby chociaż odpalił? I jeżeli byście mieli pomysł co jeszcze mógłbym sprawdzić bede bardzo wdzięczny :D bo jeszcze mi sie nie zdarzyło, zeby po wymianie palca i kopułki nie odpalał silnik xD

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [80 B4 2.0ABK] po wymianie palca i kopułki nie odpala

Post autor: Pieterb » 11 lip 2020, 17:11

dawciocolin a nie pomieszałeś przewodów? A jak wymieniałeś uszczelkę pod głowicą to jak żeście ustawili aparat?
Jak ustawisz rozrząd na znaki palec ma być na wycięciu widocznym na obudowie aparatu gdzie ma być 1 cyl - i pisze tak w każdym temacie o rozrządzie bo niemal w każdej 4 cyl jest tak samo.

Obawiam się że masz źle ustawiony rozrząd/zapłon - jeśli masz lpg zwykłe czyli I lub II gen nie uruchamiaj lpg bo możesz mieć spory kłopot ;-)
WRC is for boys.
Group B was for men.

dawciocolin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 lis 2019, 18:02

Re: [80 B4 2.0ABK] po wymianie palca i kopułki nie odpala

Post autor: dawciocolin » 11 lip 2020, 17:25

Pieterb pisze:
11 lip 2020, 17:11
dawciocolin a nie pomieszałeś przewodów? A jak wymieniałeś uszczelkę pod głowicą to jak żeście ustawili aparat?
Jak ustawisz rozrząd na znaki palec ma być na wycięciu widocznym na obudowie aparatu gdzie ma być 1 cyl - i pisze tak w każdym temacie o rozrządzie bo niemal w każdej 4 cyl jest tak samo.

Obawiam się że masz źle ustawiony rozrząd/zapłon - jeśli masz lpg zwykłe czyli I lub II gen nie uruchamiaj lpg bo możesz mieć spory kłopot ;-)
Właśnie przewodów nie pomieszałem, jak składałem to palec rozdzielacza był ustawiony na wcięciu, ale to właśnie jest dziwne ze na starym palcu odpalał bez problemu, a teraz na nowym nie ma ochoty :/ rozrząd jest na znakach wiec pozostaje zapłon, a na gazie wiem jakie mogą byc konsekwencję, dlatego tez odpalam na Pb :D zastanawia mnie tylko dlaczego na starym palcu nie bylo problemu, a na nowym juz tak, to jest właśnie najśmieszniejsze xD i ta iskra mnie ciekawi, bo wydaje mi sie zbyt mała, aczkolwiek może za mało sie znam 😂

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [80 B4 2.0ABK] po wymianie palca i kopułki nie odpala

Post autor: Pieterb » 11 lip 2020, 17:34

a może masz po prostu źle dobrane części i palec jest za daleko od kopułki i nie ma przeskoku iskry w całości tylko jakieś szczątkowe.
WRC is for boys.
Group B was for men.

dawciocolin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 lis 2019, 18:02

Re: [80 B4 2.0ABK] po wymianie palca i kopułki nie odpala

Post autor: dawciocolin » 11 lip 2020, 17:45

Pieterb pisze:
11 lip 2020, 17:34
a może masz po prostu źle dobrane części i palec jest za daleko od kopułki i nie ma przeskoku iskry w całości tylko jakieś szczątkowe.
A zobacz, o tym nie pomyślałem , zaraz sprawdzę ten palec

Dodano po 4 minutach 30 sekundach:
dawciocolin pisze:
11 lip 2020, 17:45
Pieterb pisze:
11 lip 2020, 17:34
a może masz po prostu źle dobrane części i palec jest za daleko od kopułki i nie ma przeskoku iskry w całości tylko jakieś szczątkowe.
A zobacz, o tym nie pomyślałem , zaraz sprawdzę ten palec
Palec Beru EVL134 i z tego co widzę jest to palec do mojego silnika, wiec raczej pasuje a przykładając go do kopułki nawet widac że pasuje, więc raczej nie to :/

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [80 B4 2.0ABK] po wymianie palca i kopułki nie odpala

Post autor: Pieterb » 11 lip 2020, 17:55

No to nie wiem halla nie uszkodziłeś? wyrywając tego palca a może się troszkę wtyczka wysunęła albo faktycznie cewka padła. Iskra na wszystkich świecach jest? Sprawdź czy na cewce jest zasilania 12 V i możesz ewentualnie sprawdzić rezystancję uzwojeń.
WRC is for boys.
Group B was for men.

dawciocolin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 lis 2019, 18:02

Re: [80 B4 2.0ABK] po wymianie palca i kopułki nie odpala

Post autor: dawciocolin » 11 lip 2020, 17:59

Pieterb pisze:
11 lip 2020, 17:55
No to nie wiem halla nie uszkodziłeś? wyrywając tego palca a może się troszkę wtyczka wysunęła albo faktycznie cewka padła. Iskra na wszystkich świecach jest? Sprawdź czy na cewce jest zasilania 12 V i możesz ewentualnie sprawdzić rezystancję uzwojeń.
Gdyby hall był uszkodzony to by nie było żadnej iskry, a iskra jest na wszystkich świecach, zaraz polece sprawdzic jakie napiecie jest na cewce

Dodano po 28 minutach 6 sekundach:
Jednak jutro dam znac, bo braciak wziął multimetr do siebie xd

dawciocolin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 lis 2019, 18:02

Re: [80 B4 2.0ABK] po wymianie palca i kopułki nie odpala

Post autor: dawciocolin » 12 lip 2020, 23:37

dawciocolin pisze:
11 lip 2020, 18:27
Pieterb pisze:
11 lip 2020, 17:55
No to nie wiem halla nie uszkodziłeś? wyrywając tego palca a może się troszkę wtyczka wysunęła albo faktycznie cewka padła. Iskra na wszystkich świecach jest? Sprawdź czy na cewce jest zasilania 12 V i możesz ewentualnie sprawdzić rezystancję uzwojeń.
Gdyby hall był uszkodzony to by nie było żadnej iskry, a iskra jest na wszystkich świecach, zaraz polece sprawdzic jakie napiecie jest na cewce

Dodano po 28 minutach 6 sekundach:
Jednak jutro dam znac, bo braciak wziął multimetr do siebie xd
Wina leżała jednak w kącie zapłonu. Po wielu próbach kręcenia aparatem w koncu udało sie go odpalić i ustawic zapłon jak należy 😊 teraz maszyna chodzi jak zegareczek :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga