Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 2.3 NG] Nie "chodzi" na benzynie

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
Wojtal90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:45

[B3 2.3 NG] Nie "chodzi" na benzynie

Post autor: Wojtal90 » 16 cze 2018, 20:09

Witam. Mam problem z 2,3ng brata. Na LPG silnik pracuje normalnie a na benzynie nie da się odpalić. Audi nie widziało benzyny że 4lata i staram się zrobić aby działało. Dylemat mam że po paru sekundach gaśnie jak w wielu tematach ale głowie się z faktem że jak odkręceniu srubke (wydaje mi się że to drugi powrót - zaslepiony) leje się zdrowo benzyna ale audi zapała normalnie i równo pracuje...
Brak już mi pomysłów i dostaje oczopląsu od szukania w necie.

Obrazek

Pozdrawiam Piotrek

Co za autokorekta ehh

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 16 cze 2018, 23:11

Najlepiej sprawdź czy paliwo wraca do zbiornika z regulatora ciśnienia paliwa: https://audi80.pl/download.htm?id=13793 jeśli nie wyleci nic z zaznaczonego wyjścia to ciśnienie jest za małe.

Zaglądałeś do talerza w przepływomierzu? Może jest wygięty albo ktoś go całkowicie wykręcił. Albo wymaga regulacji, możesz próbować po wyjęciu filtra powietrza popychać go delikatnie ręką w górą i w dół.

Kolejna sprawa to szczelność, zobacz czy guma między przepływomierzem a przepustnicą nie jest pęknięta i nie ma jakichś niepodłączonych przewodów.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Wojtal90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:45

Post autor: Wojtal90 » 17 cze 2018, 00:41

Talerz prosty, nie tykany od ostatniej pracy na benzynie ze 4lata, pracuje lekko brak reakcji na jego ruchy, gumy dzisiaj wszystkie ściągałem i kleiłem wszystkie pęknięcia. Może rano zobaczę czy paliwo wraca do zbiornika. Ciekawi mnie fakt że jak poluzuje srubke co zaślepka chyba 2gi powrót to silnik działa jak ta lala tylko szkoda benzyny co się leje xd już z bratem się śmiałem że trzeba zrobić redukcje na szlaufik i do zbiornika puścić. Trochę mi zajmie bo przyjeżdżam najczęściej w weekendy ale zadko co tydzień. Więc jutro postaram się sprawdzić



Regulator ciśnienia do wymiany - paliwo nie wraca do zbiornika. Najwcześniej w sobotę spróbuję założyć inny. Napisze czy się udało i silnik będzie działać chociażby nie równo.
Pozdrawiam

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 17 cze 2018, 13:00

Wojtal90 pisze:Regulator ciśnienia do wymiany - paliwo nie wraca do zbiornika.
Prędzej masz za małe ciśnienie paliwa, bo np. pompka umarła albo zatkany filtra paliwa (mało prawdopodobne w benzynowym silniku). Dla pełnej diagnozy dobrze by mieć manometr z zmierzyć ciśnienie paliwa.

Obejrzałem od czego jest ta śrubka którą wykręcałeś. Po jej wykręceniu spada ciśnienie sterujące na dolnej części membran wyjść wtryskiwaczy czyli wtedy daje paliwa ile wlezie, to by się zgadzało z za niskim ciśnieniem paliwa.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga