Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 NG] Nie kręci rozrusznik

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krisf1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 13 lip 2012, 00:19
Lokalizacja: Kłodzko/Dolnośląskie

[B4 NG] Nie kręci rozrusznik

Post autor: krisf1 » 27 lut 2016, 11:36

Witam! Mam następujący problem, po przekręceniu kluczyka nie kręci mi rozrusznik. Słychać cykanie przekaźników, pompe paliwa i w ogóle, a rozrusznik w ogóle nie kręci.
Wymieniłem elektrowłącznik, kostke stacyjki, wymontowałem i wyczyściłem przewody masowe (przed czyszczeniem mierzyłem miernikiem ciągłości obwodu, było pipkanie przerywane i bardzo łatwo przestawało pipczeć, po oczyszczeniu różnica była znaczna i pipczenie było jednostajne i ciągłe). Rozrusznik podpięty na krótko kręci tak jak powinien. Po podpięciu kabla rozruchowego do plusa na akumulatorze i do blaszki w skrzynce bezpiecznikowej cisza.
Powoli kończą mi się możliwości, a problem jest cały czas i nic się nie zmienia, ma ktoś jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić?

EDIT: Dodam że auto ma także LPG, po przekręceniu kluczyka także i kontrolka od gazu się nie zapala mimo że wcześniej się zapalała, więc to może być związane z rozrusznikiem.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 27 lut 2016, 13:28

krisf1 pisze: Powoli kończą mi się możliwości, a problem jest cały czas i nic się nie zmienia, ma ktoś jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić?
Puść na próbę kabel z kostki stacyjki z pinu 50 kostki stacyjki na rozrusznik. Bo często po prostu wysiada połączenie w skrzynce bezpieczników.

Jak chcesz grzebać pod skrzynką to mogę napisać które kable z której kostki połączyć aby załączanie rozrusznika omijało skrzynkę bezpieczników.

A instalacja LPG nie wiele ma wspólnego z rozrusznikiem bo zwykle jest podłączana pod plus po zapłonie na cewce, masę i czasami plus na akumulatorze.

Awatar użytkownika
krisf1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 13 lip 2012, 00:19
Lokalizacja: Kłodzko/Dolnośląskie

Post autor: krisf1 » 27 lut 2016, 16:56

Problem rozwiązany, okazało się że po wyjęciu i włożeniu akumulatora uaktywnił się immobilizer, wykarczowanie go załatwiło sprawę. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga