Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 2.3 20V 7A] Przerywa silnik na benzynie i LPG? Sonda???

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
rafels116
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2008, 15:08
Lokalizacja: Drobin

[B3 2.3 20V 7A] Przerywa silnik na benzynie i LPG? Sonda???

Post autor: rafels116 » 15 lut 2008, 15:27

Witam wszystkich znawców Audiczek :mrgreen: . Od około pół roku mam mały problem. Autko delikatnie przerywa. Na zimnym silniku jest to odczuwalne dośc bardzo, natomiast na ciepłym trochę mniej, ale czuc. Silnik przerywał również przed zagazowaniem. Instalacja 2 generacji z Blosem. Po prostu czuc coś w rodzaju wypadania jednego zapłonu na którejś świecy. Świece nowe. kopułka i palec też . Co mam obstawic : sondę, czujniki spalania stukowego, przewody zapłonowe?? Czy opłaci się to podłączyc pod Vaga i coś on konkretnego pokaże??? Od czego byście proponowali zacząc ? Przewody to koszt 450zł , sonda pewnie coś koło 300zł, czujnik spalania stukowego pewnie coś koło tego. A ja chciałbym wyjechac w góry ,chociasz na 3 dni, bo jeszcze nigdy swoim autkiem nie byłem poza miastem. Jak wymienie wszystko to zostanę w domu, jak tylko jedno to wygrałem i jadę w góry. Pomóżcie ????????? Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie sugestie.

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 15 lut 2008, 16:11

Jeśli wymieniłeś świece i kopułke to obstawiam kable do wymiany. Najlepiej jednak wybrać sie na Vag i jeśli on nie wskaże innych cudów to zacznij od kabli. Jeśli padła by sonda to gazownik który montował LPG powinien to już wykryć a po za tym auto by paliło dużo. Zrób mały test poproś kogoś aby przytrzymał auto na takich obrotach co przerywa a ty zdejmuj po kolei każdy kabel z jednej świecy>ta która pracuje zmniejszy automatycznie obroty silnika, ta która nie zrobi różnicy w pracy silnika jest zła bądź jej kabel WN jest uwalony>tak trafisz na świece która nie pracuje . Pamiętaj kable kopią! rób to w rękawiczkach najlepiej skórzanych. Najpierw jednak VAG

Awatar użytkownika
k44761
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 16 kwie 2007, 21:41
Lokalizacja: DLU / DKA

Post autor: k44761 » 15 lut 2008, 22:50

rafels116, z tego co mi sie wydaje 7A pod VAGA nie podlaczysz, jedynie czytnik kodów błędów.
Co do Twojego problemu sprawdzilbym sonde (oscyloskopem lub chociaz miernikiem wskazówkowym), szczelność dolotu, kopułkę i palec rozdzielacza, czystość świec i kable zapłonowe (miernikiem statycznie i podczas pracy polej je lekko wodą). Poza tym przepływomierz.

Awatar użytkownika
jmm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2456
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: jmm » 15 lut 2008, 22:59

Ja obstawiam kable albo stukowce.

Stukowce sprawdzisz błyskankiem, albo VAGiem, zalezy który masz rocznik.

A kable to najlepiej organoleptycznie, zobacz czy w nocy nie masz choinki pod maska. Ewentualnie bardziej brutalny sposób - na pracującym silniku ściągaj po kolei kable, jak Cię któryś popieści to już wiesz co masz wymienic - ale nie odpowiadam za Twoje zdrowie <ok>

Komplet kabli NGK za 300zł kupisz ;-)

pajak100
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 192
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:41
Lokalizacja: płock

Post autor: pajak100 » 16 lut 2008, 13:42

Kable można dopasowac od vectry 2.5 V6 , wejścia są identyczne kwestia długości. Co do stukowców to nie znam się . Nie mam pojęcia czy one wpływają na iskrę, bo skoro na gazie i benzynie jest to samo to kwestia iskry. Tak samo nie wiem czy sonda będzie wpływała na iskrę. Nie wiem może ktoś to przyblizy tutaj bo zawsze mnie to ciekawiło :-D

Dobry_K
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 204
Rejestracja: 31 lip 2007, 23:57
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: Dobry_K » 16 lut 2008, 14:35

Ja obstawiam na kable :)

Awatar użytkownika
yasio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:00
Lokalizacja: Bytom(Śląskie)

Post autor: yasio » 16 lut 2008, 15:57

Według mnie najpierw jedz do kogos kto potrafi dobrze ustawić zapłon u mnie było podobnie do tego jeszcze stukot w silniku podczas przyspieszania i kolega zapłon mi ustawił i teraz jest lepiej <ok>

Awatar użytkownika
jmm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2456
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: jmm » 16 lut 2008, 20:31

yasio pisze:Według mnie najpierw jedz do kogos kto potrafi dobrze ustawić zapłon u mnie było podobnie do tego jeszcze stukot w silniku podczas przyspieszania i kolega zapłon mi ustawił i teraz jest lepiej <ok>
W 20V nic nie ustawisz <ok>

pajak100
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 192
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:41
Lokalizacja: płock

Post autor: pajak100 » 16 lut 2008, 20:48

Silniki typu ABK, ABT............................. i inne nie mają nic wspólnego z 7A , komentarze typu ustaw zapłon są bezzasadne. 20V to technologia porównywalna z 20VT więc zima i kolega JMM ma całkowitą rację

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga