Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 AAZ] problem z poziomem oleju

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

[b3 80 1.6TD] wymiana uszczelki i rozrząd

Post autor: mireko » 29 mar 2007, 10:59

Witam.Po przekopaniu wszystkich tematów dotyczących mego problemu trochę już wiem,ale jeszcze nie wszystko ;-) .Mam kilka pytań:
1.Ubywa oleju-śladowe ilości w zbiorniczku wyrównawczym(nie zawsze)-uszczelka pod głowicą?
2.U poprzedniego właściciela niedawno była robiona głowica i zmieniana uszczelka,uszczelniacze i coś tam jeszcze(nie pamiętam,ale widziałem to na fakturze).Może trzeba docisnąć,bo przejechene od naprawy jest ponad 1000km.
3.Przy wymianie uszczelki-smaruje się je przed założeniem,czy to zależy od jej rodzaju?
4.Co z rozrządem-da się go unieruchomić?Bo niechciałbym nieumiejąc coś zchrzanić ustawiając.
5.Czy uszczelki pod kolektory są niezbędne?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 29 mar 2007, 11:50

Dobry temat. Również czekam na odpowiedzi w tej kwesti bo po świętach wyciągam silnik :lol:
Części samochodowe online - Motostacja

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 29 mar 2007, 12:25

Labiel pisze:Dobry temat. Również czekam na odpowiedzi w tej kwesti bo po świętach wyciągam silnik :lol:
No to ten który pierwszy to przerobi da znać ;-)

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 29 mar 2007, 15:32

w downloadzie masz książkę do golfa2 z silnikami diesla - sprawę ustawienia rozrządu i ewentualnego unieruchomienia znajdziesz właśnie tam...

co do oleju w zbiorniczku to może po prostu po wymianie jeszcze coś zostało w przewodach? nie wierzę że nowa uszczelka już puszcza, jeśli by tak było to na gorącym silniku miałbyś mocno naprężone przewody chłodnicze

uszczelki pod kolektory konieczne

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 29 mar 2007, 15:47

Ad1. Nie zawsze uszczelka, czasami pęknieta głowica lub tuleja w bloku jak również chłodnica oleju jeżeli takową masz.
Ad2. Dokręcić jeżeli tak przewiduje instrukcja.
Ad3. Nie smarować uszczelki, dokładnie odtłuścić powierzchnie styku głowicy i bloku z uszczelką i kupić uszczelkę z "gumką".
Ad4. Rozrząd trzeba unieruchomić.
Ad5. Uszczelki pod kolektory są niezbędne.

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 29 mar 2007, 21:28

Dzięki panowie ;-) Jeszcze kilka faktów.Otóż ślady oleju nie są duże-czasem po spokojnej jeździe jest sam płyn,a czasem po mocniejszym nagrzaniu trochę jest oleju."Trochę" to tyle,że po sprawdzeniu palcem zostają czarne olejowe "pajęczynki" i pływają oka.Parę dni temu zmieniałem termostat,bo dosyć późno się otwierał i po spuszczeniu płynu do białej plastikowej miski oleju było tyle co osiadło na ściankach.
Co do przewodów chłodniczych-górny do chłodnicy dopóki nie puści termostat jest napompowany ale nie twardy,a dół cały czas miękki.
Na zimno po odkręceniu korka zbiorniczka słychać syknięcie i bulgotki w przewodach-niby to normalne.
"czarekj"-a co z tą chłodnicą oleju,bo jest taka i przewody są dosyć gorące po nagrzaniu silnika.

[ Dodano: 2007-03-30, 21:57 ]
Nowe wiadomości odnośnie mojego problemu.Otóż dziś swoją niunię trochę podgonołem-po wymianie termostatu-92-75st.C.Nie nagrzewa się tak jak wcześniej.Płyn w zbiorniczku bez zmian-śladowe ilości oleju.Przewody nie postrzelały mimo dość intensywnej jazdy.Jestem nastawiony na wymianę uszczelki,ale cały czas mam nadzieję,że ślady oleju to tylko popłuczyny po poprzedniej awarii.
Pocieszcie mnie... ;-)
Z tymi objawami zrobiłem już ok.1200km.Mam nadzieję,że to nie uszczelka. ;-)

Awatar użytkownika
kilerek 23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2007, 16:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kilerek 23 » 30 mar 2007, 21:58

to tak :
-nie koniecznie uszczelka po 1000 warto by sprawdzić dociągniięcie głowicy
-ja z własnego doświadczenia zawsze smaruje uszczelke olejem bo on troszke ją zmiękczy i ona lepiej sie ułoży po dokręceniu chyba że uszczelka jest mealowa to nie i nigdy nie było żadnego problemu...
-rozrządu nie musisz blokować bo poto są znaki więc ustaw na znaki przed zdjęciem paska i potem tak samo go załóż
-uszczelki pod kolektory jednak niestety trzeba wymienić...
myśle że dasz sobie rade :-D
pozdro!!!
kilerek

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 30 mar 2007, 22:18

No dzięki-o uszczelkę pytałem dlatego,że remonty kapitalne silników praktykowałem na 126p,Polonez i Łada 2107 i wiem z doświdczenia,że uszczelki czy były z silikonem czy bez trzeba było je smarować towotem,żeby się zapiekły i nigdy mi nie wywaliło. ;-)

[ Dodano: 2007-04-02, 22:43 ]
Powałkuję temat dalej.Pogrzebałem na forum VW i możliwości dotyczących mojego problemu jest wiele:uszczelka pod głowicą lub jej dociśnięcie(bo jeszcze nie była),pęknięcia w głowicy-dotyczy kanałów "wodnych" i chłodnica oleju.W moim aucie jest-o co chodzi z tą chłodniczką?Czy objawami awarii może być płyn w oleju?

[ Dodano: 2007-04-02, 22:45 ]
Aha- i jakie zadanie ma ta chłodnica oleju?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 25 kwie 2007, 10:26

I jak tam koledze powiudł sie remont. Ja juz jakieś dwa tygodnie po jestem. Silnik strasznie mi klepotał i okazało sie że jeden tłok był uszkodzony. Wymieniłem i wszystko cacy. Niedługo muszę tylko jeszcze głowicę dociągnąć.
Części samochodowe online - Motostacja

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 25 kwie 2007, 14:37

A no właśnie dziś zacząłem rozbierać i mnie wkurzył :evil: Mam kilka pytań:
1-czy pompę koniecznie trzeba odkręcać,żeby zmienić uszczelkę?
2-turbina-jak ją wymontować-po kawałku,czy razem z kolektorem zejdzie?
3-koło pasowe rozrządu-trzeba zdjąć i czy jest na jakimś klinie?
4-pasek rozrządu-krawędż jest postrzępiona (niby niedawno zmieniany)czy jest jakaś regulacja kół (nie napinacz) rozrządu,bo widać,że pasek jechał po krawędzi
5-dociskanie głowicy-koniecznie kluczem dynanometrycznym?
6-uszczelki-czytałem że niektóre się potem dociska a inne nie
7-jeśli zdjąłem pasek i zaznaczyłem w którym miejscu ma być i założę go z powrotem-będzie dobrze?Pasek zdejmowałem w pozycji koła rozrządu znak koła-znak na obudowie blaszanej w górnym położeniu)
Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi ;-)

[ Dodano: 2007-04-26, 12:16 ]
A więc odpowiem na kilka swoich pytań:
1-pompy nie trzeba wyjmować
2-turbina schodzi z głowicą-trzeba tylko odkręcić ją od wydechu
3-koło pasowe trzeba zdjąć-nie ma klina tylko stożek
4-jeszcze nie wiem
5-jak nie wydmucha to znaczy,że nie potrzebny klucz dynanometryczny :mrgreen:
6-?
7-?jak złoże,to będę wiedział ;-)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 26 kwie 2007, 20:53

Co do tej regulacji kół to o niczym takim nie słyszałem. Co do dociągania głowicy, to narazie dociągałem bez tego klucza, ale jak przyjdzie czas za jakieś 500 km pojadę do znajomego który ma taki klucz żeby dociągnąć głowicę z odpowiednimi wartościami. Jak będzie za słąbo może wywalić uszczelkę a jak za mocno może pęknąć, więc wolę nie ryzykować. Co do 7 powinno być dobrze, pompe paliwową oczywiście zablokowałeś. Ja znaczyłem sobie jeszcze na wale, żeby wał był w tej samej pozycji.
Części samochodowe online - Motostacja

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 27 kwie 2007, 10:06

Pompy nie blokowałem,ale zaznaczyłem na starym pasku i na kołach jak ma być założony.Koło rorządu też oznaczyłem na wałku,a wał korbowy jest w takiej pozycji jak był.A co do paska-chodzi mi o to,że idzie za mocno po krawędzi kół i zaczął się strzępić.Będzie oczywiście nowy,ale wygląda to tak jakby jedno z kół pasowych(chyba od pompy) było minimalnie pod skosem w porównaniu do reszty kól i rolki.Jutro składam.Trzymajcie kciuki,żeby kaska i robocizna nie poszła na marne ;-)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 27 kwie 2007, 10:34

To coś widocznie z tym kołem musi być nie tak, bo tak być raczej nie powinno.
Części samochodowe online - Motostacja

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 27 kwie 2007, 10:38

Ano zobaczymy przy składaniu-może coś tam się wyjaśni ;-)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 27 kwie 2007, 11:03

Gdzieś na forum czytałem o przypadku, gdy pasek nie chował sie cały na kole, tylko na jednym z kół wystawał jakiś kawałek.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga