Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 AAZ 75KM] Raz grzeję świece a raz nie.

ODPOWIEDZ
sztorcm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2013, 12:30

[B4 1.9 AAZ 75KM] Raz grzeję świece a raz nie.

Post autor: sztorcm » 30 sie 2013, 09:53

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim b4, raz grzeję świecę raz nie, wymieniłem przekaźnik świec żarowych, kostkę stacyjki, czujnik temperatury i nic nie lepiej, kilka dni grzeję ładnie i nagle wsiadam i bez grzania palę albo grzeję na krótko i dopiero jazda. Może ktoś miał podobny problem proszę o pomoc. :)

Awatar użytkownika
andrzejsz23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 700
Rejestracja: 31 sie 2011, 23:28
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Ryn/Mazury (NGI)
Kontakt:

Post autor: andrzejsz23 » 30 sie 2013, 22:48

Ale nie grzeje Ci świec na ciepłym silniku czy na zimnym też?

sztorcm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2013, 12:30

Post autor: sztorcm » 31 sie 2013, 12:35

Jak już jest ciepły to pali od strzała bez grzania, problem z grzaniem się pojawia od czasu do czasu rano, wsiadam do auta i muszę wysiąść żeby kablem na krótko podgrzać świece bo nawet kilka prób przekręcenia kluczyka nic nie da. Czasami jak wychodzę z pracy około 15.00 również pojawia się podobny problem, jest to denerwujące zjawisko. Oczywiście jak kręce rozrusznikiem to po jakimś czasie załapie tylko widać chmurę dymu.

h4k3r0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 04 wrz 2011, 23:24
Lokalizacja: KGR

Post autor: h4k3r0 » 31 sie 2013, 13:06

Jak jest ciepło to świece nie grzeją, świece zaczynają grzać dopiero poniżej 5°C. Przynajmniej tak jest u mnie w 1Z. A to, że odpala ciężko przy dodatnich temperaturach to nie wina świec.
Winy szukałbym we wtryskach.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5444
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 31 sie 2013, 16:20

h4k3r0 pisze:Jak jest ciepło to świece nie grzeją, świece zaczynają grzać dopiero poniżej 5°C. Przynajmniej tak jest u mnie w 1Z.
AAZ to jest inna konstrukcja niz 1Z i tam świece grzeją cały czas praktycznie aż chyba do temperatury 70 stopni

arwam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1437
Rejestracja: 31 mar 2009, 21:22

Post autor: arwam » 31 sie 2013, 16:34

sztorcm, który rok auta? zrób foto pompy bo chyba wiem w czym problem, jesli masz z dodatkowy elektro-zaworem na pompie, to masz w skrzynce bezpieczników pod maską krótki przekaźnik w metalowej obudowie jak w TDI, to nie on jest przyczyną problemu, jesli jeszcze do tego masz EGR, to musisz zdjąć półką pod kierownicą i tam będziesz miał szeroki przekaźnik, on steruje włąśnie dodatkowym elektrozaworem w pompie, EGR'em, i grzaniem świec, dodatkowo przejrzyj wiązkę od czujnika temp, bo to on może być przyczyną problemów, P.S. który czujnik wymieniałeś? bo jest ich dwa, jeden na wyjściu do chłodnicy a drugi na wyjściu do nagrzewnicy.

koledzy, w Tagach widnieje temat AAZ 75KM. to jest silnik na komorach wirowych, i rządzi się innymi prawami niż TDI, proszę, nie wprowadzajcie zamętu,
jeśli pprzy odpalaniu kopci na niebiesko wręcz fioletowo, to wtedy bym sie wtryskiwaczom przyjrzał, tam nawet jak masz silnik zimny na zewnątrz temp +30*C to kilka razy będzie musiał wałem pokręcić nawet zdrowy silnik.
a w temp nawet -30st jak paliwo nie zamarznie i wszystko jest w porządko zagrzejesz świeczkami i zapali z półobrotu.
wiem bo sam na takich silnikach jeżdżę już koło 10lat i wiem z czym to się je.

Awatar użytkownika
Jarek3601
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 269
Rejestracja: 25 gru 2008, 12:18
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Jarek3601 » 31 sie 2013, 17:27

A ja proponuję sprawdzić kabel zasilający zaraz przy listwie przykręcanej do świec, z biegiem lat zwyczajnie się przełamuje i zależy jak się ułoży to wtedy grzeje. jest go tam dosłownie 20 cm na zewnątrz a reszta już leci z resztą kabli do bezpieczników, u mnie właśnie tutaj był problem.

arwam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1437
Rejestracja: 31 mar 2009, 21:22

Post autor: arwam » 31 sie 2013, 21:21

ten układ nie ma "samodiagnozy" raczej nie tu jest problem można sprawdzić bo nic to nie kosztuje ale obstawiałbym sterownik, niech jeszcze autor tematu napisze czy wtedy jak nie grzeją świece czy się kontrolka pali czy nie?

sztorcm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2013, 12:30

Post autor: sztorcm » 31 sie 2013, 21:31

Wtedy jak nie grzeją świece to kontrolka się nie świeci.

[ Dodano: 2013-08-31, 21:44 ]
Problem z grzaniem zaczął się jakieś trzy miesiące temu, trochę z tym jeździłem grzejąc świece na krótko, potem padła mi pompa wtryskowa, (została wstawiona używka z Ibizy troszeczkę się różniąca), został wymieniony przekaźnik pod kierownicą, i czujnik temperatury ten bliżej nagrzewnicy nic to nie dało więc wróciłem do starego przekaźnika ale po wymianie kostki stacyjki zauważyłem że mam bardzo wyślizgany kluczyk choć nie wiem czy ma to jakiś związek wziąłem nowy nie używany i było super myślałem że go uzdrowiło przez jakieś trzy dni po naprawie i dwa dni temu siadam i znów ten sam problem przekręcam kluczyk świece nie grzeją a kontrolka świeci tak jakby były zagrzane, od tego momentu znów grzeje ale problem gdzieś istnieje, z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam:)

arwam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1437
Rejestracja: 31 mar 2009, 21:22

Post autor: arwam » 31 sie 2013, 22:32

to faktycznie sprawdź obód prądowy, w tym przekaźnik w skrzynce pod maską.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga