Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1,9TD]Wymiana filtra paliwa w Audi 80 TD

ODPOWIEDZ
jackowy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 03 lip 2007, 23:36

[80 B4 1,9TD]Wymiana filtra paliwa w Audi 80 TD

Post autor: jackowy » 03 paź 2007, 14:24

Witam. Pomimo iż ten temat był już poruszany chciałbym się zapytać o procedurę wymiany filtra paliwa w Audi 1.9TD Filtr jest o ile się nie mylę mocowany przy pomocy specjalnej opaski. Trzeba ją odkręcić (poluzować) aby móc manipulować filtrem. Następnie trzeba chyba przytrzymać górną część do której umocowane są przewody paliwowe i od dołu odkręcić wkład filtra. Tej czynności najbardziej się obawiam bo nie wiem czy uda mi się odkręcić wkład filtru tak delikatnie aby nie uszkodzić przewodów. Odkręcony wkład trzeba chyba wyjąć górą bo dołem się nie zmieści po odchyleniu górnej części. Potem wystarczy napełnić nowy filtr paliwem, posmarować uszczelki olejem i przykręcić nowy wkład do górnej części w której znajdują się przewody. Chciałbym się zapytać jeśli ktoś wymieniał ten filtr czy dobrze myślę oraz na co powinienem przy tym zwracać uwagę. Może inaczej trzeba to wszystko robić. Chciałbym wymienić wkład, tak żeby nie odłączać żadnych przewodów. Jakie problemy są przy wymianie filtra. Filtr już kupiłem tylko teraz muszę się zebrać i wymienić go. Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam.

Na przyszłość, zwracaj uwagę na poprawne, zgodne z regulaminem nazywanie tematów. Pozdrawiam Danek
Ostatnio zmieniony 03 paź 2007, 14:32 przez jackowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 03 paź 2007, 14:32

Wymiana filtra to nie taka prosta sprawa bo bądź co bądź kijowe do niego dojście jest. A jak będzie w dodatku mocno dokręcony tak jak był mój to samemu ciężko będzie. Jak go wymieniałem to poluzowałem tą opaskę i wyciągnąłem cały filtr z tego mocowanie żeby lepiej można było go złapać. Trochę przy tym przewody paliwowe zawadzają i trzeba uważać żeby ich nie zerwać, ale da radę zrobić. Wtedy pomógł mi tata, złapał górną część czyli mocowanie a ja za dolną odkręcałem i jakoś poszło. A reszta to tak jak kolega pisze.
Części samochodowe online - Motostacja

jackowy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 03 lip 2007, 23:36

[80 B4 1,9TD] Wymiana filtra paliwa w Audi 80 TD

Post autor: jackowy » 03 paź 2007, 15:00

Zastanawiam się czy nie można by najpierw spróbować delikatnie pokręcić w lewo tą częścią filtru do której są przymocowane przewody, bez luzowania opaski tak aby zruszyć filtr, będzie go potem łatwiej odkręcić.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 03 paź 2007, 15:09

Oczywiście możesz spróbować. Jeśli się uda to praktycznie będzie po sprawie.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 03 paź 2007, 21:17

odkręć przewody paliwowe, dopiero wtedy wyjmuj filtr wraz z jego podstawą (tą nakręcaną na filtr).
Unieruchom jakoś tą podstawę (np imadło) i dokręć filtr...
montaż to tak jak opisałeś

paluś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 199
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:03
Lokalizacja: pszczyna

Post autor: paluś » 03 paź 2007, 21:56

kolego witaj ja jest swierzo po wymianie filtra paliwa w moim tdi i powiem ze wcale takie trudne to nie jest przyjrzyj sie dokladnie miejscu gdzie masz przewody i tam w ktorym miejscu powinno dac sie zalozyc klucz plaski ,i tym kluczem przytrzymasz cala obodowe a dol kluczem do filtrow popuszczasz i rozbierasz ..Jak cos nie jasne napisz wyjasnie dokladniej pozdro lukas
TY TY I TYLKO TY, JESTEŚ MOJĄ DAMĄ

.............A U D I.....................

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga