Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Utrata mocy przy przyspieszaniu

ODPOWIEDZ
TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

[B4 1.9 1Z] Utrata mocy przy przyspieszaniu

Post autor: TDI80 » 02 mar 2018, 14:51

Witam, czy ktoś spotkał się z takim dziwnym przypadkiem, że rozpędza się auto do najwyższego biegu 5 i gaz do dechy wciśnięty i samochód i obroty przyspieszają, a nagle takie wahniecie, jakby co najmniej o polowe zdjąć nogę z gazu na chwilę, a jest caly czas dociśnięta do oporu i wolno przyspiesza dalej, to w okolicach 100km/h sie zdarza takie coś, spotkał się ktoś z czymś takim? Zjawisko takie nie występuje przy wolniejszej jezdzie, tylko przy tej predkości, co ciekawe czy na 5 czy na 4 biegu przy podobnej predkosci to sie dzieje, a obroty całkiem inne.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 02 mar 2018, 16:03

TDI80 pisze: czy ktoś spotkał się z takim dziwnym przypadkiem, że rozpędza się auto do najwyższego biegu 5 i gaz do dechy wciśnięty i samochód i obroty przyspieszają, a nagle takie wahniecie, jakby co najmniej o polowe zdjąć nogę z gazu na chwilę, a jest caly czas dociśnięta do oporu i wolno przyspiesza dalej,
W tych prostym autach nie ma żadnych "dziwnych " czy nie typowych przypadków ...przynajmniej ja się z takim nie spotkałem ....są tylko standardowe i powtarzajace się niedomagania i awarie osprzętu ...i to co ci się dzieje to jeden z nich ,czyli "odcinka " tryb awaryjny z przeładowania ...wypnij wtyczke od n75 i się przejedż ...jak "dziwne "objawy ustąpią ,to wymień n75 ;-)
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Awatar użytkownika
Luka82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 151
Rejestracja: 23 mar 2016, 07:52
Imię: Luk
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Luka82 » 06 mar 2018, 11:14

MUNIOR pisze:
TDI80 pisze: czy ktoś spotkał się z takim dziwnym przypadkiem, że rozpędza się auto do najwyższego biegu 5 i gaz do dechy wciśnięty i samochód i obroty przyspieszają, a nagle takie wahniecie, jakby co najmniej o polowe zdjąć nogę z gazu na chwilę, a jest caly czas dociśnięta do oporu i wolno przyspiesza dalej,
W tych prostym autach nie ma żadnych "dziwnych " czy nie typowych przypadków ...przynajmniej ja się z takim nie spotkałem ....są tylko standardowe i powtarzajace się niedomagania i awarie osprzętu ...i to co ci się dzieje to jeden z nich ,czyli "odcinka " tryb awaryjny z przeładowania ...wypnij wtyczke od n75 i się przejedż ...jak "dziwne "objawy ustąpią ,to wymień n75 ;-)
Kolega powyżej dobrze radzi ja miałem identyczną sytuację i próbowałem ratować N75 ale zdało się to na niczym więc zrób jak munior Ci pisze a na pewno będziesz wiedział co dalej !! czyli wymiana n75 okok

pabloooo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2018, 00:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pabloooo » 25 kwie 2018, 00:11

Witam, Podepnę się pod temat. Otóż w moim egzemplarzu jest taka usterka , że przy mocnym wduszeniu gazu na 5 biegu, samochód kręci tylko do 3 tys. obrotów i prędkości 120 km/h i następuje jakby odcięcie, nie chce dalej przyspieszać , po odpuszczeniu gazu i wciskaniu go delikatnie, stopniowo -zaczyna powoli przyspieszać . Podobnie jest na 3 i 4 biegu, przy pewnej prędkości obrotowej następuje duży spadek mocy i nie chce dalej przyspieszać. Czy wina też może być po stronie N75?

Awatar użytkownika
Dawid1995
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 13 wrz 2016, 13:05
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Dawid1995 » 25 kwie 2018, 14:15

tak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga