Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ B4 1,9 tdi ] wysokie spalanie i dziwne wartości przeplywki

ODPOWIEDZ
gornek90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:03
Lokalizacja: Zakliczyn

[ B4 1,9 tdi ] wysokie spalanie i dziwne wartości przeplywki

Post autor: gornek90 » 12 sty 2018, 19:40

Witam, podpisałem dzisiaj znajomemu 1z na pierburga. Ma dość wysokie spalanie w okolic 8 l/100 km. Podłączyłem vaga i błędów brak, ale w grupie 3 wartość rzeczywista przepływomierza na biegu jałowym wynosiła w okolicy 450 a wartość żądana przez sterowniki 849- wartość ta wogule się nie zmienia. EGR jest zaślepiony. W grupie 11 wartość na biegu jałowym ciśnienia turba rzeczywistą to 880 bar ale żądana przez sterowniki to 1200 bar. Wartość w 10 grupie ciśnienia barometrycznego to 980 bar. Bardzo ciekawi mnie skąd na wartość żądana przeplywki. Wiem że tam jest jakiś chip zrobiony, ale nie wiadomo kto to robił i na ile. A właśnie, dawka paliwa była ustawiona na 6,5 mg. Narazie ustawiłem mu na 4 mg. Dzięki za wskazówki. Pozdrawiam

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 12 sty 2018, 19:48

gornek90 pisze: podpisałem dzisiaj znajomemu 1z na pierburga. Ma dość wysokie spalanie w okolic 8 l/100 km. Podłączyłem vaga i błędów brak, ale w grupie 3 wartość rzeczywista przepływomierza na biegu jałowym wynosiła w okolicy 450 a wartość żądana przez sterowniki 849- wartość ta wogule się nie zmienia.
Bo tak jest w niektórych tuningowanych softach i nie ma to nic do zwiększonego spalania
gornek90 pisze:dawka paliwa była ustawiona na 6,5 mg. Narazie ustawiłem mu na 4 mg.
To na pewno kolega będzie ci wdzięczny cwaniak_ zwiększyłeś mu dawkę o 2,5 mg co zwykle powoduje jeszcze większe spalanie
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018, 19:51 przez MUNIOR, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5444
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 12 sty 2018, 19:48

gornek90, Jak chcesz się coś dowiedzieć o doładowaniu i masie powietrza , to logi dynamiczne trzeba zrobić.
Niestety mrozy nadchodza i trzeba bedzie liczyć się z trochę wyższym spalaniem.

gornek90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:03
Lokalizacja: Zakliczyn

Post autor: gornek90 » 12 sty 2018, 20:28

MUNIOR pisze:
gornek90 pisze: podpisałem dzisiaj znajomemu 1z na pierburga. Ma dość wysokie spalanie w okolic 8 l/100 km. Podłączyłem vaga i błędów brak, ale w grupie 3 wartość rzeczywista przepływomierza na biegu jałowym wynosiła w okolicy 450 a wartość żądana przez sterowniki 849- wartość ta wogule się nie zmienia.
Bo tak jest w niektórych tuningowanych softach i nie ma to nic do zwiększonego spalania
gornek90 pisze:dawka paliwa była ustawiona na 6,5 mg. Narazie ustawiłem mu na 4 mg.
To na pewno kolega będzie ci wdzięczny cwaniak_ zwiększyłeś mu dawkę o 2,5 mg co zwykle powoduje jeszcze większe spalanie
To wiem, tylko że po ustawieniu na te 4mg jest bardziej mulowanty i mniej dymi niż na tych 6... Nie kapuje o co chodzi. Mój na 6 to się uciagnac nie mogę... A ten chodzi jak sztan. Czyli ta wartością żądana przepływomierza się nie przejmować ?

[ Dodano: 2018-01-12, 20:28 ]
Krzysiek 84 pisze:gornek90, Jak chcesz się coś dowiedzieć o doładowaniu i masie powietrza , to logi dynamiczne trzeba zrobić.
Niestety mrozy nadchodza i trzeba bedzie liczyć się z trochę wyższym spalaniem.
Ma jeszcze pojeździć i jak dalej będzie tak, to się zrobi logi ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga