Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Zaworek zwrotny paliwa- Czy potrzebny?

ODPOWIEDZ
Fishu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 86
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:56
Lokalizacja: Mszczonów

[B4 1.9 1Z] Zaworek zwrotny paliwa- Czy potrzebny?

Post autor: Fishu » 07 lis 2017, 23:38

Otóż dzisiaj wymieniając filtr paliwa niechcący ułamałem zaworek zwrotny co jest na powrocie do zbiornika za filtrem paliwa. Tymczasowo połączyłem przewody bez zaworka i udałem się do sklepu żeby kupić drugi i tu było moje zdziwienie bo zażyczyli sobie 90zł za taki zaworek. I moje pytanie czy ten zaworek musi tam być? Czy zostawić połączone przewody bez zaworka i zapomnieć o nim? Szczerze nie spodziewałem się takiej ceny i szkoda mi pieniędzy na taki kawałeczek plastiku.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 08 lis 2017, 00:00

Fishu pisze:dzisiaj wymieniając filtr paliwa niechcący ułamałem zaworek zwrotny co jest na powrocie do zbiornika za filtrem paliwa
To nie jest zaworek zwrotny jak myśli więszość ...kto nie wierzy niech sobie wyciągnie i sprawdzi jak sie zachowuje przy dmuchaniu w niego ... nawet bez wyciagania na logikę , jaki sens miało by zakładać zaworek zwrotny na powrocie ? ...żaden .To jest zaworek oporowy ,który teoretycznie ma wspomagać działanie "podgrzewacza " na powrocie .Praktycznie jest zbędny bo robi tylko niepotrzebny opór dla wracajacego do zbiornika paliwa ,a" podgrzewacz" działa tylko teoretycznie

Fishu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 86
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:56
Lokalizacja: Mszczonów

Post autor: Fishu » 08 lis 2017, 01:13

Numery jakie z niego zdjalem to 070129530, po wpisaniu w Google ukazuje się fraza zawór zwrotny paliwa, dmuchałem w niego i puszcza tylko w jedną stronę. Ale jak Munior mówi że zbędny to zostawiam jak jest. Dzięki piwoa80

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga