Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 2.6 abc] czy silnik od A4 pasuje do B4

Wszystko co tyczy się silników V6
boskijacek447
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 298
Rejestracja: 01 lut 2007, 18:05

Post autor: boskijacek447 » 11 sty 2011, 20:17

Bede wdzieczny za sprawdzenie, bo intryguje mnie jeszcze sprawa sterowania czy komputer ABC będzie działał z AAH albo czy sama zmiana komputera na AAH silnika bedzie wystarczjaca,
Ciekawi mnie też czy same będą sie nadawać,
zrobiłbym jeszxcze przeszczep kolektora ssącego i kilku elementów chtórych brakuje u mnie

Awatar użytkownika
cichusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 03 lut 2009, 15:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: cichusz » 11 sty 2011, 20:26

napewno komp jest odpowiedzialny za sterowanie wtryskami przepsustnica przeplywka. i innymi czujnikami. mysle ze jak bys mial bloka 2.6 a reszte z 2.8 o wsztskie czujniki razem z kompem to by chodzilo ale nie wiem czy ci cos da mocy taki zabieg

Bartolini
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2010, 22:40
Lokalizacja: Wieluń/okolice

Post autor: Bartolini » 13 sty 2011, 19:58

Witam. 2 lata temu rozleciał mi się ABC i kupiłem w jego miejsce AAH , a sterownik do niego dostałem gratis. Silnik owszem pasuje na łapy , skrzynia też. Jednak w ABC jest zamontowany czujnik powietrza w kolektorze ssącym a w AAH nie ma , inny jest także krokowiec na 2piny (ABC na 4piny albo 3 nie pamiętam). Jak założyłem sterownik od AAH po włączeniu zapłonu nie dawał oznak życia. No i jeszcze zostaje przepływka której nie ma w ABC. Jeśli chcesz AAH to przekładaj od razu całą instalkę. Powiem ci że dla tych 24koni warto. Dla mnie różnica była duża w osiągach.

Dziki
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 996
Rejestracja: 18 sty 2007, 16:32
Lokalizacja: LBI

Post autor: Dziki » 14 sty 2011, 12:36

było już na ten temat , nic zmiana kompa nie da, instalacja pod przepływke i skracania dolotu była by potrzebna.
Lepiej załóż słupek silnika 2.8 a na to kolektor z 2.6 ciekaw jestem przyrostu mocy w takim układzie. Napewno większa pojemność da konie ale bez skracania dolotu pełnej mocy nie osiagniesz ;-)

JaKuBeN
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 02 lis 2010, 19:37
Lokalizacja: bolesławiec DBL

Post autor: JaKuBeN » 20 sty 2011, 16:20

prosze pwiedzcie mi czy instalacja el mam na mysli kable wtyczki jest to samo czy trzeba przerabiac czy zostaje steara instalacja. pekl mi dzis korbowod i szukam silnika w swoich okolicach i znalazlem od a4 2,6 ABC i przymiezam sie do niego ale czy inst. el pasuje?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl