Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] Nierówna praca silnika

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
magnus250
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:32

[B4 2.8 AAH] Nierówna praca silnika

Post autor: magnus250 » 19 kwie 2016, 19:41

Witam!
Nie wiem od czego zacząć, może po kolei. Na wstępie zaznaczę, że silnik wcześniej pracował normalnie.
W czwartek odebrałem samochód od mechanika, wymienił mi filtr powietrza ze stożka na normalny + obudowa, świece oraz poduszki silnika i skrzyni. Zrobiłem tym autem jeszcze 15 km tamtego dnia bez większych problemów nie odczuwając nierównomiernej pracy silnika.
W piątek jadę sobie na działeczkę jakoś 10 km i niestety, ale rozszczelnił się układ chłodzący, a mianowicie pękł króciec od nagrzewnicy i cały płyn wylał się w tym miejscu: (zdjęcie poglądowe).
Po tym zdarzeniu chyba, (dlatego napisałem o mechaniku) silnik zaczął nierówno pracować na wolnych obrotach. Wygląda to tak: wsiadam do auta, jadę 5-10 minut, silniczek trochę się nagrzewa. Zaczynam trzymać go trochę na obrotach, czasem nie wrzucam kolejnych biegów, tylko trzymam go na jednym no i po tym czasie jak staje to na wolnych pracuje beznadziejnie, ma drgawki, całą budą trzęsie. Samochód pracuje na LPG/PB i na obydwu ten problem występuje. Dopiero w piątek będę jechał do mechanika, może ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma kilka rad.

Z góry dzięki, pozdrawiam :)

@edit
Dodatkowo silnik zaczął gasnąć podczas dojeżdżania do świateł w sensie falują do 500 ~ i dopiero idzie w górę, albo jak i naciskam sprzęgło to silnik łapie 200 obrotów już prawie przygasa i obroty wzrastają (czasem gaśnie). Na benzynie i na gazie tak. Dodatkowo jeżeli auto jest na gazie i przełączam na benzynę to miną jakieś 2 sekundy i samochód gaśnie (czasem się przełączy. Zauważyłem też, że wydech "bulgocze" jak obroty spadają. Np. stoję w miejscu dam na 2-3 tysiące, puszczam i przy 1000-1500 jest bulgot. Nie dość, że nie równo pracuje to jeszcze mam wrażenie, że buczy ...
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2016, 09:32 przez magnus250, łącznie zmieniany 3 razy.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 19 kwie 2016, 20:19

Może przy wymianie świec przewody postanowiły się zepsuć ze starości.
Gaz masz zwykły czy sekwencje?

magnus250
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:32

Post autor: magnus250 » 21 kwie 2016, 08:59

Mam stag IV generacja, sekwencja, u gazownika wczoraj byłem, i nie widział żadnego problemu, oczywiście silnik pracował równo >.< , dobra dzisiaj zajrzę pod machę i zobaczymy, no najpóźniej jutro a jak nic nie wykombinuje to mechanik.

[ Dodano: 2016-04-21, 08:59 ]
nowe fakty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga