Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] Problem z przepustnicą

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

[B4 2.8 AAH] Problem z przepustnicą

Post autor: dirtydiana » 09 wrz 2016, 21:12

Witam,
panowie mam pytanko zauważyłem taki problem w mojej 2.8 cabrio... auto przyspiesza ma moc ale właściwie moc czuć tylko wtedy gdy wcisnę pedał w podłogę ( jak kickdown w automacie ) ten typ tak ma czy coś się dzieje np z przepustnicą?

Można ją jakoś łatwo wyczyścić bez jej adaptacji?
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2016, 21:24 przez dirtydiana, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 09 wrz 2016, 21:16

dirtydiana, a gdzie opis problemu w temacie?!

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 09 wrz 2016, 21:18

PieterB pisze:dirtydiana, a gdzie opis problemu w temacie?!

już poprawiam :)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 16 wrz 2016, 10:27

iparts, to nie to roczniki. Tutaj przepustnica nie steruje wolnymi obrotami tylko zewnętrzny regulator otwiera i zamyka kanał obejściowy. Nawet TPSu przepustnicy nie da się adaptować z VAGa bo w ABC i AAH musi się załączać styk czujnik zamkniętej przepustnicy wbudowany w tradycyjny TPS.

[ Dodano: 2016-09-16, 10:27 ]
Zresztą czystość przepustnicy i jej adaptacja i ustawienie będzie miała tylko wpływ na obroty biegu jałowego.

Zresztą starsze audi z dwoma przepustnicami inaczej jeździ niż współczesne samochody. W nowszych samochód przyspiesza na 80% możliwości już przed wciśnięciem gazu do połowy. Stąd tak samo przyspieszający samochód wydaje się zrywniejszy jeśli będzie rwał do przody przy lekkim dodaniu gazu.

miron72
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 553
Rejestracja: 20 lis 2007, 21:25
Lokalizacja: TOS

Re: Problem z przepustnicą

Post autor: miron72 » 17 wrz 2016, 09:18

dirtydiana pisze:Witam,
panowie mam pytanko zauważyłem taki problem w mojej 2.8 cabrio... auto przyspiesza ma moc ale właściwie moc czuć tylko wtedy gdy wcisnę pedał w podłogę ( jak kickdown w automacie ) ten typ tak ma czy
Hmmm...szczerze to bardzo mało mówiące wskazania. Ma moc... Inne pojęcie dla kogoś co siadł z Corsy 1.0, a inne dla posiadacza BMW 4.4
2.8 AAH rusza całkiem żwawo nawet np. C4 Avanta z ASB. Nie będzie to rakieta ale nie będzie w codziennej jeździe odczucia, że się popsuł.

Masz jakieś porównanie z innym autem z tym silnikiem? 2.6 ABC Cię zostawia ze świateł czy coś podobnego?
Może chociaż orientacyjnie mu czasy do setki(w/g GPS setki, nie tej "malowanej") mierzyłeś?

Bo może faktycznie auto ma problem -z przepływką, dolotem, ciśnieniami na garczkach itp. itd.
I nie jedzie jak przystało na jego walory.
Tam się ma co zepsuć.

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Re: Problem z przepustnicą

Post autor: dirtydiana » 21 wrz 2016, 21:06

miron72 pisze:
dirtydiana pisze:Witam,
panowie mam pytanko zauważyłem taki problem w mojej 2.8 cabrio... auto przyspiesza ma moc ale właściwie moc czuć tylko wtedy gdy wcisnę pedał w podłogę ( jak kickdown w automacie ) ten typ tak ma czy
Hmmm...szczerze to bardzo mało mówiące wskazania. Ma moc... Inne pojęcie dla kogoś co siadł z Corsy 1.0, a inne dla posiadacza BMW 4.4
2.8 AAH rusza całkiem żwawo nawet np. C4 Avanta z ASB. Nie będzie to rakieta ale nie będzie w codziennej jeździe odczucia, że się popsuł.

Masz jakieś porównanie z innym autem z tym silnikiem? 2.6 ABC Cię zostawia ze świateł czy coś podobnego?
Może chociaż orientacyjnie mu czasy do setki(w/g GPS setki, nie tej "malowanej") mierzyłeś?

Bo może faktycznie auto ma problem -z przepływką, dolotem, ciśnieniami na garczkach itp. itd.
I nie jedzie jak przystało na jego walory.
Tam się ma co zepsuć.
Moc wydaje mi się, że ma tj 200 idzie bez problemu :) przyspiesza też dobrze, jedynie dziwi mnie nieco skokowość tego przyspieszania mająca powiązanie z wciśnięciem pedału do deski. Mam auto od niedawna i być może ten typ tak ma, jeździ całkiem przyjemnie jak na 23 letnie auto - pytam jednak bo chce caba doprowadzić do łądnego stanu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga