Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 ABC] problem ze zdjeciak kolektora ssacego

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
ruti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2011, 21:17

[b4 ABC] problem ze zdjeciak kolektora ssacego

Post autor: ruti » 18 kwie 2011, 21:25

witam. jestem tu nowy i walkowalem temat kolektora ssacego w silniku ABC. z racji tego ze mam takie auto do zrobienia bo rozlecial sie kolektor ssacy to chcialem go wyciagnac i tu pojawily sie schody. rozebrane jest wszystko co jest potrzebne do wyciagniecia kolektora i odkrecone 8 srub trzymajacych go do glowicy a kolektor ani rusz. caly dzien mordegi i nawet nie drgnal. czy jest jescze gdzies ukryta jakas sruba cz mozliwe zeby az tak mocno siedzial ze na wage ani klepanie mlotkiem po nim nie bylo w stanie go oderwac???. sruby sa odkrecone przy wtryskiwaczch. nieche robic tego na potege na sile zeby nie go nie uszkodzic

Awatar użytkownika
Pio80tr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 165
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pio80tr » 19 kwie 2011, 09:15

Cześć,

Ja rozkręcałem i wyjmowałem kolektor ssący w ten weekend. Jest tam 10 śrub mocujących.
Po 4 na dolnej prawej i lewej stronie kolektora na wysokości wtrysku paliwa (te pewnie znalazłeś) ale również po 2 śruby na górze kolektora. Też je na początku zlałem ale one są bardzo długie mają z 15cm i rzeczywiście mocują kolektor do głowic. Jak odkręcisz wszystkie 10 śrub to całość schodzi bez problemu i bez konieczności stukania młotkiem. Po południu mogę wrzucić tobie fotki.

Pozdr.

ruti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2011, 21:17

Post autor: ruti » 19 kwie 2011, 10:04

a w ktorym miejscu sa te dlugie sruby??? schowane gdzies?????

Awatar użytkownika
Pio80tr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 165
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pio80tr » 19 kwie 2011, 17:17

Odkęć metalowe blaszki, które są mocowane do listwy wtrysków a które służą do mocowania pokrywy silnika

Obrazek

Następnie masz swobodny dostęp do dwóch długich śrub mocowania kolektora. Jedna jest po lewej druga po prawej stronie.

Obrazek

ruti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2011, 21:17

Post autor: ruti » 21 kwie 2011, 10:50

dzieki sliczne kolego za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl