Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Stukanie w silniku. Kapitalka silnika na własną

Wszystko co tyczy się silników V6
mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 27 kwie 2014, 13:07

Będę wdzięczny. Można wiedzieć jaką chłodnice założyłeś? Ja kupiłem nową za 190zł z neta (wszystkie były po 350) i po zdjęciu obudowy z wentylatorami zauważyłem biały nalot. Płynu mi ubywało dość dużo po wymianie więc wygląda na to , że nowa jest walnięta i przecieka. Muszę to jeszcze dobrze sprawdzić jak złożę wszystko do kupy bo jak coś mi się przegrzeje na nowych gratach to padnę.

Awatar użytkownika
stawsz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 342
Rejestracja: 16 lut 2014, 19:24
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: stawsz » 27 kwie 2014, 17:22

mesiah pisze:Będę wdzięczny. Można wiedzieć jaką chłodnice założyłeś? Ja kupiłem nową za 190zł z neta (wszystkie były po 350) i po zdjęciu obudowy z wentylatorami zauważyłem biały nalot. Płynu mi ubywało dość dużo po wymianie więc wygląda na to , że nowa jest walnięta i przecieka. Muszę to jeszcze dobrze sprawdzić jak złożę wszystko do kupy bo jak coś mi się przegrzeje na nowych gratach to padnę.
niestety ale taką samą jak ty :) - ogólne niezły z tego fajans ale słyszałem że tylko 1-2 na 10 zdarzają się reklamacyjne - zobaczymy , jak bedzie sie pocić to oddaje i wymienię na coś porządnego ale ja ni widziałem za 350 czegoś lepszego od tego - Nissens koszt min, 450 zł a nawet do 600 zł - ale trudno odżałuje wtedy

dam znać jak sie sprawuje - ja miałem swoją jeszcze oryginał wiec pewnie połowa z niej nie działała (kamień - ktoś jeździł na wodzie) wiec myśle że taka nowa choć tania będzie lepsza niż 20 letnia

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 27 kwie 2014, 18:38

Cześć :-) Ja jestem już troszeczkę po dopracowaniu układu.Mam jak już wcześniej pisałem tą za 350zł.Mnie pękła zaraz po kupnie hmm w zimie 2011.Wymieniałem ekstremalnie przy paskudnym mrozie -20,wtedy to postanowiłem się tu zarejestrować <ok>
Doradzę Wam obu aby po każdej wymianie węży,pomp wody sprawdzić stan dociągnięcia wszystkich opasek oraz samej pompy.Ja swoją dociągnąłem po 1000 km.Nie zmieniałam rozrządu po kupnie bo był zmieniany i przejechał z hmm góra 40 000tyś.Puścił przy uszczelce pompy.Dokręciłem ale to już nie pomogło.W obu przypadkach przy defekcie i moim dociągnięciu zakres dociągu był spory i nic nie przepuszcza po tym zabiegu.
Dziś czytałem twój post Sławek a że byłem w małej trasie więc .Mam jak na razie na wolnych zawsze 900rpm jak na razie i przy rozgrzanym silniku przez węża powrotu nie bąbelkuje nic.Więc masz układ zapowietrzony.Albo w którymś miejscu łapie lewe powietrze albo źle coś poszło przy odpowietrzeniu.Pozdrawiam :-)

mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 27 kwie 2014, 20:14

Nie do końca rozumiem. Pisałem , że na biegu jałowym 750-800rpm nie leci mi w ogóle nic z powrotu. Pytałem Szymona jak jest u niego. U mnie dopiero przy 2 tys zaczynało coś lecieć i pienił się trochę. Dodam , że miałem w tym samym czasie nieszczelny układ bo płynu mi ubywało.
Napisałeś , że nic Ci nie bąbelkuje na jałowym. Tzn w ogóle nic nie leci? Przy jakich obrotach coś zaczyna się dziać?

Awatar użytkownika
stawsz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 342
Rejestracja: 16 lut 2014, 19:24
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: stawsz » 27 kwie 2014, 20:54

Slawo777 pisze:Cześć :-) Ja jestem już troszeczkę po dopracowaniu układu.Mam jak już wcześniej pisałem tą za 350zł.Mnie pękła zaraz po kupnie hmm w zimie 2011.Wymieniałem ekstremalnie przy paskudnym mrozie -20,wtedy to postanowiłem się tu zarejestrować <ok>
Doradzę Wam obu aby po każdej wymianie węży,pomp wody sprawdzić stan dociągnięcia wszystkich opasek oraz samej pompy.Ja swoją dociągnąłem po 1000 km.Nie zmieniałam rozrządu po kupnie bo był zmieniany i przejechał z hmm góra 40 000tyś.Puścił przy uszczelce pompy.Dokręciłem ale to już nie pomogło.W obu przypadkach przy defekcie i moim dociągnięciu zakres dociągu był spory i nic nie przepuszcza po tym zabiegu.
Dziś czytałem twój post Sławek a że byłem w małej trasie więc .Mam jak na razie na wolnych zawsze 900rpm jak na razie i przy rozgrzanym silniku przez węża powrotu nie bąbelkuje nic.Więc masz układ zapowietrzony.Albo w którymś miejscu łapie lewe powietrze albo źle coś poszło przy odpowietrzeniu.Pozdrawiam :-)
to jaki jest morał z tej opowieści... że chłodnica czy to za 200 zł czy za 350zł to ten sam szmelc i winnemu wszystkiego jest pompa wody?
Ja pompe wody miałem jeszcze ori ze znaczkami audi vw a silnik miał 170000 przebiegu wiec albo nie była nigdy wymieniana albo raz , ogółnie była sztywna ale juz troszkę popuszczała jak sie okazało po rozebraniu (były nacieki )

Awatar użytkownika
bzibzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 685
Rejestracja: 05 mar 2012, 09:16
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: bzibzi » 27 kwie 2014, 20:59

na przyszlosc tylko wspomnę ze nigdy nie sypcie zadnych srodkow uszczelniających do v6 . Kanaly sa bardzo cienkie i szybko się zapycha chlodnica .

mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 27 kwie 2014, 21:54

żadne środki uszczelniające nie wchodzą w grę. Wie o tym chyba każdy rozumny. Ogólnie wyjdzie na to , że te nasze śmieciowe chłodnice sypną się tak czy inaczej. Jest firma której nazwę zapomniałem. Dzwoniłem do nich bo podobno składają chłodnice na zamówienie z oryginalnych części. Nie mieli całej oryginalnej do V6 bo jest niedostępna ale ściągają z niemiec 100% oryginalny rdzeń i dorabiają do niego zbiorniki z aluminium już u nich na miejscu. Sprawdzają też szczelność. Taka zabawa kosztuje 600zł i pożałowałem kasy.
Wracając do awarii układu. Od kupna auta były problemy. Wskazówka od temp szła do 110 czasem , zimą zauważyłem , że mam dużo słabsze ogrzewanie na jałowym biegu. Czasem wywaliło wodę zbiorniczkiem
(tylko na jałowym biegu się to zdarzało , wentylatory i czujniki sprawne) W żadnym aucie nie miałem takich szopek z układem.

Awatar użytkownika
stawsz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 342
Rejestracja: 16 lut 2014, 19:24
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: stawsz » 27 kwie 2014, 22:42

mesiah pisze:żadne środki uszczelniające nie wchodzą w grę. Wie o tym chyba każdy rozumny. Ogólnie wyjdzie na to , że te nasze śmieciowe chłodnice sypną się tak czy inaczej. Jest firma której nazwę zapomniałem. Dzwoniłem do nich bo podobno składają chłodnice na zamówienie z oryginalnych części. Nie mieli całej oryginalnej do V6 bo jest niedostępna ale ściągają z niemiec 100% oryginalny rdzeń i dorabiają do niego zbiorniki z aluminium już u nich na miejscu. Sprawdzają też szczelność. Taka zabawa kosztuje 600zł i pożałowałem kasy.
Wracając do awarii układu. Od kupna auta były problemy. Wskazówka od temp szła do 110 czasem , zimą zauważyłem , że mam dużo słabsze ogrzewanie na jałowym biegu. Czasem wywaliło wodę zbiorniczkiem
(tylko na jałowym biegu się to zdarzało , wentylatory i czujniki sprawne) W żadnym aucie nie miałem takich szopek z układem.
dobrze wiedzieć - masz jakieś namiary? ja znam jedynie firmę od chodnic w Warce- robią chłodnice na zamówienie.
Na marginesie nie widziałem różnicy w wykonaniu w chłodnicy za 200 zł a 350 zł - podejrzewam ze to jest to samo gó.....
Napewno dobrą chłodnicą jest Nissenes ale cena tez odpowiednia

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 27 kwie 2014, 22:47

mesiah pisze:Nie mieli całej oryginalnej do V6 bo jest niedostępna ale ściągają z niemiec 100% oryginalny rdzeń i dorabiają do niego zbiorniki z aluminium już u nich na miejscu. Sprawdzają też szczelność. Taka zabawa kosztuje 600zł i pożałowałem kasy.
Pamiętam że ktoś na forum zamawiał taką chłodnicę składaną na zamówienie i kosztowała też podobnie.
Ok znalazłem temat: https://audi80.pl/viewtopic.php?p=751808

Awatar użytkownika
stawsz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 342
Rejestracja: 16 lut 2014, 19:24
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: stawsz » 27 kwie 2014, 23:10

dzięki aldi - wróće do tego posta jak sie chińczyk nie sprawdzi - choć powiem szczerze że ostatnio robiłem mały reserch w intercoolerach do mojego golfa IV i chińczyki maja bardzo dobra wydajność , o cenie juz nawet nie piszę, wiec może i ta sie sprawdzi - oby...

mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 27 kwie 2014, 23:48

Na 99% to byli oni : http://www.chlodnic-pol.pl/kontakt.php ale nie dam sobie głowy uciąć. Zgubiłem stronę i nie mogę znaleźć.

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 27 kwie 2014, 23:58

stawsz pisze:to jaki jest morał z tej opowieści... że chłodnica czy to za 200 zł czy za 350zł to ten sam szmelc i winnemu wszystkiego jest pompa wody?
Ja pompe wody miałem jeszcze ori ze znaczkami audi vw a silnik miał 170000 przebiegu wiec albo nie była nigdy wymieniana albo raz , ogółnie była sztywna ale juz troszkę popuszczała jak sie okazało po rozebraniu (były nacieki )
To nie ten morał hmm,fabryka to fabryka.Mechanik który defakto zrobił rozrząd który spokojnie mógł przejechać jeszcze z 80000 tyś pewnie dokręcił ją mocno.Ale uszczelka po pewnym czasie się ułożyła i siadła co za tym idzie powstał minimalny luz.Mógłbym jeszcze dodać co było nie tak ale to inna bajka. Przypadkiem nową ja dokręciłem mocno.Co mnie ścięło z nóg pompa okazała się totalnym bublem Dolz.Oddałem do reklamacji(uznali),przy demontażu(po 1000km) okazało się że jest tak samo słabo dokręcona ale to przecież ja robiłem.Uszczelką nie puściła.Przy SKF zdecydowałem że dokręcę jak wyżej żeby w przyszłości przejechał te minimum 120000 tyś rozrząd z pompą
bzibzi pisze:na przyszlosc tylko wspomnę ze nigdy nie sypcie zadnych srodkow uszczelniających do v6 . Kanaly sa bardzo cienkie i szybko się zapycha chlodnica .
Też odradzam i nie tylko do V6 bo jeśli zadziała to na krótką metę,dodatkowo może przytkać się nagrzewnica i pęknąć.Moja chłodnica też była ori,pękła ze starości,przytkanych kanałów nie wiem.Ta ma większe kanały co uważam za in plus,jeżdżę trzeci rok i jest dobrze z chłodzeniem.Wymieniłem korek, również węże na których po jakimś czasie pojawiły się nie szczelności.Widać osad,słabiej może grzać nagrzewnica,układ się zapowietrza,pojawiają się przecieki itd.Więc sprawdzajmy ich stan.Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2014, 00:00 przez Slawo777, łącznie zmieniany 1 raz.

mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 27 kwie 2014, 23:59

ok w temacie od Aldiego koleś o ksywce Sebco napisał o tej firmie. Właśnie z tego wątku znalazłem kiedyś namiary. Cena się zgadza 600zł.

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 28 kwie 2014, 00:15

600 zł to powinna kosztować ori według minie.Gdy szukałem chłodnicy gość w sklepie wystrzelił mi z takimi cenami że cho cho.Wtedy to zacząłem wertować internet.

Awatar użytkownika
Marek85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 24 lis 2009, 09:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: Marek85 » 28 kwie 2014, 00:17

panowie nie chcę nikogo dołować, Mi udało się kupić dwie nowe ori chłodnice do V6 za 300zł tak za 2 szt, wisiały na alledrogo tydzien czasu z opisem ''chlodnica audi''
Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2014, 00:18 przez Marek85, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga