Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Stukanie w silniku. Kapitalka silnika na własną

Wszystko co tyczy się silników V6
mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 28 kwie 2014, 00:18

Ja szukałem i stacjonarnie w sklepach i w internecie. Wyszło tylko zamiennik 190/350 jedno i to samo , oraz niedostępne/1400zł oryginał. Abstrakcja jakaś. Te same chłodnice do a6 czy a4 z tymi motorami za pół darmo są dostępne.

[ Dodano: 2014-04-28, 00:20 ]
Marek85 Mogłeś tego nie pisać. Paranoja jakaś. Pół roku chłodnicy szukałem.

Awatar użytkownika
Marek85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 24 lis 2009, 09:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: Marek85 » 28 kwie 2014, 01:25

pociesze Cię ;) Mi chłodnica się sączyła, postanowiłem wymienić dzwonie po hurtowniach - niema dzwonie do aso 2450zł, ostatecznie zamówiłem z allegro do 1.9 tdi kupiłem 1,5m rurki z nierdzewki fi 32 zrobiłem dwa kąty 90 stopni przy okazji nauczyłem się spawać nierdzewkę, kupiłem 3 kolanka silikonowe 32 włożyłem i tak jeżdziłem z 6 lat. kiedys wklejałem tu na forum zdjęcia z prac / chyba. mocowania wszytskie pasują , chłodnica od v6 jest wyższa i ma w innych miejscach wyprowadzenia na węże.

Awatar użytkownika
stawsz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 342
Rejestracja: 16 lut 2014, 19:24
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: stawsz » 28 kwie 2014, 06:59

Marek85 pisze:pociesze Cię ;) Mi chłodnica się sączyła, postanowiłem wymienić dzwonie po hurtowniach - niema dzwonie do aso 2450zł, ostatecznie zamówiłem z allegro do 1.9 tdi kupiłem 1,5m rurki z nierdzewki fi 32 zrobiłem dwa kąty 90 stopni przy okazji nauczyłem się spawać nierdzewkę, kupiłem 3 kolanka silikonowe 32 włożyłem i tak jeżdziłem z 6 lat. kiedys wklejałem tu na forum zdjęcia z prac / chyba. mocowania wszytskie pasują , chłodnica od v6 jest wyższa i ma w innych miejscach wyprowadzenia na węże.
Wszystko fajnie wszystko pięknie tylko że np. u mnie jest automat i AC wiec zaczynają sie schody z dostępnością :)

mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 28 kwie 2014, 10:25

Czytałem temat gdzie była mowa o takiej przeróbce ale chciałem uniknąć rzeźby i mieć w oryginale podłączone. Ja mam tylko klimę więc z dostępnością nie powinno być problemów. No ale tak czy inaczej będę raczej celował w oryginał a to czy do V6 czy do tdi cena będzie raczej wysoka. Po złożeniu wszystkiego upewnię się tylko , że to nie wina węży itp.

johnybravo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 95
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:18
Lokalizacja: Staszów

Post autor: johnybravo » 28 kwie 2014, 10:48


mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 28 kwie 2014, 10:55

Owszem pasuje ale to ten sam szajs. Nie jestem pewien ale chyba nawet swoją kupiłem u kolesia z pierwszego linku i to za 190zł a nie 220 i też była wyprzedaż.

johnybravo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 95
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:18
Lokalizacja: Staszów

Post autor: johnybravo » 28 kwie 2014, 11:05

Aha. U mnie też się poci chłodnica, ale jakieś jaja są. W zimie dolewam co jakiś czas płynu, wilgotno na opaskach od LPG i chłodnica również na boku "słodziutka". A od kiedy nie ma mrozów to nic nie dolewam, jak stanęło na min tak jest. Miałem w planach wymieniać chłodnicę, ale jak piszecie że te tanie do złom to chyba dam sobie siana. Dopóki się tylko poci to jeżdżę, nie wywalę 500 zł żeby było cacy.

mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 28 kwie 2014, 11:23

Nie polecam od siebie tych zamienników. Kicha totalna. Nawet jak się je do ręki weźmie to człowieka na śmiech zrywa. Jedyna opcja żeby nie narażać się na koszta (wysyłki itp) to zamówienie takiej w sklepie u siebie w okolicy i wymienianie aż trafi się szczelną. Przy montażu też trzeba uważać bo radiator gnie się sam od podmuchów wiatru w tym szajsie:) Później nie wymienią bo jedna blaszka krzywa. Tak czy inaczej jak ktoś planuje auto zatrzymać na dłużej odpada

Awatar użytkownika
stawsz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 342
Rejestracja: 16 lut 2014, 19:24
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: stawsz » 28 kwie 2014, 12:06

mesiah pisze:Nie polecam od siebie tych zamienników. Kicha totalna. Nawet jak się je do ręki weźmie to człowieka na śmiech zrywa. Jedyna opcja żeby nie narażać się na koszta (wysyłki itp) to zamówienie takiej w sklepie u siebie w okolicy i wymienianie aż trafi się szczelną. Przy montażu też trzeba uważać bo radiator gnie się sam od podmuchów wiatru w tym szajsie:) Później nie wymienią bo jedna blaszka krzywa. Tak czy inaczej jak ktoś planuje auto zatrzymać na dłużej odpada
No ja własnie tak zrobiłem i jak odpakowałem w sklepie to od razu zastrzegłem że w przypadku awarii będe reklamować - niby nie ma problemu ale życie pokaże...

Dziś odbieram auto - mechanik mówi że sie wszystko ładnie odpowietrzyło i na razie jest gites ale z tyłu głowy mam wymianę tego badziewia na inna pewnie oryginalną albo właśnie jakąś customową na bazie oryginału

mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 28 kwie 2014, 14:36

Nie oszczędzaj na tym. Dla mnie chłodzenie to podstawa a podstawą chłodzenia jest chłodnica. Jak teraz się nie rozpadnie to zrobi to po 1,2 czy 3 zimie albo walnie gdzieś w trasie i będzie holowanie. Ja sobie motor załatwiłem zrąbanym chłodzeniem. Wystarczyły 2 min i zaczęło łapać na pierścieniach co widać na zdjęciach.
Jeśli okaże się , że u mnie ciekły przewody czy coś to zostaje zamiennik bo z kasą średnio no ale jeśli leci z niej to połamie ją o kolano i zamawiam tą za 600zł.

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 28 kwie 2014, 18:05

Dobrze że podaliście linki do tych ofert
johnybravo pisze:Sprzedający signumsc http://allegro.pl/nowa-ch...4149221504.html
Macie szczęście bo ja dałem ponad 300zł wtedy co opisywałem wyżej.Chłodnica/manualna/ działa bez zarzutu ale był mankament.Spustowy korek nie posiadał jednego oringu,dopasowałem ale trochę mnie to zdrażniło.Pozdrawiam :-)

[ Dodano: 2014-04-28, 19:32 ]
A widziałeś tę ofertę z Naszego forum https://audi80.pl/s-silnik-28-aah-ko ... t88731.htm

mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 30 kwie 2014, 17:25

Panowie jak sprawdzić poprawność doboru pierścieni? Wkładając go do cylindra i mierząc luz na zamku? Jeśli tak to wkłada się tylko jeden ten z samej góry czy wszystkie? Jeśli jeden to na jaką głębokość go wcisnąć , jakieś 2-3cm od górnej krawędzi? No i w końcu jaka jest tolerancja luzu w ABC?

[ Dodano: 2014-04-30, 22:57 ]
Sławek co do silnika skąd mam wiedzieć co w nim siedzi? Nie rozłożony ani nie na aucie. Ruletka

[ Dodano: 2014-05-01, 10:34 ]
Ok. Kolega od tego motoru rozsądnie gada. Wezmę go o ile zgodzi się na przetrzymanie po zaliczce do połowy miesiąca. Muszę złapać oddech i poczekać do wypłaty.

[ Dodano: 2014-05-01, 10:57 ]
Ok silnik kupiony. Nawet wiązkę ma całą więc chyba przy okazji wymiany nagrzewnicy od razu ją wrzucę i będzie mocy przybywaj;) Mam nadzieję , że ogarnę temat.
Slawo777 dzięki za link. Sam bym nie trafił

[ Dodano: 2014-05-04, 17:00 ]
Próbuje znaleźć ecu do tego silnika. Aldi z racji , że podesłałeś mi info o sterowniku do ABC może się orientujesz jaka rewizja i soft był jako ostatni przed immo w AAH?

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 05 maja 2014, 11:50

No popatrz kupiłeś,na zdjęciu silnik wyglądał zdrowo czyli suchy z całym osprzętem w dobrej cenie.Przesiatka na AAH tylko nie zmieniaj dowodu rejestracyjnego zostaw ABC.Zbędny koszt hmm tak myślę.
Co śmieszne mam dwa ECU i musiałbym się zastanowić,sprawny.Ciężko było mi gnojka wytargać z auta.Trochę mnie zmęczył razem z właścicielami szrotu :evil: W zimie jeżdżę na ori a w okresie letnim chipowanym ecu.Jeszcze przepływomierz,hmm chyba że masz.Pozdrawiam :-)
Obrazek

mesiah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 17 lis 2013, 18:32
Lokalizacja: Morąg\Mazury

Post autor: mesiah » 05 maja 2014, 12:05

Dowodu nie będę zmieniał. Nie do końca kumam. Oferujesz mi sprzedaż tych części czy jak?;] No i wytłumacz o co chodzi z tym chipowanym ecu. Daje jakiś przyrost mocy czy co.
Jeśli chodzi o chip tuning w wolnossakach to nie wierzę w ich działanie (może maks 5km). Słyszałem za to o wersji aah dłubniętej przez abt. Głowice mają ich logo oraz sterownik z plombą i napisem coś typu 193km 280NM. Podobno faktycznie ma moc jak ACK.
Co do samego silnika to faktycznie pierwsze co wydało mi się , że jest jest w miarę ok z wyglądu. Tak czy inaczej póki będzie na wierzchu mam zamiar zwalić mu miskę , zajrzeć do panewek (leżą nowe i czekają w razie czego). Przełożyć rozrząd i termostat na mój , przy okazji wymiana simeringów na wale i wałkach rozrządu bo też mam nowe. Jak już zwalę pasek to i przy okazji wrzucę nowe szklanki z moich głowic. Co mogę powymieniam na graty które miały iść do ABC. Jak tego nie zrobię a coś wyjdzie po montażu to się zagotuje.

[ Dodano: 2014-05-05, 12:08 ]
Aha kolega od motoru proponuje mi zakup ecu u niego za 50zł ( ma przysłać nr sterownika bo nie wie czy był bez immo) oraz przepływkę z całym dolotem i obudową filtra za 200zł co wydaję mi się trochę za drogo ale nei jestem pewien. Na allegro przepływki od 50zł się zaczynają.

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 05 maja 2014, 12:26

mesiah pisze:Dowodu nie będę zmieniał. Nie do końca kumam.
Mniejsza o to,dobrze że zostawiasz stary dowód.
Jeśli chodzi o chip tuning w wolnossakach to nie wierzę w ich działanie (może maks 5km). Słyszałem za to o wersji aah dłubniętej przez abt. Głowice mają ich logo oraz sterownik z plombą i napisem coś typu 193km 280NM. Podobno faktycznie ma moc jak ACK.
Ja gdzieś znalazłem że daje 192PS i to czuć.Można jeszcze dłubnąć przepustnicę,kolektor wydechowy żeby nie blokował spaliny,wydech oraz np kompresor Jest temat na forum.
A tu masz allegro, ten na dole wydaje się być najlepszą ofertą http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... ch-mt-0415 .Pozdrawiam :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga