Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4]Zapalenie się kontrolki poduszki powietrznej

jjanek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 28 lip 2007, 10:07
Lokalizacja: świętokrzyskie

[B4]Zapalenie się kontrolki poduszki powietrznej

Post autor: jjanek » 19 kwie 2008, 05:08

Zwracam się z prośbą oraz o pomoc w ustaleniu przyczyny zapalenia się kontrolki od poduszki powietrznej.Po powrocie żony z pracy poinformowała mmnie, że samoistnie podczas przekręcenia stacyjki na zapłon zaczyna migac (około 32 razy) a następnie zaświeca się kontrolka airbac. Podczas podłączenia vaga niestety, nie chce mi się połączy z poduszką powietrzną, z silnikiem łączy się bezproblemowo może macie jakiś pomysł, co mógłbym sprawdzi sam, domowym sposobem by usuną usterkę, wdzięczny jestem za każdą pomoc pozdrawiam
Audi ABK 115K 2, 0 ROK 1993

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 19 kwie 2008, 23:15

prawdopodobnie jest jakaś usterka po stronie sterowania Air Bag'ami
czesto bywa tak ze taśma poduszki powietrznej jest uszkodzona lub też czujniki uruchamiające poduszkę powietrzną.

ja bym odpioł klemę od akumulatora i poczekał aż sie układ "rozładuje" (10-15 min) po czym podpioł znowu uruchomił silnik i zrobił adaptację ECU aż do załączenia wentylatora.
bez gazowania, silnik musi chodzi na wolnych obrotach na paliwie. moze wtedy problem z poduszką zniknie. następnie spróbował bym znowu podpiąć sie VAGiem i spróbować się połaczyć z Air Bag'iem
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

jjanek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 28 lip 2007, 10:07
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: jjanek » 20 kwie 2008, 07:03

widmo dzięki za podpowiedź,zrobiłem tak jak pisałeś na samym początku po wykryciu usterki niestety bez rezultatu.

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 20 kwie 2008, 10:50

hmmm
skoro VAG sie łączy ze sterownikiem ECU silnika a nie chce się połączyć ze sterownikiem Air Bag'ów to bym jeszcze popatrzył czy aby bezpieczniki są sprawne, oraz popatrzyć od spodu czy nie są urwane, przerwane, przetarte przewody od czujników
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

Awatar użytkownika
Grzegorzbielsko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 647
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:18
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: Grzegorzbielsko » 20 kwie 2008, 11:47

widmo pisze: ja bym odpioł klemę od akumulatora i poczekał aż sie układ "rozładuje" (10-15 min) po czym podpioł znowu uruchomił silnik i zrobił adaptację ECU aż do załączenia wentylatora.
Z tego co mi wiadomo ABK nie ma czegoś takiego jak adaptacja ECU(chyba że masz na myśli sterownik "poduch". Adaptacja ECU silnika dotycz np. twojej wersji ABT.
Po wyłączeni zapłonu ECU w ABK nie dostaje zasilania(steruje tym przekaźnik 30 znajdujący sie nad pedałami w konsoli dodadkowej).

Ale zawsze można odpiąć aku i przeczyścić styki w kierownicy, do czujek, bodajże pod tunelem środkowym tez jest jakiś sterownik, może to wina czasu i wilgoci.

!! ZABAWA Z PODUCHA NA WYL AKU !!
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2008, 12:20 przez Grzegorzbielsko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 20 kwie 2008, 12:01

Grzegorzbielsko pisze:Z tego co ja wiem to ABK nie ma czegoś takiego jak adaptacja ECU. Dotycz to np. twojej wersji ABT.
Mi się wydaje że trzeba to robić, bo gdy się jezdzi ze swieżo podpietym akumulatorem to auto pali jak smok. jak sie zrobi adaptacje to spalanie wraca do normy.
pozatym kiedyś obserwowałem VAGiem i oscyloskopem zachowanie silnika po odpięciu Akumulatora i po zrobionej adaptacji. wiekszość odczytów sie różniła a zwłaszcza te związane z obrotami, zużyciem paliwa czyli wole zrobić adaptację i przynajmniej jest spokój :)
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

jjanek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 28 lip 2007, 10:07
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: jjanek » 21 kwie 2008, 06:31

Witam dziekuje wszystkim za podpowiedzi ,dzisiaj biorę się za znalezienie pod tunelem środkowym sterownika i wyczyszczenie styków. Chociaż zastanawia mnie to czy jest sens ruszać i czyścić skoro i tak nie bendę mógł skasować błęda ponieważ nie odnajduje mi sterownika poduszki. Ze serownikem ABS oraz silnika łączy mi się bezproblemowo,zreszto sami zobaczcie ,nie odnajduje airbag .Samochodem jeździ żona więc uważam że poduszka musi być sprawna w końcu tu chodzi o bezpieczeństwo. Sciąganie klemy nic nie dało wychodzi na to że błąd jest w sterowniku zapisany ,jeżeli możecie to dajcie mi namiar gdzie mogę szukać czujnikiod poduszki, wychodzi na to że poduszka nie posiada bezpiecznika ,nigdzie w opisie nie mogę znaleź airbag.

Obrazek
By jjjanek1 at 2008-04-20

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 21 kwie 2008, 11:33

Skoro nie ma połączenia ze setrownikiem poduszek to wygląda że to wina lezy po stronie sterownika, że uległ uszkodzeniu tylko jak :?:

jjanek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 28 lip 2007, 10:07
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: jjanek » 21 kwie 2008, 13:45

sterownik do poduszki gdzie się znajduje?

Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 21 kwie 2008, 21:10

podepnę się pod temat a ta naklejka o czym informuje
Obrazek

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 22 kwie 2008, 01:08

nie bardzo kojarze miejsce sterownika airbaga. wydaje mi sie ze w tunelu środkowym. ale nie jestem pweien na 100%


co do naklejki to informuje ona o dacie upływu terminu ważności wkładu poduszki powietrzenej. czyli do lipca 2009 poduszka po stronie kierowcy jest na "gwarancji" po upływie tego terminiu nalezy ją wymienic na nową.po upływie tego terminu istnieje szansa ze poduszka nie wypali
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 22 kwie 2008, 02:44

jjanek pisze:sterownik do poduszki gdzie się znajduje?
Na tunelu pod deską, jjanek. W tym temacie :arrow: viewtopic.php?t=14586&start=0 na fotkach którymi Solskier uwiecznił jedno ze swoich rezanek, jest widoczny ten moduł (takie aluminiowe pudełko z czerwoną nalepką).

jjanek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 28 lip 2007, 10:07
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: jjanek » 22 kwie 2008, 04:53

dzięki

simcold
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2008, 12:15
Lokalizacja: Góra

Post autor: simcold » 03 cze 2008, 16:14

U mnie tez sie wyswietlal blad poduszki taki sam jak opisany wyzej podpielismy kompa i blad dalej byl nie mozna bylo go wykasowac . Odlaczylismy poduszke i dalej to samo wiec sie wpielismy przed tasma poduszki okazalo sie ze tasma poduszki jest uszkodzona. Prawdopodobnie zerwala sie podczas ustawiania zbieznosci kol i przestawieniu kierownicy(jezeli byla krzywo) owa tasma ma tyle samo obrotu w lewo i prawo co kierownica wiec pod zadnym pozorem nie przestawiajcie kierownicy:)
SIMCOLD

KamilJ.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:53
Lokalizacja: podlasie

Post autor: KamilJ. » 23 lis 2011, 20:13

Właśnie dzisiaj żona poinformowała mnie, że kontrolka od poduchy nie gaśnie. :-( Nie wiadomo od czego, tak po prostu się zaświeciła z dnia na dzień i nie gaśnie. Wyczytałem kilka informacji między innymi o jakiejś taśmie, która mogłaby się zerwać. Wyczytałem też o próbie odłączenia akumulatora na 10min. i że z tym jest związana jakaś adaptacja ECU, żeby silnik nie palił jak smok. Może ktoś się wypowiedzieć w tych kwestiach?? Gdzie by szukać tej taśmy i o co chodzi z tą adaptacją ECU?? Czy system air bag posiada odrębny bezpiecznik zasilania?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga