Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.6 TD] Turbosprężarka

bogoos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Tuchów

[80 B3 1.6 TD] Turbosprężarka

Post autor: bogoos » 04 cze 2007, 11:23

Witam,
mam audiczkę 1,6 TD+intercooler
kupiłem turbo po regeneracji i założyłem go... a teraz wchodząc na obroty powyżej 2500 to słychać taki dziwny metaliczny dżwięk, tak jak by się turbina odrzutowca włączała (dziwny świst)... przy starym turbo tak nie było.
Czy tak ma być?
a jak nie to czy można to zlikwidować w jakiś sposób?
proszę o poradę

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 04 cze 2007, 11:59

Często jest tak że turbiny świszczą. Pododów tego może byc kikla: gdzieś powietrze ucieka ci bokiem na którymś z węży dolotowych, turbo ma juz wyrobione wirniki, lub poprostu tak ma być. Często przy nowych samochodach słychać ten świst turbiny, ale nie powiem ci jak to powinno byc przy tym modelu, czy powinno być słychać świst czy nie. U mnie osobiście słychać delikatny świst.
Części samochodowe online - Motostacja

bogoos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: bogoos » 04 cze 2007, 12:32

Labiel pisze:Często jest tak że turbiny świszczą. Pododów tego może byc kikla: gdzieś powietrze ucieka ci bokiem na którymś z węży dolotowych, turbo ma juz wyrobione wirniki, lub poprostu tak ma być. Często przy nowych samochodach słychać ten świst turbiny, ale nie powiem ci jak to powinno byc przy tym modelu, czy powinno być słychać świst czy nie. U mnie osobiście słychać delikatny świst.
Kolego mi też świszczy jak jade ponizej 2500 obrotów ale to świszczy chyba IC tak mi się wydaje chodź nie jestem pewien.... ale jak włącza sie turbina to jest taki dziwny świst jak strt odrzutowca... ta turbina jest po regeneracji świeżo założona na motor... strasznie mnie to niepokoi...

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 04 cze 2007, 12:35

U mnie też przy przyśpieszeniu słychać świst(raz koleżanka jadąc w środku oglądała się z której strony jedzie erka :mrgreen: ),ale po chwili cichnie i przyspiesza tak jak trzeba.Nie wiem w jakim jest stanie,ale wiem,że jest sucha i ciągnie. ;-)

bogoos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: bogoos » 04 cze 2007, 12:40

właśnie jeszcze jedno..
jak przyśpieszam delikatnie to nic cisza... nie słychać tego takiego strasznego świstu, ale jak depne tak porządnie to wtedy słychać... ale później ustaje i normalnie słychać...

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 04 cze 2007, 12:49

Mam tak samo-zassysa turbinka i może masz małe nieszczelności w przewodach.Moim zdaniem to chyba nic niepokojącego.Zawsze można podjechać do DOBREGO majstra,żeby to obejrzał.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 04 cze 2007, 13:22

bogoos, jeśli naprawdę uważasz że ten świst jest za mocny to sprawdź przewody IC czy nie ma w nich oleju. Jesli koleś od którego kupiłeś turbine mówi że jest po regeneracji to nie powinna puszczać nic oleju. Jesli więc olej będzie w przewodach IC no to można się zastanawiać czy Turbo aby na pewno jest w takim stanie jak cię zapewniano.

Ale jeśli wszędzie będzie sucho, samochód idzie jak iść powinien to myślę że nie ma co sie martwić.
Części samochodowe online - Motostacja

bogoos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: bogoos » 04 cze 2007, 14:12

Labiel pisze:bogoos, jeśli naprawdę uważasz że ten świst jest za mocny to sprawdź przewody IC czy nie ma w nich oleju. Jesli koleś od którego kupiłeś turbine mówi że jest po regeneracji to nie powinna puszczać nic oleju. Jesli więc olej będzie w przewodach IC no to można się zastanawiać czy Turbo aby na pewno jest w takim stanie jak cię zapewniano.

Ale jeśli wszędzie będzie sucho, samochód idzie jak iść powinien to myślę że nie ma co sie martwić.
ok jak wrócę z pracy to popatrzę.. dam znać.

Awatar użytkownika
MAKLER
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 291
Rejestracja: 26 lut 2007, 10:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MAKLER » 04 cze 2007, 15:36

W jakims poscie pytalem czy turbina powinna wydawac jakies dzwieki. Wszyscy zgodnie stwierdzili ze nie.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 04 cze 2007, 16:04

MAKLER, czytałem coś na ten temat chyba na tym forum i o ile sie nie mylę to zgodnej odpowidzi jednak nie było. Było coś takiego że to zależne było od modeli. W nowych samochodach często można usłyszeć świst turbiny i to jest tak fabrycznie. Natomiast co do starszych aut to mówią niektórzy że świst to oznaka ze turbo juz siada, ale czy tak na pewno jest :?:

Moim zdaniem do puki turbo dobrze pompuje to nie ma co za bardzo sie tym martwić. Nawet jak juz troche oleju puszcza to może na takiej turbinie nakręcic jeszcze łądnie kilomentrów nawet jej nie tykajac.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
Vision
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 992
Rejestracja: 18 kwie 2007, 05:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Vision » 04 cze 2007, 18:42

jest to normalne w tych silnikach jest to efekt prawidłowej pracy zaworów upustowych i turbiny nadmiar ciśnienia jest upuszczany gdy nie słychać i nie czuć nic to wtedy możesz się martwić . jest to słyszalne i czuć przy dynamicznej jeździe dla mnie git
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 04 cze 2007, 20:39

No to mnie kolega też uspokoił. Bo u mnie ten delikatny świst też słychac.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 04 cze 2007, 20:52

to normalne ze słychać świst a zwłaszcza jak jest zimny silnik wtedy śwista bardzo głośno :mrgreen: .u mnie odkąd kupiłem samochód słychać ten dźwiek bardzo dobrze i jak narazie wszystko jest ok a przejechałem już 40 000.samochód ciągnie jak należy,nie mam z nim żadnych problemów.ostatnio na wyższych obrotach zaczeło troche głośniej słychać turbo ale to chyba wina jakiejś nieszczelnoci bo samochód był u mechanika który rozbierał przewody i pewnie źle to skrecił.ale jeśli słyszysz świst to tym się nie przejmuj dopóki nie ma problemów w czasie jazdy...

Awatar użytkownika
MAKLER
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 291
Rejestracja: 26 lut 2007, 10:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MAKLER » 04 cze 2007, 21:43

Labiel, no ale my nie mowimy o nowych samochodach :) Ja wlasnie o to pytalem, bo w nowych samochodach slychac swist a u mnie nie i dlatego pytalem czy wszystko jest ok. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 04 cze 2007, 22:05

MAKLER, tak jak kledzy piszą. Jak ciągnie, nie żyga olejem to nei ma co sie przejmować.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbiny i układ dolotowy”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga