Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Lampy przednie - ksenon

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
Mathias
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 64
Rejestracja: 12 maja 2007, 18:36

[All] Lampy przednie - ksenon

Post autor: Mathias » 02 sie 2007, 23:37

Jak myslicie bedzie to pasowac do B4-ki jesli nie mam soczewek?
Bedzie to prawdziwy ksenon czy raczej jakas lipa?
Pozdrawiam. :-)

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=218469804
Ostatnio zmieniony 29 mar 2010, 21:57 przez Mathias, łącznie zmieniany 1 raz.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 03 sie 2007, 11:49

Pogadaj z kolegą BYKU on ma włożone do zwykłych lamp bi-Xenon o barwie chyba 6000 w nocy fajnie sie prezentuje

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 03 sie 2007, 12:31

wszystkie takie wynalazki są nielegalne do użytku na drodze, jak spotkasz partol to ci wezmą dowód...

lutek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 10 kwie 2007, 11:23
Lokalizacja: ślask

Post autor: lutek » 03 sie 2007, 12:34

kumpel zamontowal sobie do motocykla,powiem wam efekt powalający,jechal za mna to mojego swiatla nie widzialem,jakbym zgasil to nie byloby zadnej roznicy.pozdrawiam

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 03 sie 2007, 13:17

Skuciok pisze:wszystkie takie wynalazki są nielegalne do użytku na drodze, jak spotkasz partol to ci wezmą dowód...
Ech..naszego chorego prawa nie bede komentowal.. ale:
Jesli montujesz ksenon, zadbalbym na pewno o regulacje el. swiatel chociaz z wnetrza pojazdu (jesli nie masz), pamietaj oczywiscie rowniez o czystych szklach reflektorow z ksenonem :-P , bo watpie zebys pokusil sie o montowanie spryskow :mrgreen:

Chyba jest takie prawo ze jesli usterke usuniesz na miejscu to Ci nie zabiora? Czy tego nie dotyczy? Wiec wystarczy wozic ze soba 2ie zwykle zarowki i na upartego podlaczysz je spowrotem :mrgreen: Dzisiejsze zestawy dedykowane sa pod konkretne mocowanie typu H1 H4 itd wiec juz nie ma takiego problemu jak kiedys z rezaniem adapterow pod D2Sitp wiec "przejscie" na zwyklą halogenówke w gruncie rzeczy jest dziecinnie proste :-)
WOJTEK26 pisze:Pogadaj z kolegą BYKU on ma włożone do zwykłych lamp bi-Xenon o barwie chyba 6000 w nocy fajnie sie prezentuje
Wlasnie mnie to ostatnio zastanawia, na jakiej zasadzie dziala Bi-xenon bez soczewki? Z soczewka rozumiem..przeslona jest ruchoma, a w zwyklym odblysniku? Jakbys mogl wyjasnic bo mnie to ciekawi cholernie :mrgreen:
Mathias pisze:Jak myslicie bedzie to pasowac do B4-ki jesli nie mam soczewek?
Bedzie to prawdziwy ksenon czy raczej jakas lipa?
Pozdrawiam. :-)
Roznica napewno bedzie spora..poczytaj posty ludzi ktorzy monowali ksenon (czesto do soczewki ale jednak ;-) ) m.in. Frano, Heveliusz z AKP (V8 i w A8 BI-xenon)-opis na rezacze.pl w dziale WARSZTAT.

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 03 sie 2007, 13:55

zgredek27 pisze: Ech..naszego chorego prawa nie bede komentowal.. ale:
Jesli montujesz ksenon, zadbalbym na pewno o regulacje el. swiatel chociaz z wnetrza pojazdu (jesli nie masz), pamietaj oczywiscie rowniez o czystych szklach reflektorow z ksenonem :-P , bo watpie zebys pokusil sie o montowanie spryskow :mrgreen:
wg prawa to chyba trzeba do ksenonów mieć właśnie spryskiwacze przemywające reflektory i układ samopoziomowania... wtedy można uzyskać homologację, swoją drogą ciekawe gdzie taka homologację można uzyskać.. (sorki nie homologację bo to niepoprawne politycznie, tylko heterologację :mrgreen: )...
Ostatnio zmieniony 03 sie 2007, 15:16 przez Skuciok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 03 sie 2007, 15:02

Skuciok pisze:wg prawa to chyba trzeba do ksenonów mieć właśnie spryskiwacze przemywające reflektory i układ samopoziomowania... wtedy można uzyskać homologację, swoją drogą ciekawe gdzie taka homologację można uzyskać.. (sorki nie homologację bo to niepoprawne politycznie, tylko heterologację :mrgreen: )...
DOkladnie tak. Gdzie uzyskac homologacje..nie mam pojęcia, myśle ze nikt by raczej sie na to nie zdecydowal bo koszta zamonotowania samopoziomowania na pewno nie są małe :mrgreen: Moze ktoś wie ile :>

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 03 sie 2007, 21:49

układ samo poziomowania jest w przetwornicy... przynajmniej u mnie tak jest...

na Twoim miejscu odpuścił bym sobie taki zestaw... no chyba że kupujesz soczewki.. to inna sprawa...

barwa nie powinna przekraczać 6000K(opt. 5000 lub 4300K) powyżej świeci na niebiesko i w dodatku bardzo słabo... :-| :-/

pozdrówka

Awatar użytkownika
ClNEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 20 sty 2007, 15:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ClNEK » 04 sie 2007, 07:37

FranoF1 mam watpliwosci czy cos co jest w przetwornicy Ci wypoziomuje lampe, przeciez to soczewka musi pojsc gora/dol i zapewne sporo czujnikow itp musi byc

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 04 sie 2007, 09:23

ClNEK pisze:FranoF1 mam watpliwosci czy cos co jest w przetwornicy Ci wypoziomuje lampe, przeciez to soczewka musi pojsc gora/dol i zapewne sporo czujnikow itp musi byc
to dziwne bo u mnie można takie cos zaobserwować podczas pierwszego odpalenia xenonu :lol:
góra-dół :lol: :-)

czyli mam to coś :-P :-D

Awatar użytkownika
ClNEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 20 sty 2007, 15:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ClNEK » 04 sie 2007, 10:19

a ile dales za xenonki ? na jakiej to dziala zasadzie ? ciekawe :)

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 04 sie 2007, 10:23

FranoF1 pisze:to dziwne bo u mnie można takie cos zaobserwować podczas pierwszego odpalenia xenonu :lol:
góra-dół :lol: :-)

czyli mam to coś :-P
Ja głównie czytałem o takich cudach:

UKŁADY SAMOPOZIOMOWANIA:

Automatyczne dynamiczne samopoziomowanie (ALWR) lub dynamiczne samopoziomowanie (DLWR) steruje i zapewnia odpowiednie ustawienie reflektorów bez ingerencji kierowcy. Zajmują się tym specjalne indukcyjne lub rezystancyjne czujniki tylnej osi, procesor sterujący a elementami wykonawczymi korygującymi ustawienie reflektorów są silniki analogowe (LW-steller) lub cyfrowe (krokowe). Przesyłane impulsy natychmiast lub ze zwłoką dokonują zmian w ustawieniu reflektorów.


Tylko teraz mi powiedzcie jak to ma działać na naszych dziurawych, wyboistych drogach :mrgreen: Chyba na parkingu pod sklepem tylko spełni swoje zadanie... :roll:

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 04 sie 2007, 13:05

ClNEK pisze:a ile dales za xenonki ? na jakiej to dziala zasadzie ? ciekawe :)
za xenon zapłaciłem 1000zł + przesyłka :-D na jakiej zasadzie to działa? hmm sam nie wiem... najważniejsze, że działa :mrgreen: :-)

Awatar użytkownika
ClNEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 20 sty 2007, 15:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ClNEK » 04 sie 2007, 16:12

Frano a podpisanles cos do silniczkow od regulacji swiatel czy tylko wsadziles zarnik ? cos musi ruszac snopem swiatla hehe

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 04 sie 2007, 18:03

ClNEK pisze:Frano a podpisanles cos do silniczkow od regulacji swiatel czy tylko wsadziles zarnik ? cos musi ruszac snopem swiatla hehe
silniczki są podłączone, kable podpiąłem tak jak na schemacie mi kazano :-) i jakoś działa :-P

najlepiej można to zaobserwować na ścianie w nocy :-) góra-dół :lol:

pozdro Cinek :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl