Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4 all] Wkład lusterka

Maxxx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2007, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[B3/B4 all] Wkład lusterka

Post autor: Maxxx » 22 mar 2007, 16:36

Czy u was też tak beznadziejnie widać w prawym lusterku? Moje nie pomaga ani przy zmianie pasa ani przy parkowaniu... tagedia... Można coś z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony 22 mar 2007, 18:32 przez Maxxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 22 mar 2007, 16:41

Ja swojemu nie wierzę choc jest oryginalne. W W-wie i tak trzeba patrzeć w tył na prawo. :-D

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 22 mar 2007, 18:34

możesz wymienić wkład, jesli masz zbrakowany czy coś... ja tam na swoje prawe lusterko specjalnie nie narzekam...
jak już będziesz wymieniał wkład to zrezaj sobie od razu podgrzewanie lusterek... maty są po 5zł/szt :mrgreen: szkoda nie zamontować :mrgreen:

Awatar użytkownika
Goraht
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 19 sty 2007, 21:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Goraht » 22 mar 2007, 20:25

Ten temat przypomniał mi o moim problemie... Mam lusterka ustawiane manualnie, no i mechanizm prawego działa tragicznie. Na wybojach się przestawia samo, kręcę chcąc podnieść je do góry, a to nic... tylko opór stawia. Po chwili pójdzie w górę i to aż za nadto.

Niedługo będę zdejmował tapicerkę prawych drzwi (coś mi tam niemiłosiernie brzęczy na wybojach) to pomyślałem, że zajmę się też lusterkiem. Tylko jak się do mechanizmu regulacji lusterek dostać? Trzeba zdjąć jakoś szkło lusterka?

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 22 mar 2007, 20:49

Goraht pisze:Ten temat przypomniał mi o moim problemie... Mam lusterka ustawiane manualnie, no i mechanizm prawego działa tragicznie. Na wybojach się przestawia samo, kręcę chcąc podnieść je do góry, a to nic... tylko opór stawia. Po chwili pójdzie w górę i to aż za nadto.
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=1317

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

lusterko zewnetrzne prawe.....

Post autor: Omen » 02 kwie 2007, 14:25

czarekj pisze:Ja swojemu nie wierzę choc jest oryginalne.... :-D
Na prawym zewnętrznym lusterku winien znajdować sie napis: " Object in mirror are closer than they appear".
Może nie byc tego napisu, ale efekt wizualny zawsze ten sam.... ;-)

Pozdrawiam - Adam.

Awatar użytkownika
pr0sty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2009, 09:36

Post autor: pr0sty » 14 sty 2009, 23:01

witam, ja mam podobny problem z prawym lusterkiem... nie mogę go tak wyregulować jak we wcześniejszych moich samochodach aby dość dobrze widzieć prawą stronę jadąc lewym pasem. Lusterko to bardzo zbliża i można powiedzieć że ma bardzo duży martwy punkt (jestem na lewym, za mną na prawym samochód który jest w odległości około 1.5-2m... w lusterku jest widoczny tylko gdy jest bardzo daleko a jak już zbliży to w lusterku jest nieosiągalny) Nawet jak wiem że jedzie ktoś po mojej prawej to jestem zmuszony oglądać się na prawko gdyż w lustreku nie mogę nic zaobserwować.

Jaki wkład szkła ewentualnie całe lusterko byście mi polecili?

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 17 sty 2009, 00:07

Wystarczy dokupic, mini lusterko naklejane bezposrednio na lusterko , ktore likwiduje martwy punkt. Ja tak mam i niema bata we wsi, ze nie zauwazysz auta.

Awatar użytkownika
pr0sty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2009, 09:36

Post autor: pr0sty » 17 sty 2009, 10:02

pilocik69 pisze:Wystarczy dokupic, mini lusterko naklejane bezposrednio na lusterko , ktore likwiduje martwy punkt. Ja tak mam i niema bata we wsi, ze nie zauwazysz auta.
to także dotyczy lusterek prawych? Widziałem nieraz jak mieli takie coś na lewym lusterku ale z prawym się nie spotkałem...

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 17 sty 2009, 22:21

pr0sty pisze:pilocik69 napisał/a:
Wystarczy dokupic, mini lusterko naklejane bezposrednio na lusterko , ktore likwiduje martwy punkt. Ja tak mam i niema bata we wsi, ze nie zauwazysz auta.


to także dotyczy lusterek prawych? Widziałem nieraz jak mieli takie coś na lewym lusterku ale z prawym się nie spotkałem...
ja bym nic nie naklejał. po prostu na początek trzeba ustalic jakie szkło masz w tym lusterku. jeśli płaskie, to już wiesz dlaczego tak mało w nim widzisz - płaskie szkła nie oddalają i są generalnie kiepskim materiałem na lusterka. załóż sobie wkład lusterka ze szkłem sferycznym (które oddala, a przez to widać w lusterku więcej). mi się udało ostatnio kupić nowy wkład z takim szkłem asfertycznym za 35 zł

Awatar użytkownika
pr0sty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2009, 09:36

Post autor: pr0sty » 17 sty 2009, 22:53

grze pisze:
pr0sty pisze:pilocik69 napisał/a:
Wystarczy dokupic, mini lusterko naklejane bezposrednio na lusterko , ktore likwiduje martwy punkt. Ja tak mam i niema bata we wsi, ze nie zauwazysz auta.


to także dotyczy lusterek prawych? Widziałem nieraz jak mieli takie coś na lewym lusterku ale z prawym się nie spotkałem...
ja bym nic nie naklejał. po prostu na początek trzeba ustalic jakie szkło masz w tym lusterku. jeśli płaskie, to już wiesz dlaczego tak mało w nim widzisz - płaskie szkła nie oddalają i są generalnie kiepskim materiałem na lusterka. załóż sobie wkład lusterka ze szkłem sferycznym (które oddala, a przez to widać w lusterku więcej). mi się udało ostatnio kupić nowy wkład z takim szkłem asfertycznym za 35 zł
czy możesz napisać gdzie kupiłeś ... tzn. jeśli allegro to prosiłbym o linka

ps. chodzi ci o sferyczne czy o asferyczne bo w twojej wypowiedzi ująłeś dwa sformułowania a miedzy nimi są znaczne różnice jeśli chodzi o lusterka.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 18 sty 2009, 19:32

pr0sty, jasne, że mogę napisać. wkład lusterka kupiłem u mnie w mieście w firmie co handluje częściami i oprócz tego prowadzą schrot. wkład oczywiście nowy (jeszcze był w pudełku i oklejone lusterko folią). sprowadzali mi go na zamówienie - sam na miejscu wybrałem jaki chciałem i mi sprowadzili dokładnie taki na drugi dzień. wolałem zamawiać, bo miejscu mieli tylko płaskie lustra, a ściemniali, że to asferyczne. niestety ja się trochę na tym znam i nie dałem się wkręcić ;-) Za asferyczne lewe lusterko przyciemnione na niebiesko (razem z plastikiem montażowym do manualnego lusterka) zapłaciłem 35 zł

Próbowałem Wam wyszukać link do jakiejś aukcji ale nic ciekawego nie mogłem znaleźć (ceny z kosmosu i w dodatku w komplecie nie ma plastiku montażowego więc trzeba dopłacać).
Jakby co, to mogę podać nr telefonu do tej firmy na PW

ps.
przy wyborze tych wkładów trzeba uważac bo szkła się różnią.
są wkłady lewe i prawe.
oprócz tego są same szkła, które się nakleja na plastik montażowy, który trzeba osobno kupic oraz szkła razem z plastikiem montażowym w komplecie.

trzeba też rozróżnić czy to lusterko elektryczne czy manualne, bo wkłady są trochę inne. no i są też ogrzewane do wyboru.

teraz o rodzajach szkła:
1) płaskie (nie polecam, bo nic w nich nie widać prawie),
2) sferyczne mogą byc zarówno na lewa, jak i prawą stronę (bardzo fajne, bo oddalają i więcej widać przez to w nich)
3) asferyczne (z takim paskiem). przeważnie montowane po lewej czyli koło kierwocy. działa podobnie jak asferyczne ale ma jeszcze częśc, w której widoczne jest pole martwe

do tego jeszcze są przyciemniane na niebiesko i białe szkła

pawcio81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2007, 16:55

Post autor: pawcio81 » 19 sty 2009, 09:46

Z racji tego, że moje szkła lusterek były już w kiepskim stanie wizualnym, sprawiłem sobie obydwa nowe szkła asferyczne niebieskie, a więc takie, które zmniejszają martwy punkt oraz zmniejszają efekt oślepiania przez światła jadących z tyłu. Wkłady lusterek w B4 są takie same z lewej jak i prawej strony, mają kształt symetryczny. Jeśli chodzi o ramkę mocującą wkład to nie trzeba nowej kupować, no chyba, że ktoś połamał przy demontażu, choć ciężko to połamać, bo jest wykonane z bardzo elastycznego tworzywa. Odklejamy stare szkło od ramki i przyklejamy nowe szkło na którym powinna być taśma dwustronna.

Awatar użytkownika
SoNiK__
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 06 lis 2009, 00:25

Post autor: SoNiK__ » 06 lis 2009, 00:35

WItam to bedzie moje pierwsze pytanie :) a mianowici czy w warunkach jakie są teraz (jest zimno ok 4 w nocy do 0 celcjusza mozna wykonac wyciaganie wkladu , czy nie peknie platyk i czy nie bedzie problemu zeby to polączyc w kupe z powrotem?

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 06 lis 2009, 06:35

Myślę że jeśli to umiejętnie zrobisz to nic nie pęknie. Ten plask to nie jest PVC które pęka jak szkło w niskich temperaturach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga