Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] (wydruk) problem z położeniem sworzni w waczach

ODPOWIEDZ
artfx1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: piotrkow trybunalski

[B4 2.8 AAH] (wydruk) problem z położeniem sworzni w waczach

Post autor: artfx1 » 20 mar 2009, 19:42

Panowie
Mam taki problem, iż wymieniałem teraz sworznie w przednim zawieszeniu i po ustawieniu geometrii na prawym kole sworzeń jest wysunięty w wachaczu max. na zewnątrz, a na lewym jest jest prawie max. do wewnątrz. I tu jest pytanie czy tak ma być i co może być tego przyczyną (zwrotnica) bo mi ciągnie trochę na prawo? :evil:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 mar 2009, 18:33 przez artfx1, łącznie zmieniany 5 razy.

scyzor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2008, 15:03
Lokalizacja: GARWOLIN

Post autor: scyzor » 21 mar 2009, 00:30

:arrow: kolego robiłeś geometrie to zobacz czy pochylenie kół jest w normie jaką przewidział producent -jeśli tak to trzeba szukać innej przyczyny np.ogumienie,jeśli nie to może wskazywać na np. zwrotnice-a uderzyłeś gdzieś kołem :?: masz wydruk z geometrii :?:





:evil: pozdro--V-the best.... :evil:

pawlo997
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 06 lip 2007, 18:56
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pawlo997 » 22 mar 2009, 18:31

kolego artfx. byłeś przy tym jak ustawiali geometrie ? Geometra polega na ustawieniu zbieżności kół i kątów . zbieżność ustawia się przy regulacji końcówek drążka kierowniczego a kąty przy ustawieniu sworzni wachacza. jeśli ustawiał kąty to tak ma zostać. a co do ściągania na prawo to sprawdź ciśnienie w kołach na zimnych oponach . a jak nie pomoże to przełóż 2 koła z prawej strony tył na przód powinno pomóc w kilku przypadkach pomagało ,lewa stronę zostaw tak jak jest . a jak nie pomoże to z powrotem przełóż te koła tak jak były. daj znać czy pomogło. pozdr.

artfx1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: piotrkow trybunalski

Post autor: artfx1 » 23 mar 2009, 08:45

Pawlo997
1. nie byłem przy ustawieniu zbieżności ale mam wydruk
2. wiem jak się ustawia geoetrię
3. przednie lewe koło nie jest w osi tylnim lewym kołem, także prawdopodobnie wskazuje to na skrzywioną zwrotnicę :?:
Różnica położenia sworzni między prawa stroną a lewą jest dośc duża bo aż 1.5 cm to raczej tak nie powinno być no ale może się mylę i dlatego pytam :?:

[ Dodano: 2009-03-23, 17:22 ]
Obrazek


wydruk z geometrii

Kąty jak widać są ustawione ale lewe koło jest przesunięte w stronę silnika (do środka) względem prawego dokładnie o 8mm dziś mierzyłem z mechanikiem :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze, zwrotnice”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl