Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8] Wymiana tuleji, silentblockow wachaczy

ralf4

[B3 1.8] Wymiana tuleji, silentblockow wachaczy

Post autor: ralf4 » 02 lis 2007, 00:23

witam
jak wymienic tuleje wachaczy
czy mozna zrobic to samemu? czy nalezy jechac do warsztatu??
Jezeli ktos wie jak to wymienic to prosze o pomoc

Awatar użytkownika
bono84
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 175
Rejestracja: 03 kwie 2007, 23:38
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: bono84 » 02 lis 2007, 08:19

Gdybyś chciał to zrobić samemu najlepiej mieć jakąś praskę, no chyba że można też w imadle to umęczyć. Ja osobiście pojechałem na warsztat i zrobiliśmy to z kumplem po fachowemu. A u mechanika myśle że koszt wymiany wyniesie nie więcej jak 100 zł

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 02 lis 2007, 09:06

Przed wczoraj wymieniałem wszystkie 4 tuleje wachacza, raczej samemu szkoda do tego podchodzić i kaleczyć, co nie zmienia faktu że można zrobić to imadłem jak powiedział kolega bono84, a koszt wymiany nie jeste aż tak duży, ja zapłaciłem po 17zł za tuleje, i 50zł za robocizne.

Awatar użytkownika
stoone
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2007, 11:44
Lokalizacja: Rozięcin

Post autor: stoone » 02 lis 2007, 09:29

To macie jakieś tanie warsztaty.
Mi za wymianę gum zewnętrznych na przegubach, tarcz, klocków zaśpiewali 70zł z stronę. Samemu zrobiłem jedną stronę w około 40 minut z gruntownym myciem przegubu.

Ja proponuję zrobić tak.
Wymontuj wahacz i idź do kogoś na prasę. Wcześniej jednak ustal ile będzie to kosztowało. Ja myślę, że 20-30zł to na 4 powinno wystarczyć. Nie jest to ciąża praca i możnawykonać ją nawet bez kanału.
Życzę powodzenia.

ralf4

Post autor: ralf4 » 02 lis 2007, 12:18

ok
dzieki
juz zamowilem na allegro, jak przyjda to zaczne dzialac :-)

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 02 lis 2007, 17:40

Witam na przyszłość jak byś miał jeszcze raz kiedyś wymieniać załatw sobie odpowiednie tulejki lur rurki większe i mniejsze pasujące pod tulejkę i z robisz sobie to sam na własnym podwórku w godzinkę jedną stronę pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
romeo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 391
Rejestracja: 17 maja 2007, 11:20

Post autor: romeo » 04 lis 2007, 18:00

nie polecam robic tego w imadle jak samemu to tylko przy uzyciu prasy rozwalisz gniazda i bedziesz wymieniał całe wachacze

pajak100
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 192
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:41
Lokalizacja: płock

Post autor: pajak100 » 05 lis 2007, 13:50

U mnie to wyglądało tak. Klucz nasadowy, już nie pamiętam czy 30mm, czy 32mm , konkretny młotek min 2 kg i atak. Wcześniej stwierdziłem, że wycisnę na imadle, niestety poddało się , a służyło mi naprawdę wiele lat. No chyba, że ktoś ma takie poniemieckie imadło, widziałem takie u ludzi mieszkających na mazurach. Ależ kochani co to są za imadła :mrgreen: wprost idealne.
Co do włożenia nowych tulejek to wachacz można lekko podgrzać a tulejki zamrozić w zamrażalniku :mrgreen:

alvaro

Post autor: alvaro » 09 lis 2007, 20:01

Witam!
Ja tez niedawno wymieniałem w taki oto sposób że; z wachacza wybijałem środkową część tulejki,że na gumie się rozrywała,następnie mając większy otwór nacinałem wąskim brzeszczotem drugą metalową cześć tulejki i po rozcięciu ścianki małym przecinaczkiem bez wielkiego wysiłku wychodziła.

Awatar użytkownika
MARTINO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:47
Lokalizacja: POMORSKIE

Post autor: MARTINO » 12 lis 2007, 20:38

przy nacinaniu tuleji wahacza musisz uważać by nie przesadzić z tym cięciem bo mój mechanik troche przegiął i naciął tuleje wahacza, mam nadzieje że to nie pęknie

Awatar użytkownika
wolf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2006, 10:43
Lokalizacja: kkozle

Post autor: wolf » 13 lis 2007, 20:40

ja tez sie kiedys zabralem za to a ze nie mialem praski ani mozliwosci wyciagniecia tego poprostu wypalilem cala gume a reszte wybilem nastepnie dopasowalem rurke o odpowiedniej srednicy i za pomoca sruby sciskajac nabilem nowa tuleje na wachacz sposob troche inny ale skuteczny :-)

Awatar użytkownika
Krecik80.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 77
Rejestracja: 16 maja 2007, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krecik80. » 16 lis 2007, 00:23

romeo pisze:nie polecam robic tego w imadle jak samemu to tylko przy uzyciu prasy rozwalisz gniazda i bedziesz wymieniał całe wachacze
Nic z tych rzeczy w imadle też się robi bez problemu odpowiednie tulejki godzina roboty i dwie strony wymienione.Bez najmniejszego problemu i gniazda zostają w całości. 8-)

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 16 lis 2007, 08:28

Oczywiście że da sie zroić to w imadle, przecież zasada działania ta sama jest - tuleja wchodzi prościutko po lini prostej do wahacza, co za róznica czy wahacz bedzie stał poziomo w imadle czy pionowo w prasie.

Awatar użytkownika
djbeat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 22 cze 2007, 16:37
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: djbeat » 19 lis 2007, 20:34

witam, cały przód naprawiałem w zeszłym roku - bajka
nie jestem mechanikiem a w ciągu jednego dnia zrobiłem wszystko przy pomocy prasy którą zrobił mój tata (jest genialny)
prasa wygląda następująco:
odpowiednio długa śruba, M8 lub większa;
różne mocne i odpowiednio dużej średnicy płaskie podkładki
tuleja dłuższa niż wymieniana część, i o odpowiedniej średnicy: tzn taka jak wymieniana część
nie wymaga to dużych kosztów i jeśli odpowiednio dobierze się średnice tulei to wymiana jest przyjemnością.
jeśli trzeba mogę zrobić fotkę tej prasy
no i kupuj wszystko firmy ATE (jest używana na pierwszy montaż) - u mnie po roku jazdy - 0 luzu, a nieraz dokładam do pieca na polnych drogach
powodzenia!
służę pomocą

Awatar użytkownika
pavik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 24 lis 2007, 12:34
Lokalizacja: Lubartów, okolice

Post autor: pavik » 24 lis 2007, 19:49

Ja tez jestem tego zdania ze da sie to dobrze zrobic w imadle. tak jak napisal Solskier.
nie ma różnicy czy prasa czy imadło. zasaba ta sama. ja zrobiłem tak u siebie i nie ma z tym zadnego problemu. jezdzi do tej pory :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze, zwrotnice”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga