Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4] Cieknący dach

ODPOWIEDZ
Zen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 27 lip 2007, 19:16

[80 b4] Cieknący dach

Post autor: Zen » 30 lip 2007, 17:58

Dzis rano moje audi zaskoczyło mnie tym, ze posiada funkcje zraszania kierownicy. Dzieje sie to po ulewnych deszczach, ale nie zawsze. Cieknie mi woda na połoczenie pszedniej szyby z dachem centralnie nad obręczą kierownicy. Wydaje mi się, że szyba jest wklejona więc z kąd ta woda.? Oblukałem szyberdach i wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Być moze, że ktos miał taki przypadek i powie mi jak temu zaradzic.
Z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2007, 22:27 przez Zen, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 30 lip 2007, 19:54

Wadliwa uszczelka przedniej szyby miedzy metalem ( dachem ) a gumą ( uszczelką ) lub miedzy szkłem ( szybą ) a gumą ( uszczelką )
Silikon czarny budowlany za 15 zł lub ok 350-400 zl w warsztacie "auto-szyby" za wymianę i wklejenie na nowo.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 01 sie 2007, 00:18

Zen...sprubuj się dostać od wewnątrz do miejsca z którego cieknie. Zdemontuj osłony słupków, następnie zdejmij z brzegu podsufitki gumową listwe mocującą. W ten sposób dostaniesz się do warstwy kleju którym zamocowana jest szyba. Teraz za pomocą jakiegokolwiek lusterka zlokalizuj miejsce przecieku (polewając wcześniej dach wodą) i uszczelnij za pomocą silikonu...jak radzi Doc. Uszczelka zewnętrzna szyby w żadnym stopniu nie odpowiada za jej szczelność.

Zen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 27 lip 2007, 19:16

Post autor: Zen » 03 sie 2007, 19:15

Dzięki koledzy za podpowiedzi z których wybrałem jedna najbardziej prawdopodobną. IC69-mozesz mi powiedziec jak dobrac sie do tej tapicerki od spodu? Nie chciałbym czegos urwac.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 03 sie 2007, 23:02

Zen pisze:jak dobrac sie do tej tapicerki od spodu? Nie chciałbym czegos urwac.
Zen...trochę mało zprecyzowane to pytanie :roll: Przypuszczam że chodzi Ci o tą gumową listwe. Po zdemontowaniu osłony słupka, chwyć za jej koniec i zsówaj ją powoli z rantu dachu.Listwa ta jest podobnie zamocowana jak uszczelka drzwi. Tapicerki słupków mocowane są na takich zatrzaskach, trzeba je mocniej pociągnąć w kierunku przaciwleglego słupka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga