Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 AVANT 93] jak zdjąć tapicerkę drzwi

Awatar użytkownika
Woyto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 05 mar 2008, 11:54
Lokalizacja: Roźwienica

[B4 AVANT 93] jak zdjąć tapicerkę drzwi

Post autor: Woyto » 29 mar 2008, 22:07

cześć chopy! pomocy . urwała się mi linka otwierania drzwi rocznik 93 z elektryką na drzwiach. odkręciłem wszystkie wkręty a tao\picerka ani rusz. jak to zdjąć.dzięki
Ostatnio zmieniony 29 mar 2008, 23:29 przez Woyto, łącznie zmieniany 2 razy.
Przyjmę quattro w dobre ręce...:)

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 29 mar 2008, 22:14

Nie wiem jak z elektryką ja mam manuala ale musisz odkręcić dwa wkręty jeden przy przednim słupku drugi na ońcu drzwi i rączkę tą co ciągniesz jak zamykasz drzwi jak ją rozkręcisz to tam masz jeszcze 4 wkręty odkręcasz łapiesz solidnie i ciągniesz całą tapicerke do góry tylko uważaj żebyś nic nie pourywał przy okazji ;-)
A w klubie są też kobitki <lol>
I popraw temat
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

Awatar użytkownika
Woyto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 05 mar 2008, 11:54
Lokalizacja: Roźwienica

Post autor: Woyto » 29 mar 2008, 22:24

ok. dzięki.ale to że pod klamką są 4 wkrety to nie widziałem. sprubuje w poniedziałek.aaa,,, już coś i tak urwałem :-?

[ Dodano: 2008-03-29, 22:25 ]
a o co chodzi że-" popraw temat" :roll:

[ Dodano: 2008-03-29, 22:27 ]
kobitki to PIĘKNA rzeczywistość. :-P
Przyjmę quattro w dobre ręce...:)

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 29 mar 2008, 22:33

Woyto pisze:ok. dzięki.ale to że pod klamką są 4 wkrety to nie widziałem. sprubuje w poniedziałek.aaa,,, już coś i tak urwałem :-?

[ Dodano: 2008-03-29, 22:25 ]
a o co chodzi że-" popraw temat" :roll:

[ Dodano: 2008-03-29, 22:27 ]
kobitki to PIĘKNA rzeczywistość. :-P
Nie pod klamką tylko pod rączką ja tak na to mówie :-P
Ja w manualu mam 3 wkręty od spodu w tej rączce tak śmisznie po skosie musisz się schylić i zobaczysz albo położyć na siedzeniu i jak odkręce te 3 wkręty i zdejme tą dolną część tej "rączki" to tam mam 4 wkręty
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

Awatar użytkownika
Woyto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 05 mar 2008, 11:54
Lokalizacja: Roźwienica

Post autor: Woyto » 29 mar 2008, 22:47

a w rączce to eiem . ale raczej już je odkręciłem i dalej martwy ciąg.szkoda mi pourywać plastiki bo póżniej będzie się tapicerka "kałatć"

[ Dodano: 2008-03-29, 22:50 ]
dobra ,to już coś wiem więcej, będe prubował w poniedziałek-może faktycznie nie odkręciłem gdzieś wkręta. to do następnego.. :-D
Przyjmę quattro w dobre ręce...:)

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 29 mar 2008, 23:01

Jutro popstrykam foty i wrzuce będzie może lepiej wtedy
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

grzesiek79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 280
Rejestracja: 01 lut 2007, 21:23
Lokalizacja: EP

Post autor: grzesiek79 » 30 mar 2008, 09:34

taj jak podał kaczaza5, po 1 śrubce przy słupkach, 4x pod rączką i 1xpod klamką. powinno już dać się wyjąć

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 30 mar 2008, 12:48

Temat poprawiony można pisać :-P

Z góry sorki za jakość zdjęć, ale mój aparat pozostawia wiele do życzenia niestety

Po pierwsze zaopatrzyć się w <piwo> :mrgreen:
Następnie jak już mamy najważniejsze to działamy dalej wszystko co będzie potrzebne to śrubokręt krzyżakowy i płaski

Bierzemy się za robotę i po koleji
1) Odkręcamy śrubę trzymającą tapicerkę z tyłu drzwi
Obrazek

2) Jak wyżej tylko z przodu drzwi
Obrazek

3) Odkręcamy jednak 2 nie 3 wkręty które trzymają naszą "rączkę" w kupie ;-)
Obrazek
Ten kawałek ciągniemy przednią jego częścią do dołu gdyż z tyłu jest taki cycek żeby ten plastik nam nie latał i ładnie pasował :mrgreen:

4) Odkręcamy 4 wkręty trzymające "rączkę" do drzwi
Obrazek
Masz elektryke więc OSTROŻNIE żeby czegoś nie urwać bo po co :?:
Sterowanie manualnymi lusterkami zdejmuje się w ten sposób, że pokrętła od tego sterowania wyciąga się do góry a całe "serce" tego sterowania poprostu wypycha się na dół z tej rączki co ją właśnie wykręciliśmy

5) Tak jak mój ziomek pisał ( <piwo> dla niego :-) ) odkręcamy klamke (nie patrz na to że masz urwana linkę - dlaczego :?: o tym później) klamka trzyma się na jednej śrubce
Obrazek
Obrazek

:idea: Wcale nie musiała Ci się urwać linka mogła schlać się klamka np urwał się ten kawałek co wchodzi w niego linka albo poprostu linka z tamtąd wypadła :idea:
Obrazek

Klamkę jak już odkręcimy trzeba popchnąc w stronę przodu samochodu a później ją złapać i pociągnąć do środka

Jak już to wszystko poodkręcamy łapiemy tapicerke i ciągniemy do góry (nie na boki ani do siebie pionowo do góry aby nie pourywać plastikowych zaczepów)

Powtarzam jeszcze raz ja nie mam elektryki więc u Ciebie może być inaczej i radze ostrożnie jak jest elektryka najlepiej aku odepnij jak to będziesz robił

Mam nadzieje że choć troche pomogłem <ok>
Jak co to wal na gg na niewidocznym jestem przeważnie a jak mnie nie będzie to odpisze jak będe :mrgreen:

Powodzenia
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

Awatar użytkownika
Woyto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 05 mar 2008, 11:54
Lokalizacja: Roźwienica

Post autor: Woyto » 31 mar 2008, 09:47

No świetnie Kaczaza. patrzyłem-urwana linka 5mm przed pancerzem. dzięki za fotki.biore się do roboty. <spoko>

[ Dodano: 2008-03-31, 09:56 ]
wszystko by było tylko mam inne mocowanie elektryki na panelu drzwi niż pokazany na zdjęciu. mam ten długi parapet i inaczej się go demontuje.ale jak znajde rozwiązanie to dam znać.dzięki
Przyjmę quattro w dobre ręce...:)

Awatar użytkownika
GSF
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 878
Rejestracja: 29 cze 2008, 01:23
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: GSF » 18 lip 2008, 13:28

No i mnie spotkała słabość linki....już od jakiegoś czasu drzwi sie otwierały od środka prawie przy wyprostowanej pod kątem prostym klamce i wczoraj coś strzeliło i już sie nie otwiera wogule :evil: .W pierwszej kolejności odkręciłem klamke i linka jest cała zaczepiona tak jak powinna jak ciagne to linka sie przesuwa w pancerzu,więc strzeliło chyba na drugim końcu.
Tym sposobem nadszedł czas na oklejenie boczków alcantarą,pytanie który kolor będzie lepszy,czarny czy taki jaśniejszy bronz?? tym jaśniejszym mam zrobione już słupki i wyklejony tunel ale nie wiem czy na boczkach będzie to dobrze wyglądało.
Obrazek
Jest B4 https://audi80.pl/viewtopic.php?t=24006 Zender front,black Hella,black Soczewki,black halogeny ,S-Line,Carline/Dynatech CM6 8,5J i 10Jx 17" Gril home made RS2, Gwint FK, Zender rear, środek skóra+alcantara
http://www.youtube.com/watch?v=_VKttPOERYU

Awatar użytkownika
AvantMan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 306
Rejestracja: 03 maja 2008, 18:34
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: AvantMan » 18 lip 2008, 14:00

Mi ten ciemniejszy lepiej się podoba :-D
Audi 80 B3 w trakcie modów... :mrgreen:
https://audi80.pl/b3-19ejedyny-taki- ... t28909.htm
Audi 80 B4 Avant

Awatar użytkownika
GSF
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 878
Rejestracja: 29 cze 2008, 01:23
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: GSF » 18 lip 2008, 21:02

Nie będe zakładał nowego tematu,rozebrałem boczek z racji tego ze nie pierwszy raz to zajeło to chwile moment linka urwała sie faktycznie przy zamku z racji tego że ciężko było wydobyć haczyk odkręciłem sobie zamek i wtedy haczyk wypadł,zamknąłem drzwi poszedłem oklejać boczek,wszystko ładnie dociełem przymierzyłem i zostawiłem reszte na jutro.Podchodze do auta i zonk juz otworzyć niemoge nawet od zewnątrz :evil: teraz na szybko,odkopywać tamten temat czy zna ktoś recepte co mogło spaść (bo tak przypuszczam) otworzyć pewnie sie da starą linką bo z jednej strony mam haczyk i chyba niebedzie problemu żeby go zaczepic i przez kombinerki ciągnąć otworzyć ale co dalej??
Jest B4 https://audi80.pl/viewtopic.php?t=24006 Zender front,black Hella,black Soczewki,black halogeny ,S-Line,Carline/Dynatech CM6 8,5J i 10Jx 17" Gril home made RS2, Gwint FK, Zender rear, środek skóra+alcantara
http://www.youtube.com/watch?v=_VKttPOERYU

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 18 lip 2008, 23:54

GSF, z tego co piszesz wnioskuję, że chyba po prostu zaryglowałeś sobie drzwi. Próbowałeś otworzyć drzwi za pomocą kluczyka?

Awatar użytkownika
GSF
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 878
Rejestracja: 29 cze 2008, 01:23
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: GSF » 19 lip 2008, 05:59

Centralny nie otwiera drzwi,klamka ma taki pusty skok jakby nic po drodze nie było.
EDIT:Usterka usunięta przy wyciąganiu zamka z drzwi(co wogule niejest potrzebne przy wyciąganiu haczyka od linki) spadł plastik od klamki.Wygląda to mniej więcej tak że plastik wchodzi w takie oczko przy zamku i gdy ciągniemy klamką w dół to otwiera drzwi.Więc jeśli ktoś kiedykolwiek bedzie odkręcał zamek od drzwi to radze sie upewnic czy on siedzi na swoim miejscu bo po założeniu boczka i trzaśnieciu drzwiami może być lipa....
Jest B4 https://audi80.pl/viewtopic.php?t=24006 Zender front,black Hella,black Soczewki,black halogeny ,S-Line,Carline/Dynatech CM6 8,5J i 10Jx 17" Gril home made RS2, Gwint FK, Zender rear, środek skóra+alcantara
http://www.youtube.com/watch?v=_VKttPOERYU

FidelC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2008, 01:03
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: FidelC » 08 sty 2009, 18:27

Mam problem. Czy są różne długości linek do przednich drzwi w b4? Bo kupiłem nową linkę, wszystko założone, a klamką ze środka nadal nie da się otworzyć drzwi, jakby linka była za długa. Zamek nie jest zablokowany rygielkiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga