Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 SD] Klawisze regulacji podgrzewanych foteli

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gocci
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 16 cze 2008, 00:47
Lokalizacja: Katowice

[80 B3 SD] Klawisze regulacji podgrzewanych foteli

Post autor: gocci » 21 cze 2008, 14:16

Czy wie ktoś jak rozmontować klawisz regulacji podgrzewanych foteli i jak i również tych od halogenów i podgrzewanej szyby, bo chciałem wymienić w nich żarówki gdyż nie świecą... albo może ma ktoś linka do tego forum gdzie ktoś to opisywał. Szukałem za pomocą szukajki i przeglądałem też tematy i nie umiem tego znaleźć

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 21 cze 2008, 17:45

Akurat lezy u mnie na kupce stary zmeczony przełacznik od halogenów, wiec zrobiłem Ci mini story :-P Góre przełacznika podwazasz delikatnie płaskim śróbokretem i zdejmujesz - masz na wierzchu juz zarówki, z przełacznikiem od grzania foteli bedzie inaczje bo ma w śordku plastikowa zabudowe do przenoszenia swiatła ale jak rozbierzesz to sam zobaczysz i napewno dasz rade to rozmontowac. Natomiast dół podwazasz również ciękim płaskim sróbokrecikiem (4 zapadki) na foto zaznaczone na czerwono i wyjmujesz do dołu cały przełacznik z obudowy. Wylutowywujesz zarówki - z halogenów powinny byc wciskane z foteli beda na bank lutowane, zmieniasz na nowe i po robocie. <piwo>

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
gocci
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 16 cze 2008, 00:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: gocci » 21 cze 2008, 20:04

No właśnie skończyłem wymieniać żarówki w tych od halogenów i ogrzewania tylnej szyby ale wymyśliłem całkiem przypadkiem inny sposób bez rozbierania guzika: mianowicie wystarczy kawałek gumowej rurki o nieco mniejszej średnicy nałożyć na żarówkę prawie tak samo jak gumkę :) i wyciągnąć. Co do guzików od regulacji ogrzewania foteli to tak jak piszesz ale też nie było problemów, oprócz jednego: plastikowa obudowa od rozpraszania światła jest jednorazowo nakładana do płytki lutowanej i plastikowe bolczyki są topione ale i zalałem je jeszcze raz plastikiem i gotowe. Jedyne czego się obawiam to to że wsadziłem żarówkę taką jak do oświetlenia a powinna być jakaś mniejsze i właśnie ide obadać czy działa.

Dzięki za pomoc kolego.

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 21 cze 2008, 21:51

Moja instrukcja demontażu od jakiegoś roku umieszczona jest w dziale download w Centrum ;-)

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 22 cze 2008, 10:33

gocci, Co do wymiany zarówki w przełaczniku od halogenów to oczywiste ze nie trzeba go rozbierac, jako przykład dałem Ci foty co bys wiedział jak rozebrac ten od podgrzewania foteli ;-)

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 22 cze 2008, 19:56

tą obudowę się bardzo łatwo zdejmuje - podgrzewa się zapalniczką te zgrzewy i one bardzo łatwo wychodzą w taki sposób że można obudowę ponownie włożyć i po ponownym podgrzaniu zacisnąć - wszystko dokładnie opisałem w moim tutorialu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga