Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Mokro i rdza na podłodze od strony kierowcy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mikolajmm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 23 paź 2016, 13:06
Imię: Mikołaj
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zawiercie

[All] Mokro i rdza na podłodze od strony kierowcy

Post autor: mikolajmm » 22 lip 2018, 19:44

Dziś rozebrałem podłogę od strony kierowcy. Było mokro.
Jak się okazało, woda leciała zarówno przez uszczelkę linki otwierania klapy jak i przez jakieś dziwne połączenie na lewej ścianie (zaraz przy tej uszczelce od linki).
To połączenie, to okolice kanaliku odprowadzającego wodę spod szuby, przy bezpiecznikach. Zauważyłem tam jakieś pęknięcia - może to przez to.

O ile pęknięcia i uszczelkę potraktowałem silikonem (czym innym mogłem zabezpieczyć, żeby dalej nie ciekło), to mam spory problem z podłogą, przez co zrobiło mi się dość smutno.

Pordzewiała. W trakcie zrywania fabrycznego wygłuszenia (mat bitumicznych), pod którymi pojawiła się rdza i oczyszczania podłogi z tejże rdzy okazało się, że miejscami to mi chyba zostało samo zabezpieczenie od spodu, bo udało mi się przebić cienką warstewkę śrubokrętem ...

Teraz się zastanawiam, czy da się i jest sens to ratować. Jeżeli tak to co polecacie?
Póki co przemalowałem app r-stop.

Zastanawiam się nad jakim zalaminowaniem tej podłogi, pokrycie i matami z alubutylu.

Inna opcja to zakup nowego wehikułu.

Zdjęcia podłogi:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... QGza3xh26d

noorbi

Post autor: noorbi » 24 lip 2018, 21:47

No niestety koszt naprawy nie będzie mały, bo blacharz będzie miał trochę roboty. Kwestia w jakim stanie jest auto, ile jest obecnie warte. Porównaj to z wycen z warsztatu. I masz odpowiedź czy warto.

Gdybyś znalazł, blacharza starszego na emeryturze, który chce sobie dorobić i nie zależałoby Ci na czasie, pewnie byłoby sporo taniej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga