Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT ] rezonans we wnętrzu auta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mih
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 07 sty 2008, 15:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

[B4 2.0 ABT ] rezonans we wnętrzu auta

Post autor: mih » 25 sty 2008, 17:48

mam w moim audi taki problem ze gdy jest na wolnych obrotach np. 1000 to rezonuje, kierownica ma male drgania tak samo jest z reszta wnetrza. Identyczne objawy wystepuja gdy przekrocze 3500tys. Przez to w aucie jest glosno. Wymienione mam wszystkie poduszki pod silnikiem a wmiesiac temu wymienilem kompletne sprzeglo. Jezeli ktos jest mi w stanie pomoc to bede wdzieczny:)
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 19:30 przez mih, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 25 sty 2008, 18:58

A masz to cały czas tzn podczas jazdy i na postoju czy tylko np. podczas jazdy czy tylko postoju?
P.S. Popraw nazwę tematu.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 25 sty 2008, 20:15

mih pisze:Wymienione mam wszystkie poduszki pod silnikiem a wmiesiac temu wymienilem kompletne sprzeglo.
Właśnie dlatego masz ten niemiły rezonans.

Jest to częsty i smutny objaw. Poduszki są źle zrobione, daleko im od ORI. Ponadto silnik mógł się przekosić na poduchach, źle wpasować, jest naprężony nimi, a jako, że są słabej jakości masz ten objaw.
Sprawdź czy przednia poduszka, ta za chłodnicą ( w ABT chyba tez jest?) jest symetrycznie ustawiona tzn czy masz taką samą odległość u góry gumy i u dołu, między metalem - wymacaj.

Generalnie na początek możesz poluzować wszystkie poduszki, spróbować poruszać silnikiem i ustawić je, ale obawiam się, że nic to nie da, ponieważ są one zrobione z taniej, słabej gumy i nie mają tłumienia drgań olejowego.

Sprzęgło raczej nie ma z tym nic wspólnego.

Masz przykład http://www.allegro.pl/item297895648_pod ... _lewa.html
To nie ma nic wspólnego, ani z ORI poduszką, ani z dobrą poduszką.
Są to beznadziejne, twarde, nie tłumiące poduszki na których klepie się GERMANY napis, aby się sprzedawały. Robione są masowo jak najtaniej, a efekt jest już Ci znany.

Zobacz etkę http://www2.speedyshare.com/data/568727 ... duszka.jpg
Te które kupiłeś zapewne wiele wspólnego z olejowo-gumowymi nie mają. Sama guma, a jak zastukasz od spodu pusto. Sprawdź sam, zastukaj.

I na koniec ? Ile dałeś za lewą poduszkę przednią ?
Sprawdziłem u zaprzyjaźnionego sprzedawcy - cena katalogowa:

ZAWIESZENIE SILNIKA
przekładnia mechaniczna
z lewej
gwint zewn M10x1,5
rodzaj mocowania hydropodstawa
firmy FEBI BILSTEIN
cena 210 zł

Zapewne zapłaciłeś ok 60-70
To się mści na każdym kroku, a na tym forum to widać najlepiej. Przeguby, poduszki, sprzęgła, amortyzatory, wszystko. Nie można kupować takich części bo tylko klnie się później niesłusznie na Audi :-)

Próbując oszczędzić zaryzykowałbym kupno jednej na początek poduszki firmy Ruville http://www.ruville.de - te są po ok 120 zł w katalogu.

Jeśli chcesz kupić, wal do kolegi z www.strefamoto.pl powiedz mu skąd jesteś i sugeruj się tym wątkiem, pokaż mu go nawet.


Ps:
Nie czekaj, samo się nic nie ułoży.

R@FI
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 20 mar 2007, 22:23
Lokalizacja: Lbuskie

Post autor: R@FI » 25 sty 2008, 21:31

Mam podobny problem tyko w dizlu,u mnie słychać rezonans jak jade na wysokim biegu i z małą ilością gazu

Awatar użytkownika
mih
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 07 sty 2008, 15:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

B4 2.0 ABT rezonans we wnetrzu auta

Post autor: mih » 26 sty 2008, 21:59

tak jak napisales, za ostatnia poduche ta blizej skrzyni biegow dalem 30zl a za lewa ta bodajze olejowa ok 130zl. to dzieki piekne za porade. bede musial cos wymyslec bo szalu dostane:)wiecej jak 120 nie da prawie sie jechac:(

Spicymir
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2008, 13:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Spicymir » 05 sie 2008, 15:15

Miałem podobnie (drgania, rezonans). Po wymianie poduszek silnika, lewej i prawej wszystko ucichło, aż się jeździć chce. Poduchy firmy HP za 55 zł/szt. , robocizna 50 zł. 2 godz. i po sprawie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga