Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Woda kapie jak klima włączona

Awatar użytkownika
Brylantoos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Brylantoos » 10 sie 2010, 18:43

tez mnie zastanawia jakim cudem woda moze wpływac tym kanałem nawiewowym.Tym bardziej mnie to interesuje bo chyba mam u siebie ten sam problem tylko ze w A4.Podłoga mokra tylko i wyłącznie od spodu i nie wiadomo skad.klima nie leje.Filtr kabinkowy tez nie puszcza.Podszybie szczelne.Zwariowac idzie.

skwiera
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2010, 17:05

Post autor: skwiera » 17 sie 2010, 10:23

No i problem wyjaśniony. Musiałem się do mechaniora udać. Okazuje się, że tak jak co niektórzy z kolego pisali. Zapchana rurka odpływowa i woda się przelewała ze zbiorniczka i lało na wykładzinę. Jak przepchaliśmy odpływ to prawie 1,5 l. wody się wylało.
Te plastyki co na zdjęciach wyżej w moim poście, to są do nadmuchu powietrza na tył.
Dzięki wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 17 sie 2010, 11:24

skwiera, jak przepchaliście odpływ?

skwiera
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2010, 17:05

Post autor: skwiera » 17 sie 2010, 11:48

grze pisze:skwiera, jak przepchaliście odpływ?
Powiem szczerze, że nie widziałem tego. Autko zostawiłem u mechaniora rano a wieczorem go odebrałem.
Ale pamiętam, że mechanik mówił: jak go wprowadziłem na kanał i przepchałem otwór to woda chlupnęła. Coś około 1,5 l.
Czyli z tego można wnioskować, że robił to od spodu.
Ja walczyłem z tym od góry, ale nic to nie dało.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 17 sie 2010, 22:12

grze, odpływ znajdziesz na ścianie grodziowej, poniżej akumulatora, a dokładniej, zaraz pod przewodami klimy. To jest taka gumowa rurka, spłaszczona na końcu. Weź sobie kawałek drutu, zrób na jednym z jego końców haczyk, włóż go do tej rurki i wygrzeb z niego syf. Czasami pomaga, nawet samo rozchylenie tego spłaszczenia.

Jelly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 538
Rejestracja: 15 sty 2007, 10:09

Post autor: Jelly » 18 sie 2010, 10:38

IC69 pisze:grze, odpływ znajdziesz na ścianie grodziowej, poniżej akumulatora, a dokładniej, zaraz pod przewodami klimy. To jest taka gumowa rurka, spłaszczona na końcu. Weź sobie kawałek drutu, zrób na jednym z jego końców haczyk, włóż go do tej rurki i wygrzeb z niego syf. Czasami pomaga, nawet samo rozchylenie tego spłaszczenia.
A ja Wam powiem ze miałem podobna sytuacje w Chorwacji. Po całym dniu używania klimy na zakrętach wylewała mi sie na nogi woda poprzez kanały nadmuchowe. Też odchyliłem to spłaszczenie i sporo wody wyciekło, ale w sumie przypadkowo wyjąłem fragment rurki z dziubkiem i od roku jeżdżę bez tego i teraz nie dość ze nie ma żadnego problemu z gromadzącą się wodą to jeszcze latem widać po chwili postoju ile klima oddaje wody bo czasem leci prawie ciurkiem.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 18 sie 2010, 19:39

Ja wiem która to rurka :-) Tylko byłem ciekaw jaki patent macie na jej czyszczenie. U mnie to na szczęście nie jest zatkane ale jak wymieniałem nagrzewnicę bez rozszczelnienia klimy i miałem rozłączone kanały, to próbowałem zapobiegawczo przepchać tą turkę tak zwaną tytką (plastikową opaską zaciskową) od strony parownika i nie bardzo to szło - są tam jakieś zakręty i trytka nie chciała przechodzić. Spróbuję teraz tak, jak napisał Irek :mrgreen:

ksze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: ksze » 28 sie 2010, 10:34

Miałem taki sam problem.
Ściągnąłem z nawiewu rurkę odprowadzającą wodę, wyciągnąłem ją z przegrody pomiędzy kabiną a komorą silnika. Spłaszczoną końcówkę u mnie da się zdjąć z całości. Usunąłem bardzo ładny koreczek, nie wnikałem czego. Pozostały przewód przedmuchałem, też coś poleciało. Nałożyłem spłaszczoną końcówkę na przewód. Włożyłem do starannie do przegrody a drugi koniec do nadmuchu.

Teraz wszystko wporządku ;-)

michalmoz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 12 wrz 2010, 22:32
Lokalizacja: ŚWIDNICA

Post autor: michalmoz » 20 wrz 2010, 20:47

witam kolegów jestem tu nowy ale , jak narazie to na tym forum znajduje wszystko co potrzebuje , dzis od rana rozbierałem w środku tunel i inne części żeby wyciągnąć cały dywan , po jego zdemontowaniu byłem w szoku , z zewnątrz był w miarę suchy ale te szmaciane wygłuszenie całe mokre i śmierdzące - postanowiłem tego nie suszyc bo i tak będzie śmierdziało wiec wywaliłem to a wmontuje nowe "dorabiane wygłuszenie" a jutro spróbuje przepchać ta nieszczęsną rurkę ,

Mario26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mario26 » 01 sie 2013, 14:11

podłoncze sie pod ten temacik ,mianowicie u mnie sie urwał ten kruciec plastikowy z rurka wiec jest problem zeby to wymienic zapewne wiec dziure zakleiłem i wywierciłem nowa od dołu i wykombinowałem nowe podłonczenie na przewód moje pytanie i zagwostka po jakim czasie powinna pojawic sie woda bo teraz nie leci.

[ Dodano: 2013-08-01, 18:08 ]
Prosze o pomoc czy ktos ma pojecie o tym? zrobiłem a nie mam pojecia czy czegos nie sknociłem

[ Dodano: 2013-08-01, 20:26 ]
Obrazek

[ Dodano: 2013-08-02, 14:03 ]
ta rurka jest tylko na jakis czas tak załorzona chce sprawdzic cze działe ten odpływ na koncu jest butelka czekam az zacznie sie napełniac ale narazie nic
. POMOCY

[ Dodano: 2013-08-03, 07:08 ]
dobra udało sie opanowane a wiec tak te pomaranczowe to kołek do steropianu obciety z dwoch stron zeby ładnie w rog pasował potem silikonik przyklejenie dokrecenie srubami do obudowy i wywiercenie nowej dziurki przez przez kołek do obudowy, wczesniej oczywiscie zakleiłem stare urwane podejscie klejem na goraco Obrazek
a tu moja rurka zmodyfikowana Obrazek

[ Dodano: 2013-08-04, 12:13 ]
oczywiscie rurka została rozcieta przedłuzona i sklejona klejem do gumy

Awatar użytkownika
bozmek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1107
Rejestracja: 31 sie 2010, 10:20
Lokalizacja: RBI

Post autor: bozmek » 06 kwie 2016, 20:08

Witam U mnie nie kapie woda z tej rurki właśnie z osuszacza kapie a tam nie ma ktoś moze fotke z poliftowej deski jka tam sie dostac do tego spustu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga