Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all] Wyciszanie wnętrza

Awatar użytkownika
swieży
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 30 maja 2007, 12:03
Lokalizacja: Lublin

[all] Wyciszanie wnętrza

Post autor: swieży » 18 lis 2008, 15:10

Witam wszystkich!!
Mam taki ciekawy temat mianowicie wyciszenie wnętrza naszych Audiczek czy ktoś już z was próbował kombinować w tym temacie. Powiem szczerze że zainspirowała mnie A4 w której widać gołym okiem więcej okładzin zarówno w bagażniku jak i w drzwiach i tym podobne. Wypróbowałem w mojej 80 prosty eksperyment i położłem pod dywanik w bagażniku koc. Może to zabrzmi śmiesznie ale w moim przypadku efekt był bardzo pozytywny. Teraz jak będę miał chwilkę czasu zdejmę całą okładzinę z bagażnika i wyciszę nadkola i powiem wam czy warto to robić ale wydaje mi sie że będzie dużo mniej hałasu spod kół i amortyzatorów. Ciekawe czy nie da się wykorzystać tapicerki z A4 na klapę bagażnika itp, Piszcie
Pozdrawiam wszystkich maniaków!!

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 18 lis 2008, 15:16

Z tego co wiem to Audi 80 i tak jest świetnie wyciszone. Nie wiem jak u was, ale u mnie w drzwiach są wygłuszenia. Zresztą nawet jak na Diesla to jest w środku bardzo cicho. Jeździłem wcześniej Golfem II 1,6D i starszego passatem też 1,6D i zero porównania z Audi. W Audi jest po prostu cicho.

Myślę że dodatkowe wygłuszenie troszkę mija się z celem. Nie chodzi o to że nie przyniesie pozytywnego rezultatu, ale o to że niepotrzebnie obciąży dodatkowo auto.
Części samochodowe online - Motostacja

jacol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2008, 01:22

Post autor: jacol » 18 lis 2008, 21:27

Jeśli ktoś ma jakieś patenty to jednak fajnie by było gdyby je opisał. Po przekroczeniu 3tyś obr/min już nie jest tak cicho.

Awatar użytkownika
Gruszka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 521
Rejestracja: 27 cze 2007, 15:14
Lokalizacja: Kąpino

Post autor: Gruszka » 21 lis 2008, 11:32

W boczki drzwi można dodać dodatkowe wykładziny które można dokupic nawet na auto złomach <ok> <ok>
Audi 80 B4 sedan oceń :
- viewtopic.php?t=12597,
- http://www.youtube.com/watch?v=nFgyAfTGnzE
Szkolenie przewodników i tresura psów.
Masz problem ze swoim pupilem? dla mnie to nie problem 665-257-331 :-) certyfikat

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 21 lis 2008, 12:42

A ja planuje zrobić panowie coś innego. W boczkach są u nas wygłuszenia, ale nie ma folii która by oddzielała (izolowała) wnętrze auta od środowiska zewnętrznego. Dlatego podczas jazdy klamkami potrafi trochę wiać. Myślę również że po części jest to przyczyną mocnego parowania szyb w deszczowe dni. Zamierzam więc uszczelnić dokładnie wszystkie drzwi - w golfie zrobiłem to bardzo dokładnie i nic nie wiało.

Jeszcze nie wiem kiedy się za to zabiorę - robię to już 1,5 roku :-(
Części samochodowe online - Motostacja

garkotluk1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 09 mar 2008, 00:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garkotluk1 » 24 lis 2008, 16:47

Ja czytałem tu i uwdzie i na wiosne przymierzam sie do wiciszenia wnętrze kompleksowo , wyczytałem na innych forach ,ze dobrym materiałem do wycziszenia jest TAŚMA DEKARSKA którą mozna kupić w sklepach budowlanych np. Obi, itp. Nie jest to jakiś duży koszt a efekty podobno zadziwiające , owa taśma jest z jednej strony klejąca i stosuje sie ją jak Maty Bitumiczne , z tego co sie dowiadywałem dużo wrsztatów CA używa takich taśm .......
0000

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 24 lis 2008, 22:57

garkotluk1, a jak jest wagowo z tym, bo akurat nie orientuje się. Ciężkie to jest czy nie?
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 24 lis 2008, 23:07

W ciul ciężko to jest, szczególnie jeśli chcesz wygłuszyć tym auto.

Awatar użytkownika
Lucas_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2008, 20:10
Lokalizacja: świnoujście

Post autor: Lucas_k » 25 lis 2008, 00:46

Mozna wstawic mate wyguszajaca . W kazdym sklepie budowlanym to sie dostanie i duzo raczej nie kosztuje. Uzywa to sie przy wypelnianiu gipsowych scianek dzialowych . Efekt bardzo dobry . ;-) no i ciezkie nie jest . przypomina zwykla gabke..

garkotluk1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 09 mar 2008, 00:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garkotluk1 » 25 lis 2008, 01:54

no własnei niewiem jak z wagą tego mam nadzieje ze aż tak cięzkie to nie bedzie bo jak tak to nici z mojego planu...
0000

mmmarcin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2008, 13:09

Post autor: mmmarcin » 25 lis 2008, 16:46

żeby dobrze wytłumić wnętrze trzeba zacząć od drzwi - filozofia jest taka sama jak przy zabudowie car-audio. maty w drzwi+pasta+wzmocnienia otworów. samo takie wygłuszenie daje dużą różnicę
dalej można jechać z wygłuszeniem pod deską rozdzielczą (dużo dłubania, efekt niewielki) i z podłogą pod wykładzną (roboty mniej, efekt nie rzuca na kolana, ale ciszej)

ogólnie to porządne wygłuszenie drzwi daje dużo, jadąc na matach z marketu, robiąc samemu koszt zamyka się w 150zł/drzwi. podejrzewam , że jedna warstwa (tylko na blachę) by wystarczyła, ale waląc dwie ma się dobrą podstawę do zabudowy głośników.

ps na dwóch warstwach dochodzi po 5-7kilo/drzwi

Awatar użytkownika
beneq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 15 cze 2008, 17:03

Post autor: beneq » 25 lis 2008, 18:31

Ja zauwazylem, a raczej uslyszalem np: podczas jazdy w deszczu dzwiek rozchlapywanej wody dociera od spodu drzwi.. i naszedl mnie taki pomysl zeby zastosowac podwojne uszczelki tak jak w nowszych autach, jest to wykonalne?
Przy samym "dozbrajaniu" drzwi b. dobrego efektu raczej nie osiagniemy bo dzwieki i tak beda przedostawaly sie przez uszczelki.
www.kotly.eu - Technika grzewcza

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 25 lis 2008, 20:50

beneq, a wstawiając dodatkowe uszczelki nie zablokujesz tym samym otworów odprowadzających wodę z drzwi? z tymi progami w B4 moim zdaniem jest jakaś niedoróbka - nawet śnieg i błoto tam się dostają. miałem już różne auta ale nie spotkałem się jeszcze żeby napychało się np. śniegu między drzwi a progi :roll: tak samo woda stojąca na skrzynce bezpieczników
wracając do tematu wyciszania wnętrza, to jest to jednak bardzo ciche auto. wpychanie mat w drzwi i tym samym obciążanie ich o dodatkowe kilka kilogramów na pewno bardziej zaszkodzi zawiasom niż pomoże w podniesieniu komfortu podróżowania ...chyba, że ktoś myśli o wyciszaniu pod kątem rozbudowy CA :-)

Awatar użytkownika
gmitek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 11 mar 2008, 16:21
Lokalizacja: Sabaudia

Post autor: gmitek » 27 lis 2008, 21:35

ostatnio kiedy autko było malowane patrzyłem na te wyciszenia, u mnie chyba ktos przede mna cos kombinowal bo mam mate na drzwiach czarną i grubszą taką ok 1cm grubości nie znam sie na tym ale jest lekko miękka i sprężysta i nie wiem z czego jest zrobiona ale u wujka w b3 tego nie bylo jest tez folia i ori wyciszenie, a w autku jest duzo ciszej niz w b3 mojego wujka, mam to na wszystkich drzwiach w bagazniku nic nie ma ale cos bede musial sam zrobic, mysle ze to wyciszenie nie wazy zbyt duzo, tak mi sie przynajmniej wydaje bo nie odklejalem tego, moze macie jakies dobre pomysly na wiciszenie bagaznika ??
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=20369

Nawet najlepszy naleśnik może się roz*******ić

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 27 lis 2008, 21:58

gmitek pisze:moze macie jakies dobre pomysly na wiciszenie bagaznika ??
możesz zamontowac osłonę klapy bagażnika. w wersji USA coś takiego było seryjnie montowane. na forum też ktoś pokazywał coś takiego wyrzezane (w dziale warsztat o ile dobrze pamiętam).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga