Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AUDI 80 93r. 2.0E ABK+gaz]jakie spalanie na sekwencji?

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
Damian1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2007, 10:50
Lokalizacja: Rzeszów

[AUDI 80 93r. 2.0E ABK+gaz]jakie spalanie na sekwencji?

Post autor: Damian1982 » 14 paź 2007, 17:46

Witam wszystkich!
Posiadam od niedawna niunie i zdecydowalem sie na zalozenie sekwencji z wiadomych korzysci. Niestety zaraz po regulacji w trasie spalanie wyszlo w granicach 8,5l/100km. Troche pozniej spalanie wzroslo do 10l a teraz po ostatniej regulacji zaczela palic 11. Co jest grane w takim razie. Dodam ze jest to Stag-200. Gdy zakladalem powiedziano mi ze Stag-300 nie podejdzie tutaj bo auto nie bedzie na tym jezdzilo.Prosze o pomoc bo nie wiem co robic.I czy ktos zna jakiego dobrego gaziarza z okolic rzeszowa.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 14 paź 2007, 18:24

Damian1982 pisze:Dodam ze jest to Stag-200. Gdy zakladalem powiedziano mi ze Stag-300 nie podejdzie tutaj bo auto nie bedzie na tym jezdzilo
Jak jeździ na 200 to tym bardziej jeździłoby na 300 :-) . Znowu jakiś Zenek-bębenek gaz zakładał :-( . Wejdź na stronę www.ac.com.pl i tam masz całą dokumentację tego sterownika, opis regulacji i przykładowe mapy gazowe z różnych autek oraz opis jak je interpretować i co z nich wynika. Wg mojej wiedzy ABK na sekwencji w trasie powinien zmieścić się spokojnie w 9,5l gazu. Na początek podpiąłbym się do Vag-a sprawdził błędy, zrobił ewentualnie reset ECU i adaptację na benzynie, teraz sprawdził sondę i jeśli wszystko jest ok. to trzeba dusić gazownika o prawidłową regulację albo zmianę dysz wtryskiwaczy, bo źle ustawiony gaz może powodować modyfikację mapy benzynowej, a ponieważ LPG jest sterowane na podstawie danych z mapy benzyny to gaz też coraz bardziej jest rozjechany i tak w kółko.

Awatar użytkownika
Dugi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 01 sty 2007, 17:29
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Dugi » 14 paź 2007, 20:29

Ja mam Stag -300. Spalanie miasto 12l/ 100km
Audi - Vorsprung durch Technik

andlon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2007, 14:18
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: andlon » 14 paź 2007, 20:34

Moje spalanie na przełomie ostatnich 5 tys. km (w tym dwie trasy po ok 500 km, pozostała cześć głównie po 17km=12trasa+5miasta, dużo z klimą) wyglądało tak jak na obrazku. Tak, że w stosunku do moich osiągów :roll: to u Ciebie nie jest źle.
LPG głownie z Auchan.
Sprawdzanie na jednym tankowaniu jest obarczone dużym błędem z powodu rożnego ciśnienia tankowania na różnych stacjach.

Damian1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2007, 10:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Damian1982 » 15 paź 2007, 11:09

Danek pisze:
Damian1982 pisze:Dodam ze jest to Stag-200. Gdy zakladalem powiedziano mi ze Stag-300 nie podejdzie tutaj bo auto nie bedzie na tym jezdzilo
Jak jeździ na 200 to tym bardziej jeździłoby na 300 :-) . Znowu jakiś Zenek-bębenek gaz zakładał :-( . Wejdź na stronę www.ac.com.pl i tam masz całą dokumentację tego sterownika, opis regulacji i przykładowe mapy gazowe z różnych autek oraz opis jak je interpretować i co z nich wynika. Wg mojej wiedzy ABK na sekwencji w trasie powinien zmieścić się spokojnie w 9,5l gazu. Na początek podpiąłbym się do Vag-a sprawdził błędy, zrobił ewentualnie reset ECU i adaptację na benzynie, teraz sprawdził sondę i jeśli wszystko jest ok. to trzeba dusić gazownika o prawidłową regulację albo zmianę dysz wtryskiwaczy, bo źle ustawiony gaz może powodować modyfikację mapy benzynowej, a ponieważ LPG jest sterowane na podstawie danych z mapy benzyny to gaz też coraz bardziej jest rozjechany i tak w kółko.
A mam pytanie czy posiadasz zrzut na komputer dobrych ustawien do abk. Bo oprocz tego ze spalanie jest zawyzone to i auto dziwnie pracuje-tak jakby na sile szlo.Nie powiem bo powyzej setki naprawde ladnie sie zbiera ale na pierwszych trzech biegach ja mu spod a ono jakby na sile szlo.Sądze ze to wina ustawien bo na benzynie tego nie ma a poza tym gdy sprawdzalem spalanie na benzynie w trasie to wyszlo mi ponizej 7 wiec spalanie na sekwencji 11 jest stanowczo zbyt wysokim wynikiem.Z gory dziekuje za pomoc

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 15 paź 2007, 11:27

Damian1982 pisze:A mam pytanie czy posiadasz zrzut na komputer dobrych ustawien do abk.
Niestety nie ma czegoś takiego jak ustawienia dla ABK. Każdy silnik i instalacja jest inna. Wystarczy, że w innym autku będą dysze o 1mm mniejsze lub większe i już poprawna mapa gazowa będzie inna. Musisz niestety dokonać ponownej kalibracji instalacji i zmodyfikować jej ustawienia na podstawie zebranej od nowa mapy benzynowej. To nie jest tak, że jak wpiszesz mapę z innego ABK to wszystko będzie śmigać jak trzeba. Przeciwnie, bardzo często jest jeszcze gorzej. Może być tak, że Twój reduktor nie trzyma ciśnienia i stąd wzrost spalania. Przykro mi ale na odległość nie da się tak jednoznacznie określić co tam jest nie teges. Może zrób zrzuty ekranów z softu i napisz do techników z AC z pytaniem co może być nie tak i prośbą o poradę, albo polecenie jakiegoś najbliższego warsztatu autoryzowanego przez AC celem naprawienia tego problemu. Pisząc do nich musisz dokładnie podać typ wtryskiwaczy gazowych i rozmiar dysz, typ reduktora itd itp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga