Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.8 V6 AAH LPG] Kłopoty z obrotami

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
PIGMEJ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:26
Lokalizacja: Zawiercie

[80 B4 2.8 V6 AAH LPG] Kłopoty z obrotami

Post autor: PIGMEJ » 27 kwie 2008, 01:53

Witam mam mały problem a mianowicie, podczas odpalania na benzynie auto nie utrzymuje obrotów, stało sie tak po regulacji LPG, czy teraz jak ustawie obroty na benzynie to będzie okej. a do tego podczas jazdy na LPG czasem dzieje się tak jakby nie podawało paliwa a potem czasem słychac lekki strzał jak można by to zlikwidowac?
AUDI 2,8 V6 fajne jest

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 28 kwie 2008, 08:31

Po pierwsze napisz jaki typ masz instalacji, po drugie nie odpala sie zimnego silnika na LPG. Masz u siebie ECU które reguluje wolne obroty na PB i LPG, sprawdx jak sie zachowuje silnik na PB czy trzyma obroty na zimnym i ciepłym silniku.

szaaleniec
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 03 wrz 2007, 10:25
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: szaaleniec » 28 kwie 2008, 11:17

Witam.
Jeśli po przełączeniu na LPG masz zaniki mocy(wrażenie braku paliwa) to sprawdź czy masz dokładnie odpowietrzony układ chłodzenia. Jeśli układ nie jest dobrze odpowietrzony lub brakuje w nim wody (płynu) objawia się to szronem na parowniku. W efekcie zamarzania czasem tylko chwilowego przycina się zawór gazu co sprawia owe zaniki mocy. Kiedy stwierdzisz, że z chłodzeniem wszystko ok pojedź zmienić filtr gazu, może być zabrudzony i się przytykać. Opis Twoich przypadłości samochodowych skłaniałby mnie jeszcze do podjechania do innego mechanika. Wygląda na to, że koleś który ustawiał ten gaz mocno ograniczył emisję CO2 zubożył ilość gazu i chyba walną się w parametrach ustawienia benzyny(ale to już tylko moje domysły, oczywiście mogę się mylić i przyczyna leży gdzie indziej np w świecach zapłonowych). Pozdrawiam Egon
samochód jest jak kobieta wymaga czułości dopieszczania no i twardej ręki ;)

amon

Post autor: amon » 01 maja 2008, 12:52

mogą być siece kable ja mam gaz 1generacji i mi jak szczeli to ludzie padaja na chodnikach i ja zbieram resztki kolektora ssącego a po wymianie kabli i świec koszt ok 200zł pale go tylko na gazie i jest malina

talka06
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 29 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: okolice Nysy

Post autor: talka06 » 01 maja 2008, 22:09

trzeba isc do autoryzowanego serwisu i tak jak mi powiedziano wina gaznika po jego wymianie pojecha;lem na ustawienie gaznika do mechanika ustwil mi benzyne a pozniej do stacji lpg i tam mi ustawili i jest spoko

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga