Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8S SF] Montaż LPG

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
tomekB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:09
Lokalizacja: Żywiec

[80 B3 1.8S SF] Montaż LPG

Post autor: tomekB3 » 22 cze 2007, 23:20

Nadszedł moment, w którym zdecydowałem się założyć gaz. Czy ktoś z użytkowników LPG "na gaźniku" może się podzielić doświadczeniami? Jaki mikser? Z czym problemy? Jaki zbiornik i gdzie? Co z tzw. "strzałami?". Czy muszę zmieniać olej (teraz mam półsyntetyk Mobil1)?
A może jednak nie warto instalować LPG? Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 cze 2007, 00:09 przez tomekB3, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Łukasz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2006, 19:53

Post autor: Łukasz » 23 cze 2007, 17:31

witam, mam taki sam silnik i przejechałem na gazie jakieś 20 tys, z początku miałem troszke problemów z instalacją problemem był mikser gazu na każdym zwężkowym mikserze auto dławiło się na benzynie po zamontowaniu miksera rurkowego silnik w końcu zaczął pracować normalnie, wyremontowałem układ zapłonowy (wymieniłem świece, kable, kopułke i palec rozdzielacza), ustawiłem zapłon i instalacja lpg, nie mam żadnych proglemów z eksploatacją, żadnych strzałów w kolektor czy w gażnik, spalanie średnio wynosi 11-13 l. olej mobil 1 pólsyntetyk, butle mam taką jak w koło (bardziej płaska podłoga bagażnika), czy warto montować lpg? myśle że tak. pozdrawiam :-D

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 23 cze 2007, 18:03

witam ziomka z Żywca ;-), mogę ci polecić warsztat jakbyś chciał... pojedź sobie na stolarską 3 tam są goście oblatani to cię namówią na montaż ;-) mi pomontowali do mojego gnoja... ekspresem to zrobili, widać że wiedzą co robią, do B4 zamontowali mi butlę w koło 62 l bo sie zmieściła, nie wiem jak jest w b3
do gaźnika to ci tanią instalkę zaproponują na pewno, bez elektroniki... poczytaj sobie coś o blosie, bo może się ci coś takiego nada...

najważniejsze do gazu to żebyś miał układ zapłonowy sprawny i utrwardzane gniazda zaworowe bo inaczej długo nie pojeździsz...

koszty? sto km za 20 zł na przeciwko 35-40 zł na benzynie, zwrot kosztów instalacji po około 10 tys. km, zależy ile jeździsz, jak mało jeździsz to sie nie opłaca... ja dałem za instalkę u nich tam 1,9 tys, ale wziąłem LandiRenzo (2 generacja) i tą butlę porządną, do gaźnika to na pewno będzie sporo tańsza instalacja i pewnie sie zwróci wcześniej

tomekB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:09
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tomekB3 » 23 cze 2007, 18:42

Byłem w tym zakładzie, który poleca "Skuciok" - okazuje się, że pracuje tam znajomy.
Za instalację powiedział 1,3 tys. Zastanawia mnie tylko, dlaczego gdy zapytałem o rodzaj miksera jaki zamontują odpowiedział, że bez miksera?? Może źle zrozumiałem (mam nadzieję, że nie zamontują mi jakiejś rurki...)? Dziękuję koledzy za wszystkie informacje, sprawdzę dokładnie cały układ zapłonowy.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
krzysiek11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 256
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:52
Lokalizacja: Wejherowo/Kartuzy

Post autor: krzysiek11 » 23 cze 2007, 19:31

w poprzednim audi miałem gażnik i instalacje LPG podciśnieniową LOWATO i byłem bardzo zadowolony polecam
jeżdziłem dwa lata i nigdy z gazem niemiałem problemów

oscyp33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2007, 22:42

Post autor: oscyp33 » 06 wrz 2007, 23:13

mam pytanie mam audi na gaz 80 b4 z 1994 gdy go opalam na chwile sie dławi jak by chodzi nie równo martwi mnie to jak mogę to zmienić

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 07 wrz 2007, 09:13

tomekB3 pisze:Za instalację powiedział 1,3 tys. Zastanawia mnie tylko, dlaczego gdy zapytałem o rodzaj miksera jaki zamontują odpowiedział, że bez miksera?? Może źle zrozumiałem (mam nadzieję, że nie zamontują mi jakiejś rurki...)?
Średnica wewnętrzna miksera ( palnikowy) nie może być większa niż 35mm optymalnie 34mm nie ma wtedy dławienia na benzynce .
AUDI SPORT

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 07 wrz 2007, 09:28

Witam u mnie w domu 2 audi jest właśnie 1.8 SF na gazie przejechał około 150 tyś aktualny przebieg 341 tyś sprawuje sie bez zarzutu zimą odpala na gazie bez problemu spalanie na mieście okolo 10-11 l gazu jak na tak starą instalacje to super. Jedyne naprawy to wym przepon w parowniku i wym uszczelniaczy na zaworach

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 07 wrz 2007, 13:49

oscyp33 pisze:mam pytanie mam audi na gaz 80 b4 z 1994 gdy go opalam na chwile sie dławi jak by chodzi nie równo martwi mnie to jak mogę to zmienić
Na jakim paliwie się dławi? Na benie czy gazie? Jak na gazie, a jest zimny to podejrzewam, że potrzebna lekka korekcja regulacji instalki, a jak na benie, to prawdopodobnie mapa wtrysku rozjechana. Zrób reset ECU, adaptację na benie i wtedy sprawdź jak się zachowuje. Oczywiście wszystko na benie, bez przełączania na gaz. Jeśli problem zniknie to na 99% mapa i trzeba ustawić odpowiednio emulację sondy lambda w kompie LPG/emulatorze sondy.

Awatar użytkownika
kilerek 23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2007, 16:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kilerek 23 » 07 wrz 2007, 20:17

ja mam SF na gazie i chodzi ok żadnych problemów mikser mam tylko z landi renzo i o żadnych strzałach niema mowy a przerabiać sie napewno opłaca hehe:)
kilerek

oscyp33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2007, 22:42

Post autor: oscyp33 » 09 wrz 2007, 14:40

dławi sie przy rozruchu na benzynie instalacja jest nowa ma 1600 km przejechane jest to sekwencyjny wtrysk czy to możliwe że już sie zepsuło

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 09 wrz 2007, 16:49

Oscyp33, może tak być, że źle zestrojona instalacja lub źle dobrane wtryskiwacze spowodowały zmodyfikowanie mapy wtrysku benzyny. Instalacja sekwencyjnego wtrysku steruje gazem na podstawie danych z ECU, ale ECU zbiera rzeczywiste dane z czujników i sondy w trakcie pracy na LPG nie wiedząc, że silnik jest zasilany innym paliwem i jeśli np. stwierdzi, że mieszanka jest za uboga to próbuje ją wzbogacać. Niestety przy źle zestrojonej instalacji LPG wzbogacanie może nie przynieść pozytywnych rezultatów i ECU dalej usiłuje wzbogacić mieszankę, a to w końcu prowadzi do problemów na benzynie. Może też być tak, że jednak coś się dzieje niedobrego z samą instalacją (np. wtryskiwacze się przycinają). Naprawdę trudno jest cokolwiek konkretnego napisać w tej chwili, za mało danych. Szczególnie, że to sekwencja. Robiłeś reset, tak jak pisałem? Jeśli tak to czy pomogło?
PS. I proszę Cię, zwracaj uwagę na interpunkcję. Wtedy o wiele łatwiej się czyta posty i szybciej można je zrozumieć.

Szymon Ignaczak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2007, 09:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szymon Ignaczak » 29 wrz 2007, 05:46

Siemasz! Posiadam identyczny typ silnika, instalacja założona niedawno, żadnych problemów, jak na razie nie zauważyłem. Gość, który mi montował instalację pozytywnie wypowiadał się o LPG dla tego silnika. Jeśli Twój motorek jest jeszcze żwawy, to montaż instalacji zapewne się opłaci. Mój koszt także 1300 pln.
---old school---

Awatar użytkownika
kilerek 23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2007, 16:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kilerek 23 » 29 wrz 2007, 10:35

ja też mam ten sam motor i na gazie jeżdze 2 lata a w tym czasie zero problemu z gazem, i mam nadzieje że bedzie tak dalej... pozdrawiam...:)
kilerek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga