Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] Zamarznięty amortyzator

czapa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 22 cze 2007, 13:47
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: czapa » 21 gru 2009, 00:08

panowie czym się różnią: BILSTEIN B4-gaz amortyzator przód zawieszenie standardowe od BILSTEIN B4-gaz amortyzator przód dla pojazdów z zawieszeniem sportowym i jakie lepiej brać? i czy w intercars ceny za poduszki z łożyskami do amorków i łączniki stabilizatorów są za jedną czy komplet (czyli 2 sztuki) wiem że prościej było by zadzwonić ale od 6 jestem poza domem i wracam kolo 20 wiec nie mam kiedy tego zrobić a jutro mam zamiar te części zamówić żeby w okresie między świątecznym to zrobić :roll:

i czy ktoś miał kiedyś do czynienia z tym sklepem

Awatar użytkownika
Pablo_SC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 29 mar 2008, 20:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Pablo_SC » 21 gru 2009, 08:34

Ceny są za sztukę, chyba że pisze inaczej. Poduszka+łożysko to się nazywa u nich "górne mocowanie amortyzatora", bo samo łożysko też można kupić. Zresztą jest napisane co wchodzi w skład zestawu, a poza najczęściej jest fota. Sklep polecam, najlepszy wybór. Nie wiem jak ceny, bo mam tam kolegę i mi daje pokaźny rabacik :mrgreen: ale normalnie też są OK (w sklepie taniej niż na stronie).

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 21 gru 2009, 18:29

Niektórzy piszą że wam amorki zamarzają hmm ja np 2 lata temu wymieniałem amortyzatory oryginalne Audi bo już nie trzymały dobrze. Wybór padł na Kayaby ale kupione w intercarsie więc pewnym sklepie. Od 2 lat nigdy mi nic nie zamarzło i przechodzę badania ze sprawnością amortyzatorów około 84% jeżdżąc ciągle po dziurach prawie. Nigdy mi nie zamarzły a myłem nie raz samochód i podwozie w mrozy żeby wypłukać piasek ze sprężyn jak u siebie pod domem i na myjni. Wydaje mi się że te wasze kayaby to jakaś podróba. Znowu w warsztacie montowaliśmy dla ciągników i naczep (tirów) tylko i wyłącznie na monroe i nigdy nikt nie miał z nimi problemów. Widziałem nie raz całe zżarte w rdzy można było odłamywać blachę górną a amory trzymały to coś daje do myślenia ;-)

Awatar użytkownika
Pablo_SC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 29 mar 2008, 20:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Pablo_SC » 21 gru 2009, 19:12

Ja nigdy nie wymieniałem jeszcze amorów, auto mam 6 rok i nawet nie wiem co tam jest, na przeglądach się dopytywałem i gość mówił że to jeszcze są oryginały i że co fabryczne to się trzyma, a co wymienisz to będzie się sypać. Co roku miały chyba ponad 70 (przednie), tylne minimalnie mniej i mówił że jest OK i żeby nie ruszać, no ale w tą zimę zamarzł jeden to trzeba je wymienić w końcu. To i sprężyny to jedyna rzecz z zawiesiny, której jeszcze nie robiłem, resztę to już po 2 razy trzeba było. Za miesiąc fura będzie pełnoletnia i ma naśmigane ponad 300 tyś, z czego prawie 150k po śląskich, na maxa dziurawych drogach. Nie chce mi się trochę wierzyć w te oryginały, jak wymienię to wyczyszczę i spróbuje rozszyfrować co to tam siedziało. Ja również kupiłem w IC, jednak Sachsy, do tego osłony i odboje Sachs i poduszki Lemforder (jednak :-> ). Zobaczymy co to będzie :roll:

czapa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 22 cze 2007, 13:47
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: czapa » 21 gru 2009, 22:55

u mnie też mogą siedzieć jeszcze orginalne amorki bo ja ich jeszcze nie ruszałem, ja kupiłem amorki BILSTEIN B4-gaz, odboje i osłony też BILSTEIN, natomiast poduszki FEBI oraz końcówki stabilizatorów LEMFOERDER trochę mnie to wyniosło ale cóż niunie cza rozpieszczać

grabo14
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2009, 08:19
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: grabo14 » 21 gru 2009, 23:54

Ludziska!!!!!!!!!!!!!!!!!Pusciły amortyzatory
Jak podniosłem i spsikałem porządnie odmrzżaczem,to puściły
dzieki za wsparcie :-)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2009, 18:24 przez grabo14, łącznie zmieniany 1 raz.

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 22 gru 2009, 17:40

grabo14 pisze:Ludziska!!!!!!!!!!!!!!!!!Pusciły amortyzatory
to fajnie wszystkich nas cieszy że już troszkę mrozy zelżały ale kolego spokojnie. To oby temp już nie spadała poniżej -10C :-D
Ostatnio zmieniony 22 gru 2009, 18:27 przez ysiul, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
scott
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 27 wrz 2009, 11:15
Lokalizacja: KROSNO

Post autor: scott » 22 gru 2009, 18:07

grabo14 pisze:Ludziska!!!!!!!!!!!!!!!!!Pusciły amortyzatory
Jak podniosłem i spsikałem porządnie odmrzżaczem,to puściły
dzieki za wsparcie :-)
rzeczywiście masz się z czego cieszyć. skoro zamarzły tzn. że i tak są do wyrzucenia.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2009, 18:24 przez scott, łącznie zmieniany 1 raz.

koper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2009, 15:56

Post autor: koper » 23 gru 2009, 17:03

Witam :-)
ja od nie dawna jestem użytkownikiem B3 i miałem ten sam problem w przednim prawym amorze. Straszne uczucie więcej jak 60km/h nie ma jazdy. Więc odrazu kupiłem nowe wg sprzedawcy super (nazwy niepamietam ale szwedzkie) bo czekać do wiosny nie mam sensu.
Na tym nie warto oszczedzać bo potem może to duzo kosztować :-|
pozdr

Awatar użytkownika
wampir1988
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 903
Rejestracja: 20 gru 2009, 22:59
Lokalizacja: okolice Oświęcimia

Post autor: wampir1988 » 27 gru 2009, 15:49

Jak już wcześniej pisałem moje amorki z przodu przy tych mrozach kompletnie przestały trzymać i autko się bujało mrozu teraz już nie ma takiego strasznego to amory znowu trzymają. <rotfl> już są do wymiany noo ale jeszcze jakieś kilka dni muszą tam siedzieć i pracować :mrgreen:

Awatar użytkownika
percevalle
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 768
Rejestracja: 31 mar 2009, 13:51
Lokalizacja: zamość/lubelskie

Post autor: percevalle » 27 gru 2009, 23:16

wampir1988 pisze:Jak już wcześniej pisałem moje amorki z przodu przy tych mrozach kompletnie przestały trzymać i autko się bujało mrozu teraz już nie ma takiego strasznego to amory znowu trzymają
Dziwna sprawa, wygląda na to ze w czasie mrozów zupełnie spada skuteczność amorków. Właśnie obserwuje coś bardzo podobnego: bujałem przodem i samochód skakał jak piłka, co wyglądało dość dramatycznie. Teraz w czasie odwilży wszystko trzyma jak trzeba :-?
Już nie wiem co o tym myśleć, czyżby wymiana?

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 28 gru 2009, 08:47

Koledzy podjedźcie na jakąś stacje diagnostyczną niech zobaczą skuteczność amorków koszt 20zł a będzie wiadomo czy do czegoś się jeszcze nadają

Awatar użytkownika
Satar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 29 paź 2008, 14:00
Lokalizacja: DLW

Post autor: Satar » 28 gru 2009, 09:52

percevalle, -amorki są (w większości) olejowe. To zrozumiałe. Silnikowi na zimno też gorzej.

A co do rady kolegi ysiul-a dodam, że przed wjazdem na bieżnię wymieńcie osłony i odboje. Wtedy żaden mróz nie będzie straszny. Chyba, że umyjecie auto w mróz :mrgreen:

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 28 gru 2009, 12:26

Satar pisze:że umyjecie auto w mróz :mrgreen:
wiem do czego pijesz :-P sorki za OT

Awatar użytkownika
wampir1988
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 903
Rejestracja: 20 gru 2009, 22:59
Lokalizacja: okolice Oświęcimia

Post autor: wampir1988 » 30 gru 2009, 16:21


Koledzy podjedźcie na jakąś stacje diagnostyczną niech zobaczą skuteczność amorków koszt 20zł a będzie wiadomo czy do czegoś się jeszcze nadają
poczekam do przeglądu bo już w styczniu się kończy więc nie ma co dodatkowo 20 zł wydawać a po przeglądzie obowiązkowa wymiana

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga