Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 B3 1.8S Kutno!

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
Awatar użytkownika
MICHU125p
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:26
Lokalizacja: Kutno

Audi 80 B3 1.8S Kutno!

Post autor: MICHU125p » 05 paź 2015, 00:13

Witam wszystkich forumowiczów!
Moja historia z Audi 80 rozpoczęła się już w dzieciństwie. Mój tata w latach 90-tych kupił pierwsze Audi 80 B3. Niestety nie mam informacji z którego ono było roku... Ze zdjęcia wyczytałem, że było z takim samym silnikiem jak moje ;-) (Na zdjęciu ja z siostrą)

Obrazek

Niedługo po tacie takie samo kupił sobie mój dziadek.

Obrazek

Teraz przyszedł czas na mnie :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

Swoje własne Audi kupiłem dokładnie 7 lipca 2015 w Józefowie pod Warszawą. Facet od którego je odkupiłem jeździł nim 8 lat. Był pierwszym właścicielem w Polsce. Audi 80 B3 wyprodukowane w 1991 roku (data pierwszej rejestracji 02.12.1991). 90-cio konny silnik 1.8S. Auto posiada w 98% oryginalny lakier! Cała karoseria przemierzona miernikiem grubości powłoki lakierniczej. 98% ponieważ jest mała "owiewka" u dołu tylnego błotnika. Zapewne była jakaś przycierka. Przebieg na dzień dzisiejszy 255 700km. W Audi od dnia zakupu przeprowadziłem kilka zabiegów kosmetycznych. Lakier był bardzo matowy... Wyczyściłem je dwukrotnie pastą lekkościerną, a następnie nałożyłem wosk firmy Meguiar's i zrobiło się lusterko ;-) Założyłem tylne lampy od Avant-a, czarną blendę, przyciemniłem delikatnie przednie kierunkowskazy. Naprawiłem włącznik ogrzewania tylnej szyby, włącznik oświetlenia bagażnika, wymieniłem wszystkie spalone żarówki podświetlenia licznika oraz pokręteł. W jednym z kutnowskich sklepów z elektroniką "dorwałem" paski LED świecące w dokładnie takim samym kolorze co licznik. Zrobiłem sobie oświetlenie na nogi włączające się gdy otwierają się drzwi oraz delikatne podświetlenie schowka-pułki pod popielniczką włączające się razem z postojówkami. Efekt przerósł moje oczekiwania, kolorystyka jest idealna ;-)

Obrazek

Wymieniłem wszystkie 120 śrub w felgach. Poprzednie były czarne i wyglądały okropnie... Pojechałem do sklepu metalowego z jedną z nich. Sprzedawca zaśpiewał mi 50 groszy za sztukę! Na szczęście znajomy polecił mi inny sklep gdzie kupiłem na wagę ocynkowane i zapłaciłem 40zł mniej :-P Opłacało się ^^ W międzyczasie pomalowałem zaciski hamulcowe na srebrno.

Obrazek

Wewnątrz dopracowałem jeszcze system audio. Ktoś założył 8 głośników- 4 basowe 2 szerokopasmowe i 2 wysokotonowe ale wszystkie podpiął pod jeden kanał... Przerobiłem całą instalacje na przód tył i stereo i mimo braku wzmacniacza wszystko gra na prawdę przyjemnie :lol: Z mechanicznych rzeczy nie musiałem robić nic, poprzedni właściciel zadbał o wszystko. Jedyną rzecz którą naprawiłem to szalejący wskaźnik paliwa... Styki na pływaku w baku okazały się zaśniedziałe. Wystarczyło przeczyścić :-) Czeka mnie w najbliższym czasie wymiana łożysk przednich i gumy na przegubie która jest w opłakanym stanie...
Oto film mojego autorstwa przedstawiający moje Audi :)

Kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/misiekkutno95

Tak jak wspomniałem jestem ogromny fanem motoryzacji. Posiadamy z tatą kilka samochodów. Jest to forum Audi więc jedynie wspomnę o naszym Fiacie 125p z 1979 roku w kolorze Blue Chagall. Jest to jedyny w Polsce tak zachowany Fiat w lakierze L70 występującym tylko w 1978 i 1979 roku. Na zdjęciu także nasz Fiat 126p z 1987 roku (wersja eksportowa)

Obrazek
Obrazek

Może zainteresuje Was także taty obecne Audi A6 C5 z 2004 roku z przebiegiem 42 tyś km :) Niestety nie dysponuje aktualnie żadnym zdjęciem tego auta... Wrzucę coś w przyszłym tygodniu jak będę miał dostęp do drugiego komputera. Wrzucę też wtedy zdjęcia z ogłoszenia, żebyście zobaczyli w jakim stanie kupiłem swoje bordowe cudo :-)

To już chyba wszystko czym chciałem się z Wami podzielić ;-) Piszcie, komentujcie ponieważ bardzo jestem ciekawy jak wypadam na tle innych samochodów (tych seryjnych rzecz jasna) z tego forum :-) Temat oczywiście będę odświeżał dodając posty z każdej nowej modyfikacji. W planach mam założenie spoilera na tylną klapę. W grę wchodzi jedynie taki: (gdyby ktoś taki miał na sprzedaż to pisać ;-) )

Obrazek

Jeszcze jedno zdjęcie z miejsca pracy. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! ;-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 lut 2017, 03:20 przez MICHU125p, łącznie zmieniany 3 razy.

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 05 paź 2015, 09:06

Nieźle, nieźle. Z tego tematu aż bije ta pasja <ok>
Fiat kozacki, film klimatyczny. Aktualnie też w P-niu przebywam, możemy jakiegoś spota skręcic ;-)

Awatar użytkownika
MICHU125p
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:26
Lokalizacja: Kutno

Post autor: MICHU125p » 05 paź 2015, 14:15

Zapraszam na mój kanał na YT. Jest tam kilka filmów ukazujących moje pojazdy m. in. jest tam filmik o moim byłym Fiacie 125p z 1979 jak i o obecnym Blue Chagall. Jest tam też filmik o Golfie, który był moim pierwszym prywatnym samochodem :-) On również przykówał uwagę przechodniów jak i innych kierowców ze względu na swój stan :)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 05 paź 2015, 14:27

MICHU125p, co tu dużo pisać <bravo>
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 05 paź 2015, 17:24

Ładna sztuka. Życzę bezawaryjności.

Podasz mi wymiary tych śrubek. Bo mam takie same felgi jak ty tyle że bez śrubek, ponieważ u mnie plastikowe imitacje zostały usunięte do piaskowania felg. A opony masz 195/60 ??

Awatar użytkownika
MICHU125p
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:26
Lokalizacja: Kutno

Post autor: MICHU125p » 07 paź 2015, 14:50

Wino pisze:Ładna sztuka. Życzę bezawaryjności.

Podasz mi wymiary tych śrubek. Bo mam takie same felgi jak ty tyle że bez śrubek, ponieważ u mnie plastikowe imitacje zostały usunięte do piaskowania felg. A opony masz 195/60 ??
Opony mam 185/65 a co do śrubek to są to imbusy 4 lub 6 o długości gwintu nie przekraczającej 1.5cm Jeśli piaskowanie uszkodziło gwint to polecam od razu kupić sylikon bezbarwny. Moje nie były piaskowane ale juz raz ktoś śrubki wymieniał i pozrywał 70% gwintów...

[ Dodano: 2015-10-05, 20:21 ]
Roman_S, Bardzo chętnie :)

[ Dodano: 2015-10-07, 14:50 ]
Tak jak obiecałem. Zdjęcia z ogłoszenia i treść :) (Teraz mi się przypomniało, że zapomniałem wspomnieć o zderzaku którego skompletowanie zajęło mi tydzień jeżdżenia po szrotach... Niby dużo tych aut, ale znaleźć tą długą kratkę w całości... Masakra... O tej małej co jest przy uchu holowniczym nie wspomnę...)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3094
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 07 paź 2015, 17:24

Piękną masz ta audicę, jedynie wymieniłbym kierunki na pomarańczowe i wypolerował ranty w tych felgach tak jak było orginalnie :)

Co do spoilera to mam taki, dla mnie pasuje do B3ki podobnie jak ten z 16V aluminiowy.

Co do pozostałych zabytków to też bardzo ładne szkoda że 125p nie z pierwszych roczników <ok>

Dbaj o auto bo bardzo ładny egzemplarz

Awatar użytkownika
MICHU125p
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:26
Lokalizacja: Kutno

Post autor: MICHU125p » 07 paź 2015, 20:47

Powaznie ranty w tych felgach były polerowane? :O Co do kierunkowskazów to te dymione wydaja mi sie bardziej pasowac do całości a zwłaszcza do tych lamp z czarną wkładką. Wszystko ładnie, estetycznie sie zgrywa :)

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3094
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 07 paź 2015, 21:17

MICHU125p pisze:Powaznie ranty w tych felgach były polerowane?
Tak, tak samo jak była wersja z ciemnym środkiem, z tego co zauważyłem to są z polerowanym ( dokładniej to chyba niklowane bo widac jak nieraz nikiel odpada) jak i malowanym rantem. I są dwie wersje offsetu - 45 i 35

Awatar użytkownika
MICHU125p
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:26
Lokalizacja: Kutno

Post autor: MICHU125p » 07 paź 2015, 21:21

Kuurcze teraz to sie napaliłem na spolerowanie tych rantów... Główny problem jaki zaistniał jest taki, że nigdy czegoś takiego nie robiłem... Nie chcialbym zniszczyć tych felg... :(

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3094
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 07 paź 2015, 21:48

A taki spoiler masz na olx wystawiony -poszukaj żeby nie było że robię komuś reklamę <ok>

Awatar użytkownika
MICHU125p
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:26
Lokalizacja: Kutno

Dawno mnie nie było

Post autor: MICHU125p » 05 lis 2015, 12:09

Dawno mnie tutaj nie było :) Dzięki użytkownikowi "Fahren" już niedługo pod maskę zawita brakująca listwa. Dostałem cynk, pojechałem i za całe 5zł jest moja :). Była co prawda popękana ale dało się ją bez problemu skleić :)

Obrazek

Jutro o 13 Audi wjeżdża na warsztat! Misja- wymiana prawej osłony przegubu i łożyska :)

Obrazek

W weekend przyszły kołpaki które kupiłem na OLX za całe 70zł. Nie zastanawiając sie długo zmieniłem już koła na zimowe. Śniegi już mi nie straszne :)

Obrazek

Tyle z nowości. Korzystając z okazji cyknąłem kilka fotek na szybko Audi taty i tu należy sie sprostowanie... Ono ma przejechane 52tyś km a nie tak jak myślałem do tej pory 42... I tak uważam, że jest to niesamowicie niski przebieg jak na 11-letnie autko :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W sobotę pochwalę się przebiegiem prac naprawczych i ich wynikiem. Ogólnie mam straszny problem z weryfikacją które łożysko wyje... Stawiam na prawe.. Jak będzie możliwość to wyczepię przegub tak, abym mógł zakręcić kołem i żeby obracało się tylko ono... Może sie uda ^^
Pozdrowionka ;)

[ Dodano: 2015-11-05, 12:09 ]
Jest i ona! Wymarzoną lotką już zajął się mój zaprzyjaźniony lakiernik <piwo> Może jeszcze w tym miesiącu trafi na tylną klapę mojej "osiemdziesiątki" :lol:

Obrazek

Kilka słów komentarza co do przebiegu prac wymiany łożyska i gumy na przegubie. Cała operacja przebiegła bez większych komplikacji. Niestety wymiana prawego łożyska na niewiele się zdała... Wewnątrz samochodu przy prędkości 70-80km/h jest nadal bardzo głośno. Okazuję się, że wymienić trzeba także drugie- lewe łożysko... :-/

Awatar użytkownika
Lukas624
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 219
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:40
Lokalizacja: Konarzew/Krotoszyn

Post autor: Lukas624 » 22 lis 2015, 14:51

Spoiler na plus, przy B3 ten wyglada elegancko <ok>
Moje LaSSerowe Toczydło :-D

JEST: Simson SCHWALBE '85 :-D
JEST: Audi 80 B4 2.0 ABK '12/92 :mrgreen:
JEST: Audi 80 B4 1.9 TDI '10/93 (ojca)

*WAUZZZ8CZPA0165124

Awatar użytkownika
dragodee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:21
Lokalizacja: Janów Lubelski(LJA)
Kontakt:

Post autor: dragodee » 22 lis 2015, 23:31

Ciekawie się zapowiada Twój temat, po filmiku widać że audi to nie tylko samochód-ale pasja do motoryzacji którą dzielisz z ojcem, to się ceni.
Spojler jak najbardziej na tak :)
Czekam na dalsze postępy w ogarnięciu auta jak i na modyfikacje, oczywiście te w dobrym kierunku :mrgreen:

Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
MICHU125p
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:26
Lokalizacja: Kutno

odświeżam

Post autor: MICHU125p » 16 gru 2015, 00:24

Daawno mnie tutaj nie było... Pora na kilka słów co się działo przez ostatni miesiąc, a troszkę się działo ^^. Przede wszystkim wymieniłem łożysko przednie z lewej strony i teraz jadąc 70-80km/h słychać tylko szumek powietrza [W KOŃCU! :mrgreen: ] Łożyska w takim stanie ja jeszcze nie widziałem :P Na obu bieżniach były wżery na głębokość około 0,5mm! To musiało buczeć :) Wymieniłem także olej, facet w warsztacie polecał mi bardzo jakiś specjalny olej do silników z instalacją gazową... Słyszeliście coś o tym? Bo ja spotkałem się z takowym olejem po raz pierwszy i mimo, że ów Pan bardzo nalegał "nie wiedzieć czemu" postanowiłem zalać silnik tym samym olejem który był wcześniej (Lotos 15w-40). Po powrocie do domu wymieniłem oba paski klinowe (alternatora-pompy wody oraz wspomagania) W święta może uda mi się wrzucić zdjęcia zdjętych pasków (dwu milimetrowe przerwy między ząbkami :D) Dzięki użytkownikowi Roman_S mój wskaźnik temperatury ożył! W końcu "coś" pokazuje :D. Naprawa wskaźnika polegała na zlutowaniu przewodów przy wtyczce i wymianie samego (szarego) czujnika. Spodziewałem się rozlewu płynu chłodzącego, a tu niespodzianka! Audi nie uroniło nawet kropelki :)
Cały czas czekam na wieści od mojego lakiernika odnośnie spoilera... Aktualnie nie odbiera ode mnie telefonów :-x

29.11.2015r miało miejsce kolejne nasze spotkanie w Poznaniu. Pogoda nie dopisała, ale najwytrwalsi pojawili się o godzinie 20 na parkingu całodobowego Tesco :) Postaliśmy, pogadaliśmy i jak zwykle w świetnych nastrojach rozjechaliśmy się do domów z myślą o kolejnym takim spocie ;)

Obrazek

Szczególe pozdrowienia dla serg77 i Roman_S! Do następnego ;)

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga