Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT] centralny zamek

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

[B4 ABT] centralny zamek

Post autor: Bastek » 08 paź 2007, 23:48

Czy ktoś z Was montował do swojej audiczki centralny zamek? Konkretnie chodzi mi o klapę bagażnika. Elektryk, który będzie mi montował centralny zamek stwierdził, że do tylnej klapy nie będzie można zamontować siłownika centralnego zamka jeśli w oryginale go tam nie było. Czy to prawda? A już cieszyłem się, że będę miał fajny komplecik.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 08 paź 2007, 23:51

To ty masz B4 bez centralnego :shock: :?: :?: Myślałem że w B3 centralny był już prawie że w standardzie. Sam osobiście mam centralny obejmujący 4 drzwi, bagażnik i klapkę wlewu paliwa.

Trochę nie rozumie dla czego ten elektryk mówi że nie można zamontować centralnego w klapie bagażnika.

punk

Post autor: punk » 09 paź 2007, 09:19

Też nie miałem centralnego zamka. Początkowo elektryk, który mi montował alarm i centralny zamek, powiedział to samo co Tobie, że się nie da. Ale po dopowiedniej persfazji zamontował, tyle że mam na pilocie dodatkowy przycisk do otwierania bagażnika. Nie pamiętam jaki mam typ alarmu i zamka, ale jeżeli Cię to interesuje, to sprawdzę.

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 09 paź 2007, 10:40

Bardzo proszę o sprawdzenie centralnego, bo alarmu nie mam. Elektryk mówi tak, bo ponoć klapa bagażnika nie jest otwierana na cięgna tylko prosto z zamka, a brak cięgna powoduje niemożność zamontowania siłownika - tak mi tłumaczył ale czy to prawda to nie wiem.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 09 paź 2007, 10:58

W pierwszej kolejności należy obejrzeć od środka wkładkę zamka,czasami jest przystosowana do cięgna od centralnego,czasami wystarczy wymienić aluminiowy element na końcu wkładki zamka-typów jest kilka,więc słowo"nie da się" w audi 80 nie trzeba brać poważnie.Bagażnik jest trudniejszy niż drzwi stąd opór instalatorów( sam montuję to wiem).Centralny bez bagażnika to porażka-zwłaszcza gdy się idzie obładowanym i trzeba szukać kluczyków itd.

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 09 paź 2007, 12:31

A taki element (ten o którym piszesz) można gdzieś dostać? trzeba go dorobić? Bo faktycznie jak centralny to już do wszystkiego. Ja kupiłem sobie fajny zestaw na allegro "Stig 28" z 5 siłownikami i z dwoma pilotami w kluczyku (kluczyk sprężynowy, taki jak w nowych modelach samochodów) i wstępnie umówiłem się z elektrykiem na montaż na paniedziałek. Troszkę facet zaskoczył mnie z ceną, bo za samo zamontowanie życzy sobie 200 zł :-/ a za zestaw zapłaciłem 119 zł.

punk

Post autor: punk » 10 paź 2007, 06:53

Niestety nie mogę nic odczytać na samym siłowniku. Ale wyglada typowo. podłączony jest do cięgna idącego od zamka do mechanizmu przycisku w lampie. Na gwarancji, którą dostałem od elektryka mam tylko nazwę i typ alarmu. Wczoraj późno wróciłem i już nie miałem sił robić zdjęcia, ale zrobię dzisiaj i załączę.

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 10 paź 2007, 18:51

Punk, a ty miałeś już centralny, czy go zakładałeś? Bo zamki oryginalnie zakładane przez Audi podobno są całkiem inne.

punk

Post autor: punk » 10 paź 2007, 19:34

Właśnie nie miałem i zakładałem. (patrz mój pierwszy post). Tu masz zdjęcia tego co mi założyli przy klapie. Myślę, że sprawa się rozbija o stalowy dzyndzel w ksztzałcie litery "L" i jego mocowanie do istniejącego cięgna, które od biedy możesz wykonać sam. Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 10 paź 2007, 19:52

Dzięki wielkie. Dzięki :mrgreen: . Jeszcze jakbyś wysłał mi te wszystkie zdjęcia na mojego maila bastek.com@vp.pl (będzie mi łatwiej wydrukować i pokazać mechanikowi, że jednak da się zrobić). :mrgreen:

punk

Post autor: punk » 10 paź 2007, 20:55

Wysłałem, potwierdź czy doszło

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 10 paź 2007, 21:18

Doszło. Ty to sam robiłeś? Ten drucik wygięty w litere "L" to jest ten "srebrny"?

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 10 paź 2007, 21:24

Bastek pisze:Ten drucik wygięty w litere "L" to jest ten "srebrny"?
Te druciki są w komplecie razem z centralnym zamkiem. Taki sam zamek montowałem w Uniaku, druciki dają się kształtować dowolnie, tylko dobrze mieć kombinerki. Co do ich łączenia z oryginalnymi cięgnami... też połączenia są w komplecie. tyle że dobrze po dokręceniu śrubek i sprawdzeniu zamalować je lakierem aby się nie odkręcały. Nie chciało mi sie malowac w jednych drzwiach w Uniaku i po 3 miesiącach połączenie się poluzowało.

punk

Post autor: punk » 10 paź 2007, 21:33

Bastek pisze:Doszło. Ten drucik wygięty w litere "L" to jest ten "srebrny"?
Tak ten srebrny. Ja go nie robiłem, ale piszę, że mógłbyś zrobić sam, gbyby elektryk wciąż miał jakieś opory.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 11 paź 2007, 12:13

Jedna uwaga,nie montujcie do bagażnika siłowników z obrotowymi główkami,do drzwi jak najbardziej , tutaj nie bo będą kłopoty(wcześniej czy później).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga