Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 abk avant] pompka c-zamka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

[b4 abk avant] pompka c-zamka

Post autor: Doc » 19 gru 2006, 20:17

Kupiłem auto z niedziałającą pomką c-zamka. Dzisiaj pomyslalem, ze lukne osohozi.
Wyjmuje, a ona odlaczona. Podlaczam, a ona tylko zamyka mi wlew paliwa, ale juz nie ma siły otworzyć, wiec wzialem ją do domu aby rozkminić co sie dzieje.
Na poczatek pytanko ...
Co i jak sprawdzic i czy jest sens, czy generalnie na smieci ją ?
Zaraz pokombinuje , zapodam 9V zasilacz ;-)

Zastanawiam się jak i czym ona steruje, ze ma dwa wtyki - dwie kostki.
Obrazek

Wszelkie sugestie mile widziane
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 19 gru 2006, 20:57

Sam sobie odpowiem ;-) Zgon, Smród spalonego laminatu/elektroniki. Silniczek działa, elektronika zjarana :-)
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 19 gru 2006, 20:58

H... No to już wiesz co było przyczyną:) Zawsze najpierw jest najlepiej rozebrać i oblukać:]

Tak w ogóle to jak ci teraz działa centralny bez pompki? Raczej nie działa!?

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 19 gru 2006, 21:58

Oofol pisze:H... No to już wiesz co było przyczyną:) Zawsze najpierw jest najlepiej rozebrać i oblukać:]

Tak w ogóle to jak ci teraz działa centralny bez pompki? Raczej nie działa!?
wiesz że bez sensu jest twój post? to proste że jak nie ma pompki to nie działa centralny :!: :!: :!:

Doc... no ale skoro zamyka Ci wlew paliwa to powinno też zamykać wszystkie zamki na obwodzie... bo to jest połączone jednym wężykiem podciśnieniowym przecież, więc wina leży raczej w ukł węży.

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 19 gru 2006, 22:02

Sory... Głośno myślałem;) może faktycznie jakiś wąż jest nieszczelny!?

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 19 gru 2006, 22:21

cobra pisze:Doc... no ale skoro zamyka Ci wlew paliwa to powinno też zamykać wszystkie zamki na obwodzie... bo to jest połączone jednym wężykiem podciśnieniowym przecież, więc wina leży raczej w ukł węży.
No wlasnie. Nie wiem osohozi - opiszę całą akcję ;-)
Kupując auto szkop mówi, ze cetralny zamek czasami nie działa. Lukam, fuck'tycznie nie zaskakuje. Srał to pies, trudno. Jeździłem sobie tak bodaj 4 mc aż dzisiaj czekając na żonę pod przychodnią medyczną mówię zerknę co tam się dzieje.
Wybebeszam gąbkę, wyjmuję pompkę i widzę, żę odłączona jest duża kostka z dwoma bolcami ( zasilanie chyba głowne ?) To długo nie mysląc, podłączyłem.
Kluczyk w drzwi , przekręcam i słysze takie tyci tyci cichutkie pssst. Wyjechał bolec i zamknął mi klapkę wlewu paliwa, ale już za ch**a nie chciał otworzyć :-D :-D Udało mi się delikatnie wepchnąc bolec spowrotem wieloma srubokretami, łyżeczkami i widelcami ;-) aby moc wlewać paliwo nadal ;-) ( lakier nie ucierpiał ;-) )

Pompka zadziałała, tzn wysunęła bolec wlewu paliwa. Minimalnie jakby drgnęły skobelki w drzwiach i tyle, ale już otworzyć nie chciała.

Teraz nie wiem czy pompka jest ok czy prawie ok. Ehhh gdybym miał koleszkę z B4 to bym sprawdził wkładając jego pompkę na chwilę i już :-)

Cobra, powiedz przyjacielu, czy mogę ją sprawdzić w domu ? Podłączając napięcie pod kostkę z dwoma bolcami powinno się coś z nią dziać ? U mnie milczy.
Kręcąc kluczykiem w drzwiach pompka wypycha ledwo, ledwo skobelek od wlewu, ale zupelnie jej nie słysze. Tak powinno byc ? Nie miałem nigdy stycznosci z tym, wiec nie wiem. Czy mimo przerwanego weżyka, braku szczelności układu pneumatycznego powinno być ją dosadniej słychać ?

Mając otwarty kufer, rozbebeszoną pompkę z gąbki, przekrecajac kluczykiem od strony pasazera ( kierowcy również ) nie słyszę pompki.
Po przekręceniu kluczyka w zasadzie tylko coś w niej jakby ciuchutko pyknie i jak flaki z olejem ledwo ledwo wyjedzie skobel wlewu.
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 20 gru 2006, 16:51

Pompkę słychać dość głośno jak ją wyjmiesz. Nie jestem pewien ale powinna raczej działać jak nie jest podłączona do całego układu. Wina może leżeć też w którymś z siłowników. Składają się one z dwóch części (góra z dołem są składane na zatrzaski) możliwe że któryś się rozdzielił. tak miał właśnie ojciec (w C3) i przestał mu działać centralny. Siłownik jednak po ponowny złożeniu działał kilka razy a potem się to powtórzyło i trzeba było kupić nowy (inny) za 11zł na Allegro.

szogun0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 24 lis 2006, 18:34
Lokalizacja: Okolice Strzyżowa

Post autor: szogun0 » 21 gru 2006, 12:21

Doc pisze: :-D Udało mi się delikatnie wepchnąc bolec spowrotem wieloma srubokretami, łyżeczkami i widelcami ;-) aby moc wlewać paliwo nadal ;-) ( lakier nie ucierpiał ;-) )
Nie lepiej było w bagażniku odszukać przewód, albo odłączyć ten od pompki i ustnie zassać/ dmuchnąć w niego. Otworzyło by się samo ;-)
Doc pisze: Teraz nie wiem czy pompka jest ok czy prawie ok. Ehhh gdybym miał koleszkę z B4 to bym sprawdził wkładając jego pompkę na chwilę i już :-)
W A4 są takie same, możesz zamienić, jeśli masz znajomego z A4.
Audi 80 2.0 ABK '93 + LPG biały
Użytkownik A4 1.8T AEB '95 czerwień isis metalic

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga