Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 ADA] Problem z centralnym zamkiem

Awatar użytkownika
DYZIO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1163
Rejestracja: 27 lis 2007, 23:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: DYZIO » 17 gru 2010, 12:23

Jak od uderzenia działa to stawiam na zimne luty trzeba dobrze płytkę obejrzeć

pol1-21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Suwalki

Pompka centralnego

Post autor: pol1-21 » 17 gru 2010, 16:09

Dzieki wielkie za pomoc to nie bylo nic trudnego poprostu zwykła lutownica delikatne dotknięcia wszystkich lutow na płytce i jest ok jeszcze raz wielkie dzieki <piwo>

Awatar użytkownika
DYZIO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1163
Rejestracja: 27 lis 2007, 23:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: DYZIO » 18 gru 2010, 11:31

pol1-21 pisze:jest ok jeszcze raz wielkie dzieki <piwo>
Nie ma sprawy <ok>

Awatar użytkownika
jmuhha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:12

Post autor: jmuhha » 08 sty 2011, 14:55

a ja znów, mam problem z tym centralnym! :-/ Panowie, zrobiłem w końcu centralny :mrgreen: bez autoalarmu. Nie dawno też wymieniłem akumulator, wszystko pięknie... i pewnego zimnego ranka nie odala mi samochód. Nie było aż tak zimno... Po dokładnym "obejrzeniu" okazało się, że akumulator się wyładował, i co mi wyładowało akumulator? Centralny zamek! Dziwne prawda? Nie wiem w czym problem ale przypuszczam, że się gdzieś się załącza i poprostu potem wyładowuje akumulator. Co mam robić? Specjalista zostaje czy to pospolity i prostu do usunięcia problem?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! <ok>
Ostatnio zmieniony 08 sty 2011, 16:30 przez jmuhha, łącznie zmieniany 1 raz.

zajchu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 20 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Korczyna -> RKR

Post autor: zajchu » 09 sty 2011, 16:07

miałem podobny problem..
raz odpalał bez zarzutu na mrozie dużym za kilka dni przychodzę a tu nawet nie zakręci.
odpiąłem pompkę od centralnego i tak testowałem jeden miesiąc i nie padł aku ani raz
znalazłem kilka zimnych lutów, poprawiłem je oraz inne przy okazji, ucieszony że po problemie założyłęm pompkę i śmigam na niej tydzień, przychodzę rano a tu lipa..
dopiero wziąłem od kolegi co sprzedaje części do B4 pompkę inną i spokój do dziś :))

także jak masz możliwość i to weź na próbę od kogoś pompkę od centralnego

Parian
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2010, 11:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Parian » 09 sty 2011, 16:33

Witam mam problem z centralką u siebie a mianowicie nie mogę zamknąć auta po przekręceniu kluczyka w zamku centralka mi powrotem otwiera auto odłączyłem pompę żeby zamknąć auto, ale co dalej robić proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
guzio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 65
Rejestracja: 06 cze 2007, 22:26
Lokalizacja: Chełm

Post autor: guzio » 10 sty 2011, 23:14

Witam
Podłącze się pod temat,zdarzyło mi się to pierwszy raz od 5-letniego użytkowania mojej 80tki.Mianowicie rano odpaliłem auto,żeby się zagrzało w międzyczasie odśnieżałem.W pewnym momencie centralny się zamknął.Kluczyk w stacyjce,auto zapalone,drzwi+bagażnik zamknięte.Skończyło się na tym,że czekałem aż brejdak przywiózł mi zapasowy kluczyk 120km ,przez jakieś 3 godz. audiczka "mruczała" sobie na parkingu.Czy w takiej sytuacji jest jakaś możliwość "awaryjnego" otworzenia auta? Czy pozostaje bicie szyby?

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 11 sty 2011, 16:13

jeśli bagażnik się nie zamknął to stamtąd można dostać się do siłownika klapy wlewu. zdjąć rurkę i dmuchnąć.

Ja natomiast muszę zlokalizować moduł centralnego, Rozumiem, że jest to jedne coś odpowiedzialne również za szyby elektryczne. U mnie syt się pogarsza i szyby mogę opuszczać już tylko guzikiem od wszystkich szyb. Nie działa otwieranie pokrywy dachu, centralny tylko zamyka ale olewa bagażnik. Po przekręceniu klamki od dachu szyby się nie opuszczają. Czy jest to ta puszka umieszczona za tylną kanapą?? Może jakieś pomysły co to może być? Jeśli nie to co ja podejrzewam, czyli coś w formie modułu automatyki... Podkreślę, że pytam o cabrio.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 12 sty 2011, 13:25

subratri pisze:Czy jest to ta puszka umieszczona za tylną kanapą??
tak
pokrywy tez nie moge otworzyc, tylko pociagajac zapadki, ale u Ciebie w zwiazku z tym ze szyby nie schodza w dol problem bedzie lezal po stronie krancowek ktroe odpowiadaja za informacje dla komputera ze dach jest otwierany, ogolnie robiles legendarne kable na zgieciu w pokrywie pagaznika?

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 12 sty 2011, 18:00

Kolczat pisze:ogolnie robiles legendarne kable na zgieciu w pokrywie pagaznika?
nie, myślałem, że to dotyczy tylko szmelcwagena :) Generalnie pada wszystko po kolei Zaczeło się od centralnego i z nim brak tylnej klapy i automatyka od dachu. Później sterowanie szyb, które czasami nie działało, później nie działało przez pierwsze kilka minut jazdy a następnie się włączało - tu mi śmierdzi zwarciem. Zacznę jednak od tego sterownika, jak będzie czas. Może mu w porze deszczowej naciekło.

Dzięki

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 12 sty 2011, 20:29

subratri, zacznij jednak od kabli bo w bagazniku masz krancowke ktora przekazuje komputerowi informacje o otwarciu dachu, temu szyby nie schodza, pozatym central tez przez to pada, wiec zanim wyciagniesz sterownik to zrob te kable... u mnie wszystko sie uspokoilo

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 12 sty 2011, 20:45

no kable obejrzę, nie duży problem bo wszystko na wierzchu więc jak się połamały to na pewno znajdę. w którym miejscu najczęściej lecą?? gdzieś w przelotce?

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 13 sty 2011, 06:45

subratri pisze:nie, myślałem, że to dotyczy tylko szmelcwagena :) Generalnie pada wszystko po kolei
wiesz te samochody maja po dwadziescia lat, porownaj inne marki jak wygladaja po tylu latach

mnie np jedna rzecz dziwi ze po naprawie zaraz jeszcze raz ten ktos naprawia te przewody, moze niektorzy nie daja zapasu kabla, bo jak sie klapa podniesie, to widac ze ten przewod sie naciaga i po miesiacu znowu reperowanie
widzialem tez na zdjeciach ze niektorzy wogule ich nie usztywniaja do amortyzatorka
subratri pisze:w którym miejscu najczęściej lecą?? gdzieś w przelotce?
dokladnie w polowie miedzy ramieniami klapy

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 13 sty 2011, 11:37

Szara80tkaTdi pisze:mnie np jedna rzecz dziwi ze po naprawie zaraz jeszcze raz ten ktos naprawia te przewody, moze niektorzy nie daja zapasu kabla, bo jak sie klapa podniesie, to widac ze ten przewod sie naciaga i po miesiacu znowu reperowanie
widzialem tez na zdjeciach ze niektorzy wogule ich nie usztywniaja do amortyzatorka
po doświadczeniach z VW mnie to nie dziwi ;) poprostu nie wszystkie kable da się od razu zlokalizować i tnie się poniżej bądź powyżej pęknięcia...

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 14 sty 2011, 21:31

Panowie są dwa sensowne sposoby na naprawę tego kabla. Albo wymiana na nowy, ciężko dostać kabel w tej samej izolacji co oryginał ( silikonowa lub poliuretanowa ), albo naprawić połączenie ( polutować i założyć koszulki termokurczliwe ) i warunek ! Trzeba przesunąć naprawione połączenie około 10 cm niżej żeby nie zginało się w tym samym miejscu.
Co za tym idzie wiązkę trzeba przeciąć w klapie i uzupełnić brakujące 10 cm. Tylko w ten sposób wiązka wytrzyma następne kilkanaście lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga