Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 ADA] Problem z centralnym zamkiem

Awatar użytkownika
jmuhha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:12

[b4 ADA] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: jmuhha » 14 maja 2009, 18:20

Witam! Dziś otwierając swoje Audi przez pilota, zauważyłem ze drzwi sie nie otwierają (musiałem z kluczyka)powtórzyłem tą akcje i potem chodziły. Po jakieś godzinie znowu się nie otworzyły, otworzyłem z kluczyka ale tu jeszcze ciekawostka, że nie otworzyły mi się wszystkie drzwi a mam central zamek ;( Co robić, chciałbym dodać, że central jest oryginalny, alarm dodany. Co się popsuło, ile naprawa będzie kosztować? Pomóżcie... :roll:

Ostatni raz poprawiam po Tobie nazwę tematu. Zapoznaj się z regulaminem i stosuj tagi. Umieszczaj tematy we właściwych działach! Inaczej tematy będą lądować w koszu!
Ostatnio zmieniony 16 maja 2009, 19:57 przez jmuhha, łącznie zmieniany 2 razy.

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 14 maja 2009, 22:52

Na początek popraw nazwę tematu. Zacznij od sprawdzenia pompki od centralnego która znajduje się w bagażniku. Mogą strajkować przekaźniki albo pojawić się zimne luty.

Awatar użytkownika
marcinstudio1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2008, 20:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: marcinstudio1 » 16 maja 2009, 19:14

Sterownik centralnego zamka jest podłączony do przewodu sterującego pompką (połączenie znajduje się na dole przedniego słupka od strony kierowcy ).Może tam coś nie łączy .

Awatar użytkownika
Fronek22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 07 mar 2009, 02:12
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: Fronek22 » 21 cze 2009, 01:59

Witam
Moglibyście podać jakieś namiary linki jak dostać się do tej pompy zamka centralnego bo teraz ta wyszukiwarka jaką tu zapodali jest do d.... wpisałem konkretny temeat pompka zamka centralnego a wskoczyło mi aż 595 tematów m.in. pompą paliwa i inne tematy:( Z góry naprawdę dziękuje

w.a.n.t.e.d
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 364
Rejestracja: 11 kwie 2009, 11:05
Lokalizacja: Chełm

Post autor: w.a.n.t.e.d » 21 cze 2009, 10:33

Fronek22 pisze:Witam
Moglibyście podać jakieś namiary linki jak dostać się do tej pompy zamka centralnego bo teraz ta wyszukiwarka jaką tu zapodali jest do d.... wpisałem konkretny temeat pompka zamka centralnego a wskoczyło mi aż 595 tematów m.in. pompą paliwa i inne tematy:( Z góry naprawdę dziękuje

Pompa centralnego zamka (w sedanie) jest w bagażniku po prawej stronie. Musisz z tamtąd zdjąć wykładzine i zobaczysz takie gąbki i pod tą gąbką jest właśnie pompka.

[ Dodano: 2009-06-21, 10:41 ]
jmuhha pisze:że nie otworzyły mi się wszystkie drzwi a mam central zamek

Z tym może być wiele przyczyn - mógł paść jakiś przekaźnik, wężyk którym idzie powietrze od pompki mógł pęknąć, pompka mogła się spalić. Musisz wszystko sprawdzać po kolei. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fronek22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 07 mar 2009, 02:12
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: Fronek22 » 21 cze 2009, 16:27

Dzięki kolego już sobie poradziłem z tym problemem bo centralny wogóle mi nie działał i myślałem, że pompka spalona i zrobiłem to w ten sposób:D ściągnąłem z pompki wężyk którym pompowane jest powietrze zassałem powietrze i pompka zaczęła na nowo pracować aż miło:D

P.S. Dodam jeszcze bo dla mnie by było to istotną informacją, że ta pompka centralnego zamka znajduje się na wysokości miejsca na apteczkę w podłodze jeśli można to tak ująć i jest na dole pod gąbkami, ja początkowo myliłem z siłownikiem od zamykania wlewu paliwa tym na górze pod tą blachą:D, ale szybko się zorientowałem:D

Antec
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 22 mar 2007, 13:06
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: Antec » 23 cze 2009, 09:13

Fronek22 pisze:Dzięki kolego już sobie poradziłem z tym problemem bo centralny wogóle mi nie działał i myślałem, że pompka spalona i zrobiłem to w ten sposób:D ściągnąłem z pompki wężyk którym pompowane jest powietrze zassałem powietrze i pompka zaczęła na nowo pracować aż miło:D

P.S. Dodam jeszcze bo dla mnie by było to istotną informacją, że ta pompka centralnego zamka znajduje się na wysokości miejsca na apteczkę w podłodze jeśli można to tak ująć i jest na dole pod gąbkami, ja początkowo myliłem z siłownikiem od zamykania wlewu paliwa tym na górze pod tą blachą:D, ale szybko się zorientowałem:D
Cześć Fronek22,

Możesz mi powiedzieć w jaki sposób zassałeś powietrze? I czy zrobiłeś to z pompy czy z wężyków.
Niestety u siebie mam podobny objaw, centralny w ogóle nie działa i nie wiem co może mu pomóc.

Pozdro

Awatar użytkownika
Fronek22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 07 mar 2009, 02:12
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: Fronek22 » 23 cze 2009, 09:37

Normalnie ściągnąłem ten grubszy wężyk z pompki ten bardziej uginający się i przyłożyłem do ust i wciągnąłem powietrze tak jakbym spuszczał paliwo:D

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 08 lip 2009, 10:56

Podłączę się do tematu

Sytuacja:
- centralny z kluczyka działa, ale tylko od strony pasażera (otwiera i zamyka wszystkie drzwi)
- od strony kierowcy mogę otworzyć i zamknąć tylko drzwi kierowcy
- wymieniłem siłownik od strony kierowcy bo miał pordzewiałe i ruszające się piny (oryginalny używany), nic się nie zmieniło
- nie wiem czy tak było czy nie bo jak kupiłem to działał alarm i miałem na pilota centralny

wykluczam przewody ciśnienia/podciśnienia, bo siłownik działa; Może ktoś zna numer tego sterownika? Czy jest po stronie pasażera inny siłownik od tego po stronie kierowcy tzw sterujący?

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 08 lip 2009, 20:27

dubbler pisze:Podłączę się do tematu

Sytuacja:
- centralny z kluczyka działa, ale tylko od strony pasażera (otwiera i zamyka wszystkie drzwi)
- od strony kierowcy mogę otworzyć i zamknąć tylko drzwi kierowcy
- wymieniłem siłownik od strony kierowcy bo miał pordzewiałe i ruszające się piny (oryginalny używany), nic się nie zmieniło
- nie wiem czy tak było czy nie bo jak kupiłem to działał alarm i miałem na pilota centralny
Moim zdaniem nie ma sygnału na tym wymienionym siłowniku, musisz sprawdzić czy na jego stykach pojawia się napięcie.
dubbler pisze:
Czy jest po stronie pasażera inny siłownik od tego po stronie kierowcy tzw sterujący?
te siłowniki są takie same tzn. oba master.

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 09 lip 2009, 07:38

Postaram się zamienić siłowniki i zobaczymy co wtedy. Na starym było tak samo, a że przy okazji wymiany linki od otwierania drzwi zauważyłem że piny są przyrdzewiałe i się ruszają więc wymieniłem cały siłownik. Jak się okazało nic to nie dało, a mało mnie bawi latanie dookoła auta.

Awatar użytkownika
jmuhha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:12

Post autor: jmuhha » 09 sie 2009, 13:14

Cześć, znowu ja :-> Mam problem, niedawno moj autoalarm nie mogl sie wyl <lol> cały czas było łu łu łu, a więc odłączyłem sygnał i już tak nie buczy. Niestety nie moge otworzyc mojego audi z pilota (ani zamknac). Otwieram z kluczyka i jest teraz ok. Ale ja chcę otwierać z pilota i miec sprawny autoalarm. Mógłby ktoś podać jakąs fotke gdzie znajdują się te przkaźniki?! Bardzo bym prosił <osohozi>

castro666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2008, 09:42

Post autor: castro666 » 09 sie 2009, 23:04

Pod kierownicą znajdują się przekaźniki do centralnego

Awatar użytkownika
jmuhha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:12

Post autor: jmuhha » 01 maja 2010, 20:12

Sory, że odświeżam, ale problem powrócił i to w większym stopniu.

A więc na początku tak jak mówiłem, najpierw poszedł Centralny zamek, co drugi raz auto nie otwierało się z pilota, więc otwierałem je za pomocą kluczyka. Potem doszedł Autoalarm, dodany (nie fabryczny) wył a wył, więc go odłączyłem. Straciłem też przy tym możliwość otwierania auta za pomocą pilota. Jakiś czas temu naprawiłem! <ok> Jednak teraz akcja powtarza się i auto nie kiedy traci centralny zamek :cry: , nie wiem Co jest przejrzałem wszystko, ale i tak to samo :-> Co jest nie tak? :roll:

pol1-21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Suwalki

Post autor: pol1-21 » 17 gru 2010, 09:42

Witam ja mam podobny problem w pompką raz działa raz zauważyłem że jak dalikatnie uderze ręką w pompkę to zaczyna działać wymieniłem nowy silniczek i to niepomogło posprawdzalem czy nic nie jest w niej luźne i wszystko jest ok prosze o pomoc co jeszcze moze być nie tak :cry: :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga