Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4/Avant]1Z/95r Problem z tylnia klapa ogniska rdzy

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 07 lip 2009, 21:58

Wziąłem się za tą moja pokrywę, a właściwie za całe auto. Szybę udało się wyciąć bez uszczerbku dla uszczelki, choć łatwo nie było. Po dokładnym przyjrzeniu się temu problemowi doszedłem do wniosku, że winę za powstawanie oknisk korozji pod szybą tylnej pokrywy, ponoszą dwie rzeczy. Pierwszą jest ostry rancik na wewnętrznej stronie uszczelki, a druga, to profil dolnej krawędzi szyby tzn: szyba w tym miejscu jest deczko mniej wyłukowana niż pokrywa i po wklejeniu jej, wyżej wspomniany "rancik" spiera się bezpośrednio na lakierze, co po jakimś czasie powoduje jego przetarcie.
W moim przypadku korozja była już tak zaawansowana, że doszło do oddzielenia się kleju od pokrywy, na odcinku prawie 20-tu centymetrów.

Tak to wygląda po oczyszczeniu i naprawie tego miejsca przy pomocy cyny:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
drivtens
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:18
Lokalizacja: Wrocław/Lubań

Post autor: drivtens » 20 kwie 2014, 14:43

U mnie jest ten sam problem. Dodatkowo mam do pomalowania cały bok, bo wychodzi mi rdza na nadkolu. Lakiernik od razu zobaczył co było już naprawiane i cały tylny bok auta byl po prostu zrobiony "na pałę" bo jak stwiedził, ktoś naprawiał to auto myśląc o sprzedaży :(. Zastanawiam się czy nie pomalować całego auta od razu? Pytanie czy w razie co da się później ładnie dopasować kolor?

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 20 kwie 2014, 19:16

Jak sobie zapiszesz recepturkę oraz producenta to jak najbardziej, dobrym rozwiązaniem jest też kupienie sobie więcej bazy na wszelki wypadek. IC69, nie widziałem tematu ale bdb wykonana praca.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 21 kwie 2014, 00:48

keczy pisze:IC69, nie widziałem tematu ale bdb wykonana praca.
No nie wiem, czy to bardzo dobre rozwiązanie jest, bo korozja była bardzo zaawansowana, ale po pięciu latach od remontu, nie widać w tym miejscu nic niepokojącego. :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl