Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All B4 Avant/Sedan] Ciezko otwierajace sie drzwi tylne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[All B4 Avant/Sedan] Ciezko otwierajace sie drzwi tylne

Post autor: flgmnft » 29 lip 2009, 20:24

Witam, mam taki problem. Otoz drzwi tylne od strony pasazera (prawe), sa dosc czesto uzywane. U mnie takze, a problem tkwi w tym ze ciezko sie je otwiera, tzn trzeba uzyc sily wiekszej niz w przypadku innych drzwi (lewe z tylu otwieraja sie lekko). Ja z tym problemu nie mam, ale plec piekna owszem. Da sie cos zaradzic, jakos sprezyne w drzwiach poluznic. Drzwi nie wygladaja na to zeby bylo kiedys demontowane, nie ma sladow na srubach. Przypuszczam ze tak bylo od nowosci. Mysle ze problem tkwi w sprezynie, bo zawiasy smarowalem i nic to nie dalo. Szukalem podobnego tematu, nie znalazlem a moze umknal mojej uwadze.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 29 lip 2009, 21:30

A może po prostu opadły Ci te drzwi? Spróbuj je trochę podciągnąć na zawiasach: https://audi80.pl/b4-regulacja-zamka ... 1a8653884c

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 29 lip 2009, 23:32

Drzwi nie sa opadniete, dobrze przylegaja nie ma zadnych otarc wskazujacych na to, jak juz je zamykam to nie ma problemow, nic nie "wyje" jak sa zamkniete, nie podchodza do gory czy na dol w momencie zamkniecia, wiec to ze sa opadniete wykluczam. Jak juz otworze drzwi, tzn lekko uchyle je. Jest problem, trzeba uzyc wiekszej sily zeby je otworzyc do konca, tyle ile sie da. Problem tkwi moim zdaniem w sprezynie, tzn w tym drucie ktory znajduje sie w polowie miedzy dolnym a gornym zawiasem. Da sie cos z nim zrobic? popuscic go czy cos w tym rodzaju?

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 29 lip 2009, 23:42

flgmnft pisze:Problem tkwi moim zdaniem w sprezynie, tzn w tym drucie ktory znajduje sie w polowie miedzy dolnym a gornym zawiasem.
Możesz jaśniej Marcin, bo pojęcia nie mam o czym mówisz. W 80-tkach role ogranicznika drzwi pełni dolny zawias, po środku oprócz gumowej przelotki niczego niema :roll:

Awatar użytkownika
jerry84
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 174
Rejestracja: 15 mar 2009, 14:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jerry84 » 29 lip 2009, 23:59

IC69 pisze:Możesz jaśniej Marcin, bo pojęcia nie mam o czym mówisz. W 80-tkach role ogranicznika drzwi pełni dolny zawias, po środku oprócz gumowej przelotki niczego niema :roll:

owszem, jest, taka jakby sprężyna wygięta w literę "S", ja mam u siebie ten sam problem, ale z prawymi przednimi drzwiami, byłem ostatnio u znajomego mechanika i powiedział, że to raczej zawiasy, po prostu drzwi musiały być wcześniej mało używane i trzpień w zawiasie mógł po prostu zardzewieć, trzeba by go było papierkiem ściernym potraktować i nasmarować, tylko nie mam kiedy się za to wziąć.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 30 lip 2009, 00:27

jerry84 pisze:owszem, jest, taka jakby sprężyna wygięta w literę "S"
Tak zgadza się, ale jest ona umiejscowiona w dolnym zawiasie, a nie w połowie drzwi.
jerry84 pisze:po prostu drzwi musiały być wcześniej mało używane i trzpień w zawiasie mógł po prostu zardzewieć
To może być to.

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 30 lip 2009, 15:04

Owszem chlopaki pomylilem sie, owa sprezyna "S" jest w dolnym zawiasie. Wydaje mi sie ze ona po prostu jest za mocna, bo jak wiecie sami to drzwi tak jakby nie otwieraja sie "luzno" tylko maja niby pare polozen, i wlasnie one chodza lekko. Psikalem tam roznymi srodkami penetrujacymi, duzo lepszymi niz slawny WD40. Mozliwe ze byly malo uzywane, ale co zrobic? Da sie wyjac trzpien zawiasu zeby z nim co kolwiek zrobic, czy bede sie pozniej mocowal z ta sprezyna zeby go znow wlozyc na swoje miejsce?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga