Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] Jak pozbyć się znaczków???

ODPOWIEDZ
stachu_snajper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2007, 15:36
Lokalizacja: Szydłowiec(W-wa)

[80 B3] Jak pozbyć się znaczków???

Post autor: stachu_snajper » 15 sty 2007, 19:02

Jak w temacie chciałbym się pozbyć znaczków na bagażniku, ale nie wiem jak są zamontowane i czym to zrobić żeby nie zrobić krzywdy lakierowi... Dzięki z góry za pomoc!!!

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 15 sty 2007, 19:12

Są przyklejone na taśmę piankową obustronną. wystarczy ostrożnie podważyć (np śrubokrętem) napis --> jego rant o oderwać. Ja jak to zrobiłem musiałem znaczki zpowrotem przylepić bo okazało się że lakier pod nimi ściemniał i wystąpiły nawet ubytki w samym clarze... :cry:

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 15 sty 2007, 20:53

stachu_snajper, slusznie kombinujesz. Tez uwazalem, ze są za chamskie.
viewtopic.php?t=12
Oofol, dobrze kaszle. Pozniej polerka i powinno byc ok, jesli lipa to nakleisz ponownie.
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

piter
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 31 gru 2006, 22:54
Lokalizacja: kraków

Post autor: piter » 15 sty 2007, 20:56

najlepiej nożyk do tapet samo ostrze a poler na 100% z tym że nie wiadomo czy pomoże
piter

comandor77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:38
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: comandor77 » 15 sty 2007, 21:28

Najlepiej je odciąć następującym przyrządem: cienki drucik najlepiej stalowy, może również być struna od gitary(oczywiście bez tej sprężynki na zewnątrz - tego urzywaliśmy w lakierni gdzie kiedyś pracowałem) ok. 20cm rozpięty na dwóch uchwytach(obojętnie co- chodzi o to żeby nie pociąć pazurek).Drucik podkładamy napięty delikatnie pod znaczek i ciągniemy starając się aby raczej nie przesuwał się po lakierze.Pozostałości taśmy dwustronnej zmywamy miękką szmatką nasączoną w benzynie ekstakcyjnej lub nitro. Polerka obowiązkowo z matowaniem papierem wodnym 1500 2000 i może nie będzie śladu.Lakier będzie ciemniejszy gdyż nie był narażony na światło słoneczne i w mniejszym stopniu na temperaturę(zobaczysz oryginalny kolor). Sposób również znakomicie sprawdza się przy listwach bocznych.

stachu_snajper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2007, 15:36
Lokalizacja: Szydłowiec(W-wa)

Post autor: stachu_snajper » 16 sty 2007, 12:36

Dzięki wielkie za pomoc. pozdrawiam!!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 17 sty 2007, 20:50

comandor77 pisze:Najlepiej je odciąć następującym przyrządem: cienki drucik najlepiej stalowy, może również być struna od gitary(oczywiście bez tej sprężynki na zewnątrz - tego urzywaliśmy w lakierni gdzie kiedyś pracowałem) ok. 20cm rozpięty na dwóch uchwytach(obojętnie co- chodzi o to żeby nie pociąć pazurek).Drucik podkładamy napięty delikatnie pod znaczek i ciągniemy starając się aby raczej nie przesuwał się po lakierze.Pozostałości taśmy dwustronnej zmywamy miękką szmatką nasączoną w benzynie ekstakcyjnej lub nitro. Polerka obowiązkowo z matowaniem papierem wodnym 1500 2000 i może nie będzie śladu.Lakier będzie ciemniejszy gdyż nie był narażony na światło słoneczne i w mniejszym stopniu na temperaturę(zobaczysz oryginalny kolor). Sposób również znakomicie sprawdza się przy listwach bocznych.
Podobnie wycina się szyby klejone tylko innego drutu się używa! Ja jak je zdjąłem to na klapie miałem napisy granatowe z lekkim zabarwieniem na złoty i przeżarty klar i to nie był na pewno kolor fabryczny... Ale śrubokręt wystarczy u mnie ta folia piankowa była twarda jak kamień i się pokruszyła - wiek robi swoje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga