Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] Jak to zdemontować? - walka z przeciekiem

Awatar użytkownika
topor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 417
Rejestracja: 18 sty 2007, 23:53
Imię: Toporski
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ACE+lpg
Lokalizacja: Mielnik
Kontakt:

Post autor: topor » 10 lut 2007, 19:12

nie no porada cudna:D z latarka do bagaznika:D

Gorzal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 09 lut 2007, 18:22
Lokalizacja: Oława

Post autor: Gorzal » 10 lut 2007, 21:45

topor masz lepszy pomysł jak sprawdzic z kad przecieka. masz pole do popisu.... zauwazyłem ze dobrze idzie ci innych krytykowanie. dobra koneic na ten temat ! a co do danego tematu to moze to i jedyne wyjscie dowiedzenia sie z którego miejsca przecieka...

Awatar użytkownika
topor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 417
Rejestracja: 18 sty 2007, 23:53
Imię: Toporski
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ACE+lpg
Lokalizacja: Mielnik
Kontakt:

Post autor: topor » 10 lut 2007, 22:00

moim zdaniem albo uszczelka albo antena jesli jest w blotniku

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Misiek_Stce » 10 lut 2007, 22:09

Gorzal Napisał -----> PS. mam tez problem wsumie to jeszcze sie za to niewziełem autostało troche na dworze i w snieguu wstawiłem je do garazu i dzis patrze 5cm zalało mi lewą lampe. moze ktos wie (oszczedzi mi czasu ktredy to moze do tej lampy leciec) lampa jest cała nie ma pekniecia w bagazniku sucho. oczywiscie moja o b3 coupe[/quote]

uszczelka :-/ ? odkrec lampe i zobacz jaka uszczelka jest miedzy nia a karoserią...

Gorzal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 09 lut 2007, 18:22
Lokalizacja: Oława

Post autor: Gorzal » 11 lut 2007, 21:46

Misiek w tym problem ze mi nie leci woda doo bagaznika tylko do lapmy a lampa cała! to mnie dziwi zero pękniecia to gdzie to wpada a uszczela...tez idealna dziwny przypadek nawet dzis w niedziele niedąło mi to spokojuu u scigłem... we wtorek sie temu dokładniej przyjze...

Pawko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Pawko » 12 lut 2007, 09:43

W moim przypadku bytowanie w bagażniku z latarką jest zbędne - woda nie dostaje się do środka przez pokrywę tylko gdzieś z okolic właśnie tego słupka i tego plastiku na połączeniu. W środku spływa sobie po "rynience" która się kończy mniej więcej nad lampą i tam kapie. (postaram się zrobić foto i zamieścić).

Obecnie czekam aż woda na dworzu znowu będzie występowała w stanie płynnym - bez tego nie ma co uszczelniać ;-)

desertshadow
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 15 lut 2007, 23:50
Lokalizacja: ogrodzieniec

Post autor: desertshadow » 18 lut 2007, 11:58

SLUCHAJCIEM MNIE, MIALEM TO SAMO I JUZ WIEM CO TO JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! otoz, w okolicach tej listewki laczacej dach z blotnikiem (jak sama nazwa mowi listewka maskujaca) tam jest fabrycznie spawany blotnik ze slupkiem, i czasami w tym miejscu , a konkretnie juz silnie dokladnie mowiac w za ta listewka ,pod uszczelka od szybytylnej z lewej str patrzac od tylu auta( tak to u mie bylo) i tam poprostu moglo ci peknac na spawie , albo od holowania, albo od wypadku, albo tak sobie dla jaj. moze uda ci sie to uszczelnic jak mnie bez wycinania szyby a jak nie to musisz ja wyciac.to na bank jest to!!

Awatar użytkownika
mymaney
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2007, 00:34
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: mymaney » 18 lut 2007, 12:05

desertshadow pisze:moze uda ci sie to uszczelnic jak mnie bez wycinania szyby a jak nie to musisz ja wyciac
:shock: :shock: :shock:
Niezłe rezanie się szykuje...

desertshadow
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 15 lut 2007, 23:50
Lokalizacja: ogrodzieniec

Post autor: desertshadow » 18 lut 2007, 12:48

no nic nie poradze.

Pawko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Pawko » 18 lut 2007, 17:22

Hmm.... Dzięki.. Właśnie się w Gdańsku rozpogodziło - jak taka pogoda będzie jeszcze jutro to się zabiorę za ten przeciek. Też mam nadzieję że szybę będę mógł zostawić w spokoju. A pęknąć mogło - cośtam się autku kiedyś dostało. Jeszcze nie za mojej kadencji więc szczegółów nie znam ale bardzo możliwe że tam właśnie przeciek powstał.

desertshadow
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 15 lut 2007, 23:50
Lokalizacja: ogrodzieniec

Post autor: desertshadow » 18 lut 2007, 19:52

daj znac jak to sprawdzisz;) powodzenia :-)

Wiesiekf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2007, 13:32
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: Wiesiekf » 26 lut 2007, 16:35

Witam
Ja mialem tez taki problem przy B3 .Roznych cudow prubowalem wkoncu wyjalem tylna szybe zamontowalem od nowa na nowym kleju oczywiscie robili mi to goscie w serwisie wymiany szyb.PROBLEM znikl.

B3 1.8 NE

Awatar użytkownika
Organista18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2006, 16:17
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: Organista18 » 26 lut 2007, 18:44

W b3 częstym problemem wody w bagazniku są lampy, a mianowicie ich uszczelki... Ten temat był już milion razy poruszany, przeze mnie reż i rozwiązałem go poprzez wymianę uszczelek przy lampach!

Pozdrawiam 8-)

desertshadow
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 15 lut 2007, 23:50
Lokalizacja: ogrodzieniec

Post autor: desertshadow » 27 lut 2007, 09:01

fakt, kazdy z tych problemow moze miec miejsce- kwestia tylko na ktory sie trafi w swoim audi :-P

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 28 lut 2007, 20:17

Pawko pisze:W moim przypadku bytowanie w bagażniku z latarką jest zbędne - woda nie dostaje się do środka przez pokrywę tylko gdzieś z okolic właśnie tego słupka i tego plastiku na połączeniu. W środku spływa sobie po "rynience" która się kończy mniej więcej nad lampą i tam kapie. (postaram się zrobić foto i zamieścić).

Obecnie czekam aż woda na dworzu znowu będzie występowała w stanie płynnym - bez tego nie ma co uszczelniać ;-)
Pawko ja mam to sam... Pisałem na tym forum już bodajże ze3razy o tym, na AKP też i przerobiłem już chyba wszystko... Tą zaślepkę nawet zasylikonowałem - szpary dookoła i trochę mniej cieknie ale dalej... Kapie mi dokładnie z tego samego miejsca o którym piszesz i zauważyłem że jak auto stoi w czasie deszczu dziobem do przodu to woda w bagażniku się nie pojawia w takim stopniu a odwrotnie i na wprost dalej... muszę to też jednak wyjąć...
To co ja wydumałem to to że może być to odprowadzenie wody z szyberdachu ale tam ciężko się dostać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga