Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM] nie mogę otworzyć bagażnika

ODPOWIEDZ
maq051
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2018, 23:00
Lokalizacja: Garwolin

[B3 1.8 PM] nie mogę otworzyć bagażnika

Post autor: maq051 » 02 lut 2018, 23:09

Witam, mam problem nie mogę otworzyć bagażnika :cry: w mojej b3 metoda na drucik nie działa cięgno jest zerwane, tzn ten plastik pękł z racji wieku jest jakiś inny sposób na otworzenie go (czy ciąć na pół i kupować nowy boisie). Proszę o pomoc . Pozdrawiam dokuczacz_
Ostatnio zmieniony 03 lut 2018, 07:33 przez maq051, łącznie zmieniany 2 razy.

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 03 lut 2018, 17:26

Nie trzeba nic ciąć ani demolować.
W półce pod szybą są dziury przez które swobodnie wchodza ręce. Bierzemy sztywny pręt ok. 50-60 cm długości i popychamy nim w stronę PRAWEGO KOŁA zaznaczony na zdjęciu element , I robi się pstryk i bagaznik odskakuje.
Chyba że masz zabudowane ( oblepione ) plastikiem dojście do tego zatrzasku , albo załadowany bagaznik, no to nie wiem . Trzeba pomyśleć inaczej albo jakoś skruszyć tą osłonę. --Nieee, skruszyć to się toto chyba nie da.
Obrazek

Obrazek

maq051
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2018, 23:00
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: maq051 » 03 lut 2018, 22:12

ok spróbuje zrobić tak jak mówisz ale mam osłone i załadowany cały bagażnik coś pokombinuje jutro dam znać przez tą dziurke widze że pękł ten plastik łączący te 2 druciki odpowiedzialny za otwieranie i spadł

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 04 lut 2018, 09:22

Najlepiej jakbyś znalazł kogoś z Audi i by ci pokazał jak to wygląda to z bliska i po wid"nemu.Zawsze to łatwiej niż z latarką na czole albo gdzie indziej.
Obrazek

maq051
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2018, 23:00
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: maq051 » 10 lut 2018, 09:45

niestety nie udało mi się go otworzyć twoim sposobem zabudowany bagażnik jest jakiś inny sposób ?

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 11 lut 2018, 18:21

U mnie kilka albo kilkanaście lat temu przyczyną nieotwierania bagaznika z kluczyka i przyciśnięcia miejsca gdzie się wkłada kluczyk, było rozpięcie się mechanizmu w miejscu zaznaczonym strzałką.
Znajduje się to pod plastikową pokrywką, którą można zdjąć ( wyszarpnąć - oderwać ) przez otwory w półce podszybia.
O ile się nie mylę, zahaczać trzeba od strony podłgi. Gdyby sie zaczepy połamały to strata nie duza, bo taką klapkę można kupić za parę złoty.
Jak widać zastosowałem patent doceniany i wielbiony przez większość mechaników i jeżdżę tak od tamtego czasu i nic się nie dzieje. Na wszelki wypadek kawałek dłuższego pręta jeżdzi w bagazniku, bo umnie dostęp do samego zamka jest bardzo dobry


Obrazek

No ale tak se myślę, że gdybym ja robił to np. dzisiaj od strony tej zaślepki, to też nie w ciemno . Aaale poprosił kogoś z Audikiem żeby pokazał jak wygląda geografia pod tą zaślepką i dopiero działał.
Dla mechanika to bułka z masłem - dwie minuty i otwarte - bez zadnych demolek.

[ Dodano: 2018-02-11, 18:21 ]
Jak jeszcze nie otworzyłeś, to pojade do garazu i obczaję o co tam idzie i za co trzeba pociągać i takdalej i tak dalej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga